İş Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

İş Bankası sim kart blokesi kaldırma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız haberimizi okuyarak sizler de internet ve mobil bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma
 Ülkemiz 1 Nisan 2016 tarihinde 4.5G teknolojisine geçti. Sim kartı ve telefonu uyumlu olan vatandaşlarımız artık bu teknolojiden yararlanabilecek. Lakin telefonu ve sim kartı uyumlu olmayan pek çok vatandaşımız bulunuyor. Bu durumda da insanlar telefon ve sim kart değişikliği yapıyorlar. Değişiklik yapan vatandaşlarımız ise internet ve mobil bankacılığa giriş yaparken ‘sim kart bloke edildi’ yazısı ile karşılaşıyor. İş Bankası sim kart blokesi kaldırma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Bankalar güvenlik açısından değişiklik yapan müşterileri için internet ve mobil bankacılığa girişi engelliyor. Blokeyi kaldırıp, işlemlerini halletmeye başlamak için aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz. İş Bankası sim kart blokesi ile ilgili merak edilenleri sayfamızda bulabilirsiniz.  


İş Bankası Sim Blokesi Kaldırma

Türkiye’deki gsm operatörleri 4.5G altyapısını kullanarak hizmet vermeye başladı. Pek çok vatandaşımızın da telefon ve sim kartları bu teknoloji ile uyumlu değil. 4.5G teknolojisinden yararlanmak için telefon, sim kart ve operatör değişikliği yapan vatandaşlarımız bankaların internet ve mobil bankacılığına girme aşamasında sıkıntı yaşayabiliyor. İnternet ve mobil bankacılığa girişte gönderilen tek kullanımlık şifreler, yasal düzenlemelere bağlı olarak iletilmeyebiliyor. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman neler yapmanız gerektiğini sayfamızda paylaşıyoruz. 

İnternet ve mobil bankacılığı kullanıcıysanız, tek kullanımlık şifre alamamanız ve ‘sim kartınız bloke edilmiştir’ yazısıyla karşılaştığınızda şu yolları izleyebilirsiniz;

1. İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak sim kart bloke kaldırma talebinizi iletebilirsiniz. İş Bankası Müşteri Hizmetleri numarası: 0 850 724 0 724
2. İş Bankası atm’lerinden daha fazlası -> anında bankacılık -> mobil onay kodu bloke kaldırma adımlarını takip edebilir, blokenizi kolaylıkla kaldırabilirsiniz. 
3. İş Bankası’nın size en yakın şubesine giderek bloke kaldırma dilekçenizi doldurup, bloke işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası sim kart blokesi kaldırma nasıl yapılır diye merak edenler, sayfamızdaki bilgilerle, çeşitli yollardan bloke işlemlerini halledebilirler. İşleminiz tamamlandıktan sonra rahatlıkla internet ve mobil bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz. 

İlgili: İş Bankası mevduat faiz oranları 2019