İş Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bu sayfadan İş Bankası kredi kartı iptali yöntemlerini öğrenerek kredi kartınızı kapatmak için başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartını iptal etmek diğer bankalarda olduğu gibi İş Bankası'nda da mümkündür. Kredi kartını kapatmak isteyen müşterinin kartını banka kapatmakla yükümlüdür. Eğer müşterinin isteği gerçekleşmiyorsa Bankacılık Düzenleme ve Denetmele Kurumu tarafından belirlenen yönetmelikte yer alan ifadelere göre tüketici yasal yollarla hakkını arayabilir. Bu sayfamızda İş Bankası kredi kartı kapatma yollarını ve kartın ne kadar sürede hangi yollarla kapatılacağını anlattık.

 

İş Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızı kayıp-çalıntı durumlarında veya farklı nedenlerden dolayı kapatmak istiyorsanız İş Bankası'na bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Kayıp-çalıntı durumlarında İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayabilir, Kayıp-çalıntı menüsünden müşteri hizmetlerine kartın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Kartınız hemen kullanıma kapatılarak yeni kartınız adresinize kurye ile gönderilecektir. Eğer kartınızı tamamen kapatmak ve bir daha kullanmak istemiyorsanız bu durumu müşteri hizmetlerine belirtmeniz gerekmektedir.

 

İş Bankası kredi kartı iptal etme telefon numarası

İş Bankası müşteri hizmetleri numarası 0850 724 0 724'ü aradıktan sonra müşteri hizmetlerine bağlanarak kartınızı kapatmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Kart iptali başvurusu yaptıktan hemen sonra kartınız kullanıma kapatılacaktır. Ayrıca İş Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisinden de kartınızı iptal edebilirsiniz.

 

Borcu olan kredi kartı kapatılır mı?

Evet, kredi kartınızın borcu olsa bile kartı iptal edebilirsiniz. Kredi kartınız kapatıldıktan sonraki dönemde borcunuzu taksitler şeklinde ödemeye devam edebilirsiniz.

 

Şubeden İş Bankası kredi kartı iptali

İş Bankası kredi kartı iptali şubeden de yapılabilmektedir. İş Bankası şubesine giderek kredi kartınızı iptal etmek için talepte bulunarak kartınızı kapattırabilirsiniz. Şubede çalışan personeller aracılığıyla kredi kartı iptal formunu doldurup imzaladıktan sonra kartınız iptal edilecektir.

 

İnternetten kredi kartı iptali

İş Bankası internet şubesinden de kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Belirli bir süreyi aşan kredi kartı kullanıcılarına açılan kart iptal menüsü İş Bankası internet/mobil şubesine girdikten sonra Kartlarım sayfasında Kart İptali alanında yer almaktadır. Eğer kredi kartı iptal butonu sizde açık değilse iletişim butonuna tıklayarak kredi kartınızı iptal etmek için İş Bankası'yla iletişime geçebilirsiniz.

 

Banka kredi kartınızı iptal etmiyorsa

5664 sayılı Bankacılık Kanunu 25'inci maddesinde yer alan ifadeye göre tüketiciler kredi kartını iptal etme hakkı vardır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi kartı borcunuz, kredi kartınızı iptal etmek için bir engel değildir. Eğer daha önceki kredi kartı borcunuzdan dolayı banka kartınızı iptal etmek istemiyorsa, bu durumu BDDK'ya şikayet edebilirsiniz. Kredi kartınızı kapattıktan sonra taksitleriniz aynı vade ile ödeme işlemi yapabilirsiniz

 

Kapatılan kredi kartı tekrar açılır mı?

Kredi kartı kapatma nasıl yapılır?

Yorum yap:

Kapat