Tiktok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Tiktok hesap silme, dondurma ve geçici olarak kapatmak için tüm ayrıntıları bu sayfada bulabilirsiniz. Tiktok hesap silme işlemini çok kolay bir şekilde siz de yapabilirsiniz.

Tiktok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan, 2020 yılında en çok ziyaret edilen sosyal medya sitesi TikTok oldukça eğlenceli bir platform olsa da, dezavantajları da bulunuyor. Video paylaşım platformları zamanımızı çalması ve  bağımlılığa yol açmasından dolayı pek çok kişi Tiktok hesabı silmek için araştırma yapıyor.

Tiktok hesap silme

TikTok hesabınızı silmeye karar verdiyseniz, hesabınızda bulunan tüm verilerin silineceğini de göz önünde bulundurun. TikTok hesabınız konum, mesajlar, çerezler ve daha fazlasında bilgileri toplar ve depolar. TikTok güvenliği konusunda endişeniz bulunuyorsa hesabınızı silerek bu sorunu tamamen çözebilirsiniz. Tiktok hesabı silmek için karar verdiyseniz, aşağıda yer alan adımları takip edin:

  1. İlk olarak Tiktok hesabınıza giriş yapın.
  2. Profil simgesine dokunun.
  3. Sağ üst köşede yer alan üç çizgiye dokunun.
  4. "Hesabımı Yönet" seçeneğine dokunun.
  5. "Hesabımı sil" seçeneğine dokunun ve "Hesabı Sil" diyerek devam edin.


Tiktok hesap silme işlemi sonrasında profilinizde yer alan videolarınıza, mesajlarınıza ve tüm kişisel bilgilerinize ulaşamayacak olursunuz. Ancak TikTok, hesabınızı silmeden önce hesap verilerinizi indirmek için size izin vermektedir. Bundan dolayı videolarınızı tamamen kaybetmek istemiyorsanız hesabınızı silmeden önce kaydederek indirebilirsiniz.

1. İlk olarak Tiktok hesabınıza giriş yapın

tiktok hesap silme 1


 

2. Sağ alt köşede yer alan profil simgesine dokunun.

tiktok hesap silme 2

3. Sağ üst köşedeki 3 noktaya dokunun

tiktok hesap silme 3

4. "Hesabımı Yönet" seçeneğine dokunun.

tiktok hesap silme 5

5. Şifreyi doğrulayın ve hesabı silin

Tiktok hesabınızı silmek için son adımda şifrenizi girmeniz gerekiyor. Şifreyi girdikten sonra devam butonuna dokunun.

tiktok hesap silme 6

6. Son adımda ekranın alt kısmında yer alan "Hesabımı Sil" seçeneğine dokunun.

tiktok hesap silme 7

Yukarıda yer alan Tiktok hesap silme adımlarını tamamladıktan sonra hesabınız kalıcı olarak silinmek için işleme geçecektir. 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız Tiktok hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Eğer 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız hesabınız silme işlemi iptal olacaktır.

Tiktok hesap silme sonrası ne olur?

Tiktok hesap silme işlemini tamamladıktan sonra, hesabınızın tamamen silinmesi için 30 gün süre verilir. Bu süre içerisinde hesabınıza giriş yapabilir, tekrardan etkinleştirebilir ve hiçbir şey olmamış gibi hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. 30 gün geçtikten sonra ise hesabınız tamamen silinir. Tiktok hesabı geçici olarak dondurma veya bir süre ayrılma için uygun değildir. Tiktok hesabınızı silmeye karar verdiyseniz, hesabınızdaki tüm verilerin silinerek bir daha hesabınıza erişemeyeceğinizi de unutmayın.

Tiktok hediye fiyatları

Snapchat hesap silme

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Ahmet Türk

sayenizde Tiktok hesap silme adımlarını tamamladım ve e-postama hesabımın silineceği hakkında bilgi verildi. Teşekkürler.

2022-03-27 17:15:48 -