Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Müzik uygulaması Spotify hesap silme işleminin nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify hesap silme işlemi hakkında tüm gereken bilgileri bu sayfamızda tüm ayrıntılarıyla hazırladık. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan müzik uygulaması Spotify, bazı durumlarda uygulamayı kullanan kişileri memnun edememektedir. Spotify hesabı silme hakkında üyelik silme işlemini adım adım sizler için aşağıda anlattık.

Son zamanlarda en çok kullanılan müzik uygulaması Spotify, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Yaygın olarak kullanılan bir uygulama olsa da, bazı durumlarda kullanıcıların memnuniyetsizlikleri ile karşı karşıya kalabilmektedir. Özellikle internet üzerinde Spotify şikayetlerine bakıldığında Türkiye'deki kullanıcılar ücretlerin yüksek olmasından şikayetçi ya da uygulamayı kullanışlı bulmadıklarını belirtmişler. Eğer siz de Spotify kullanmak istemiyorsanız Spotify hesap kapatma işleminin tüm ayrıntılarını incelemeye aşağıdan devam edebilirsiniz.

Spotify Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Spotify hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, tüm kullanıcı bilgilerinizin yanı sıra listeleriniz, kullanıcı adınız, dinlediğiniz müzikler gibi tüm arşiviniz silinecektir.

Spotify hesap silme işlemi sonrasında kaydedilen tüm listeler silinecektir.

Spotify hesap silme işlemi sonrasında takipçilerinizi de kaybedeceksiniz.

Eğer Spotify üyeliğiniz Premium yani ücretli ise, ücretli üyeliği iptal ederek Spotify kullanmaya devam edebilirsiniz.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify hesap silme linkine tıkladıktan sonra aşağıda yer alan adımları takip ederek hesabınızı silebilirsiniz:

  • https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ sayfasını tarayıcınızda açın.
  • İletişim formu seçeneğine tıklayın.
  • Sayfada yer alan "Hesap" butonuna tıklayın.
  • "Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum" seçeneğine tıklayın.
  • "Hesabı kapat" butonuna tıkladıktan sonra "Devam" butonuna tıklayın.
  • Hesabınız kapanırsa neler olacağı ekranda karşınıza çıkacak. Bu sayfadaki "Anlıyorum ve hesabımı yine de kapatmak istiyorum" seçeneğini işaretledikten sonra "Devam" butonuna tıklayın.

Bu işlemleri takip ettikten sonra Spotify hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Spotify hesap silme linki sayfasından hesabınızı kalıcı olarak Türkçe yazan yönergeleri takip ederek kapatabilirsiniz.

Spotify hesap silme linki: https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/

Spotify hesabı kaç günde kapatılır?

Her ihtimale karşı Spotify hesap silme işleminden sonra 7 gün zamanınız var. 7 gün içerisinde Spotify hesabınıza tekrar giriş yaparsanız Spotify hesabı silme işleminden vazgeçmiş olursunuz.

Spotify Premium Hesap Silme

Spotify Premium yani ücretli sürümü kullanıyorsanız, hesabınızı silmeden ücretli sürümden ücretsiz sürüme geçiş yaparak Spotify'yi kullanmaya devam edebilirsiniz. Google Chrome, Yandex gibi tarayıcıdan Spotify internet sitesine giriş yaparak Premium'dan normal üyeliğe geçiş yapabilirsiniz.

  • Spotify sitesine girdikten sonra Profil isminize tıklayın.
  • Hesap'ı seçin ve "Planı Değiştir" butonuna tıklayın.
  • "Premium'u iptal et" butonuna tıklayın ve onaylayın.

Bu sayfadaki adımları tamamladıktan sonra siz de müzik uygulaması Spotify hesap silme işlemini gerçekleştirerek Spotify hesabınızı kalıcı olarak iptal edebilir veya Premium hesaptan ücretsiz hesaba geçiş yapabilirsiniz.

Telegram hesap silme

Paribu hesap silme

Pugb hesap silme

Yorum yap: