İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme (Şube Kodu, Kart Numarası, IBAN)

Banka kartlarında bazı kişiler hesap numarasını bulmakta zorluk çekebilir. Peki İş Bankası kartında hesap numarası hangisidir?

Bu sayfa hakkında bilgiler

Kredi Bankalar Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme (Şube Kodu, Kart Numarası, IBAN)
İçindekiler

Türkiye İş Bankası, ülkemizde en eski özel banka olmasından dolayı bir çok vatandaşımız bu bankayı tercih etmektedir. İş Bankası kartında hesap numarası hangisi diye merak eden kişilere bu sayfamızı hazırladık. Her bankanın müşterilerine verdiği banka kartlarında detaylar farklılık gösterebilmektedir. Hesap numaraları ise kişiye özel olarak çıkarılır ve her müşterinin kendine özel hesap numarası bulunmaktadır.

İş Bankası kartında hesap numarası nerede yazar?

İş Bankası'ndan para transferi yapacak kişiler, İş Bankası kartında hesap numarası hangisi diye araştırma yapmaktadır. Hesap numarası, İş Bankası kartınızın üzerinde belirli şekilde yazmaktadır. Banka hesap kartınızın ön kısmında bulunan hesap numarası, 7 haneli olmaktadır. Örnek olarak 4444 - 4444444 numaraları yer almaktadır. Başta yer alan 4 rakam şube kodunu ifade etmektedir ve sonrasında gelen 7 rakam ise hesap numaranızdır. Bir kişinin size para göndermesi için bu hesap numarasını ve şube kodunu karşı tarafa yollamanız gerekmektedir.

Güvenlik önlemi olarak kesinlikle bir kişiye kartınızın resmini yollamayınız. Para transferi yapacak kişi sadece hesap numarası ve şube koduyla parayı sizin hesabınıza aktarabilir. Eğer kartınızda hesap numarası yazmıyorsa İş Bankası internet şubesine giriş yaparak (https://www.isbank.com.tr/) yadaTürkiye İş Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanmasayesinde "0850 724 0 724" numaralı müşteri hizmetlerini arayarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

  • İş Bankası mobil şubeden veya internet şubeden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.
  • 0850 724 0 724 numarasını arayarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.
  • ATM'ye kartınızla giriş yaparak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.
     

İş Bankası hesap numarası öğrenme

Diğer bankaların kartlarında hesap numarası yer almasa da, İş Bankası'nın banka kartının ön yüzünde hesap numarası yer almaktadır. İş Bankası hesap numaranız, kartınızın ön yüzünde yer alan 11 haneli numaradır. İlk 4 hane şube kodunu, geri kalan rakamlar ise hesap numaranızı ifade etmektedir. Buraya tıklayıp İş Bankası resmi sitesinden de hesap numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

iş bankası hesap numarası öğrenme

 

İş Bankası kart numarası öğrenme

İş Bankası banka kartınızın üzerinde yer alan 16 haneli numara, kart numaranızı temsil etmektedir. İş Bankası banka kartı numarası genellikle e-ticaret yani online alışverişlerde kullanılmaktadır. Para transferi işlemlerinde kart numarasını işe yaramamaktadır. Eğer karşı taraf size para gönderecek ise hesap numaranız veya IBAN numaranızı karşı tarafa göndermelisiniz. İş Bankası iban sorgulama sayfasını ziyaret ederek iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Şube Kodu Öğrenme

İş Bankası'nın size ait olan banka kartı şube kodu kartınızın ön yüzünde yer almaktadır. Şube kodunuz 11 haneli hesap numaranızın ilk 4 hanesini temsil eder. Dilerseniz İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak da şube kodunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca İş Bankası şube kodu sorgulama sayfasından da şube kodu öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Türkiye İş Bankası müşteri numarası sorgulama işleminizi de kartınızın ön yüzünden gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası banka kartı ön yüzünde hem hesap numaranız hem de şube kodu bilgileriniz yazmaktadır. 11 haneden oluşan bu numara kartınızın ön yüzünde yer almaktadır.

Ayrıca İş Bankası mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Hesaplar - Hesap Bilgileri sayfasından IBAN ve müşteri numaranız bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer daha detaylı yardım almak istiyorsanız 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası çağrı merkezini arayabilir veya en yakın İş Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

-> Banka kartında hesap numarası nerde yazar?

Yorum yap:

x