Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler bu sayfadan en uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar listesine ulaşabilir.

Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Acil nakit ihtiyacından dolayı bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen pek çok kişi, ihtiyaç kredisi en fazla kaç ay vadeli olur diye merak etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda ihtiyaç kredileri 60 aya kadar vadeli olarak kullanılabilirken, BDDK'nın almış olduğu kararla birlikte artık en fazla vade sayısı 36 ay ile sınırlandırılmıştır. Buna göre bu sayfamızda sizler için, uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankaların hangileri olduklarını hazırladık.

 

Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, geçtiğimiz dönemde 60 aya kadar vadeli olarak ihtiyaç ve taşıt kredisi veriyordu. Konut kredilerinde ise en fazla vade sayısı 120 ay (10 yıl) ile sınırlandırılmıştır. Siz de 36 aya varan vadelerle uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız, bu bankaları tercih edebilirsiniz. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank veya diğer bankaların ihtiyaç kredisi tekliflerini değerlendirebilir, en uzun vadeli ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bankalardan kredi çekerken vade sayısının yanı sıra yıllık faiz oranı, toplam kredi masrafı gibi bilgileri de karşılaştırarak en uygun kredi veren bankadan ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. En uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar:

  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi
  • Garanti BBVA
  • ING
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank.

 

Yukarıda yer alan bankaların yanı sıra, Türkiye'de hizmet veren tüm bankalar günümüzde 36 aya kadar vadeli olarak ihtiyaç kredisi vermektedir. BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından alınan karara göre, bankaların 36 aydan uzun vadeli ihtiyaç kredisi vermesi yasaktır. 36 aydan uzun vadeli ihtiyaç kredisi sadece şirket, KOBİ ve esnaflara belirli şartlar altında verilmektedir. Eğer şirket değilseniz ve bireysel olarak ihtiyaç kredisi çekecekseniz, sadece 36 aya kadar vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Siz de uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalara göz atarak, bu bankalardan 36 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile anında ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

 

İhtiyaç kredisi en fazla kaç ay vade olur?

Sicili bozuk olana kredi

Faizsiz kredi veren bankalar

Yorum Yap: