TEB Iban Sorgulama ve Öğrenme

Bu sayfadaki bilgilere göz atarak 2018 yılında Teb iban sorgulama ve hesaplama işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirebilir, e-iban sistemleri ile iban numarasının doğruluğunu öğrenebilirsiniz.

TEB Iban Sorgulama ve Öğrenme

Uluslarası para transferlerinde güvenli ve hızlı olması açısından dolayı ıban kodu kullanılmaktadır. Para transferlerinde hesap numarası ve şube kodu kullanılarak gönderilen paralar risk altında gönderilmiş olur yanlışlık payı daha fazla artmış olur ancak iban ile para transferi yapmak riski en aza indirmektedir zaten bu uygulama oluşabilecek yanlışlıkları ortadan kaldırmak için getirilmiş bir uygulamadır. Parayı gönderen kişi yalnızca karşı alıcı taraftan öğrenebilir. Alıcı kişinin adına işlem yaparak veya bankaya giderek ıban numarası öğrenemez. Herbirey kendisine ait olan iban numarasını bireysel olarak başvurakak alabilir. Hesap numarasını bildiğiniz takdirdeTEB iban sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ulaşacağınız bilgi toplamda 26 haneden oluşmalıdır ilk iki hanesi harfle başlar harfler ülke sembolü olan harflerle başlar Türkiye' de TR olarak başlar daha sonrası rakamlardan oluşur. Peki iban numaranızı bilmiyor iseniz nasıl ulaşabilirsiniz?

TEB IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir? 

Kişi yalnızca kendisine ait ıban numarasını öğrenmeyi talep edebilir. Gönderici kişi alıcı kişiyle bağlantıya geçerek ıban numarasını alarak finans transferini gerçekleştirebilir. Alıcı kişi iban numarasını bilmiyor ise internet bankacılığı ile hesap numarası ile sorgulama yaparak öğrenebilir. Birdiğer alternatif ise müşteri cepteTEB uygulaması kullanıyor ise hesapları kısmına girerek iban numarasına ulaşabilir. İnternet bankacılığı menülerinde hesap işlemleri seçildiğinde IBAN numarası görüntülenebilir. Bunun yanısıra 444 0 666 numaralı çağrı merkezi aranarakTEB IBAN numarasınıöğrenmek mümkündür. Güvenlik açısından sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde iban numaranız size verilecektir. Kişi iban numarasını öğrenmek istediği hesabın bir kartı var ise herhangi bir TEB ATM' sine giderek ATM' den hesap ayrıntıları kısmına girerek TEB IBAN numarasını öğrenebilir. Ayrıca Teb internet şubesinde yer alan TEB iban hesaplama sayfasına giderek de iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

TÜM BANKALAR: İBAN SORGULAMA

Direk karşınıza iban numarası olarak çıkmayabilir TR ile başlayan toplamda 26 haneden oluşan değerler var ise iban numaranızdır. TEB Iban sorgulama isteyen banka müşterileri her hangi bir TEB şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımıyla iban numarasına ulaşabilirler. IBAN para transferlerinin yanlış hesap numaralarına yapılmasını önlemek amacıyla öncelikle Avrupa Birliği ülkelerinde başlayarak daha sonra yaygınlaşmış bir hesap numarası standartıdır. Bu sistemle banka hesap numaralarını tüm dünyada kullanabilecek bir ortak standart getirilmiştir. IBAN bugün itibariyle 33 Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır.

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

SELAHATTİN DOĞAN

iban ögrenmek istiyorum

2021-11-16 22:28:48 -
nurten KARACA

iban numaramı ögrenmek istiyorum.

2020-05-04 19:33:56 -