ING Bank Bireysel Emeklilik İptali

Bu sayfadan İNG Bank bireysel emeklilik iptali yapmak için bilgileri öğrenerek anında bireysel emeklilikten ayrılarak paralarınızı alabilirsiniz.

ING Bank Bireysel Emeklilik İptali

Bu platformda sizlere daha iyi hizmet sunabilmek adına bireysel emeklilik ve bireysel emeklilik iptali ile ilgili bilgiler yer almaktadır. ING Emeklilik, Türkiye’de 170 yıldır banka, servet yönetimi ve sigorta alanlarında bireysel ve kurumsal  müşterilere hizmet veren, dünyanın lider kuruluşlarından biridir. Devlet katkısı birikim yapmak isteyen katılımcıların Bireysel emekliliğe teşvik edilmesine yönelik, katılımcıların uzun süre kalmalarını teşvik amaçlı yapılan %25’lik destek ödemesidir. Bu ödeme devlet tarafından bireysel emeklilik birikimi yapmak isteyen katılımcıların  bankada bulunan emeklilik hesabına yatırılır. Bireysel emekliliğinizin devamı sürecinde aşağıda belirtilen sistemde kalma  süresi ve katkı payı oranı mevcuttur.

Sistemde Kalma Süresi              Devlet Katkı Oranı

3 yıldan az                                         %0

3-6 yıl arası                                       %15

6-10 yıl arası                                     %35

10 yıl (56 yaş öncesi)                        %60

10 yıldan fazla(56 yaş sonrası          %100     

İşveren grup emeklilik sözleşmesinde fon dağılımı değişikliği, emeklilik planı değişikliği ve birikimin aktarımı hakları, sözleşmede belirlenen hak kazanma süresi sonuna  kadar kuruluş  tarafından kullanılır. ING Bank en yakın şubelere başvuru yaparak dahil olduğunuz yada iş yerinizin otomatik katılım nedeni ile dahil ettiği, bireysel emeklilik sistemi iptalinden ayrılmak için tüm merak edilen işlemlere yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz. ING Bank Bes işlemlerini NN Hayat ve Emeklilik firması üzerinden gerçekleştiriyor. İptal ettirme ya da cayma başvurularınızı da NN Hayat ve Emeklilik ile yapabilirisiniz.

ING Bank Bireysel Emeklilik İptali

Otomatik katılım ile sisteme dahil olduysanız ve ayrılmak istiyorsanız, 0850 210 66 94 numaralı NN Hayat Emeklilik Otobes  müşteri hizmetlerini, isteğe bağlı katılım sahibi iseniz 444 1 666  NN  Hayat Emeklilik Bireysel müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine İptal talebinizi ileterek başvurunuz oluşturulur. Onaylanmasının ardından 5 gün içerisinde, firma sisteminde  kayıtlı olan elektronik mail adresinize veya  varsa faks numaranıza ayrılma Bilgi  Formu  ve Ayrılma Talep Formu gönderilir. Bu Ayrılma Bilgi Formunda  birikimleriniz, kesintiler, kaybettiğiniz katkı payı ve geri ödemesi yapılacak olan tutar bilgilerini görebilirsiniz. Size gönderilen formu bilgileriniz doğrultusunda  dolduktan sonra aynı şekilde fak yada mail yoluyla geri göndermeniz gerekmektedir. Böylece  ayrılma belgeleriniz firmaya ulaşınca  işlemler başlatılır. Otomatik katılım ile sisteme girenler için 10 günlük, bireysel katılımcılar içinse 20 günlük yasal iade  süresi bulunmaktadır. Bu sürede yasal kesintiler hesaplanarak ana paranız hesabınıza iade edilir. Yada diğer alternatif olan en yakın ING Bank şubelerine giderek ilgili formları doldurup Banka görevlisine iade talebinizi ileterek Bireysel Emeklilik İptal talebi oluşturabilirsiniz. Talebiniz onaylandıktan sonra kesintiler dahilinde ana paranız hesabınıza aktarılır. 3 yıldan erken ayrıldıysanız eğer devletin sunduğu katkıdan pay alamazsanız. ING Bank ve Bireysel Emeklilik ile ilgili diğer merak ettiğiniz konular hakkında, ING Bank şubeleri ile görüşebilir aynı zamanda web adreslerini kullanarak ta bu bilgilere sahip olabilirsiniz.

BAKINIZ: Bireysel Emeklilik İptali

Yorum yap:

Kapat