İpotekli Konut ve Kredi kullanımları
sponsorlu reklamlar

İpotekli Konut ve Kredi kullanımları

11 Mart 2017, 16:01
İpotekli Konut ve Kredi kullanımları
 Ülkemizde hizmet veren bankalar, birçok ihtiyaç doğrultusunda müşterilere kredi vermektedir. Bu kredi ihtiyaçları her durum için farklılık gösterebilmektedir. Bankalar, kredi vermek için tüketicilerden bazı şartlar ararlar. Bu koşulları yerine getirmeniz halinde sunulan krediyi yine gününde ödemenizi isterler. Bu şartlar da bankaların kendini güvenceye alması için zorunlu tutulmuştur.

Bankalar, borcuna sadık müşterilere kredi kullandırırlar. Konut kredilerinde en garanti yöntem kredili konuta ipotek koymadır. Aynı durum taşıt kredileri için de geçerlidir. İpotekli krediler, konut yada araç üzerinden rehin koyma işlemine karşılık gelmektedir. Borcunuzu zamanında ödemeyemez duruma düşerseniz bankalar tarafından rehin koyulan evin yada aracın satılması yada değerlendirilmesi söz konusudur. Peki ipotekli ev üzerinden yeniden kredi kullanılabilir mi?

İşte bu soru karşılığında tüketiciler pek çok yanılğıya düşmektedirler. İpotekli ev üzerine kredi alınabilmektedir. Çoğu kişi bu duruma olumsuz bakarken; bankaların sunmuş olduğu şartlar altında ipotekli evi kredi ile satabilmektesiniz. Bankalar için ipotekli evin satışı son plandır yani bankalar ipotek koyduğu bir ürünün parasını almadan yanadır. Ancak olası bir aksilikte ise siz; kredi çeken kişi olarak ipotekli evinizi yine krediyle satabilirsiniz

Bankadan 2. bir kredi kullanmak için ilk kredinin ödenmesine garanti vermeniz gerekmektedir. Bunun için gelir belgenizi bankaya getirmeniz gerekmektedir. Ancak bu durum bankaların sıcak baktığı bir özellik değildir. Bu yüzden bankalar ikinci ipotekli eve kredi vermeye sıcak bakmazlar. Sizin düzenli ödemelerine göre yine size kredi sunulabilmektedir.

Biraz karışık bir süreç olsa da ipotekli eve kredi üzerinden gelirinize göre ikinci bir kredi çekmenin mümkün bir durumdur. Bunun için e doğru iş banka yetkilileriyle görüşmeniz olacaktır.sponsorlu reklamlarBu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.