20 Yıl vadeli konut kredisi veren bankalar

Emlak Konut'un yeni projesiyle konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar meraklı durumda bekliyorlar. 20 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar hangileri öğrenmek istiyorsanız makaleyi okuyunuz.

20 Yıl vadeli konut kredisi veren bankalar

20 yıl vadeyle konut sahibi olmak isteyen kişilerin aklında oluşan 20 yıl vadeyle konut kredisi veren bankalar hangileri sorusudur. 20 yıl vadeli konut sahibi olmak isteyen kişiler, Emlak Konut GYO'nun kampanyasından faydalanarak konut sahibi olabilmektedirler. Konut satışında oluşan seferberlik kampanyasıyla birlikte, 20 yıl vadeyle konut kredisi ile ev sahibi olmak artık çok kolay. Özellikle İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyükşehirlerde hızla başlayan bu kampanyayla birlikte 240 ay yani 20 yıl vadeyle konut sahibi olmak sağlanıyor. İşte detaylar;

15 Temmuz sonrasında oluşturulan ilk kampanyaya rağbet çok olunca Emlak Konut yeni bir proje geliştirdi. 1 Şubat'tan itibaren başlayan kampanya kapsamında 2 ay devam edecek. Geçen sene Ağustos ayında 120 ay vadeyle %0.70 faizle konut kampanyası düzenlenmişti. Şimdi de Emlak Konut, vadeler uzatılıp faizler düşürüldü. Böylelikle ülkemizde ilk kez 20 yıl vadeli konut satışı gerçekleşecek.


20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar
Peki bu konut kredisinden nasıl faydalanılacak? İşte tüm detaylar. 31 Mart'a kadar devam edecek kampanya kapsamında yüzde 20 olan peşinat ise %5'e düşürüldü. Kalan %15'in ise konut teslimine kadar ödenmesi olanağı sağlanmıştır. Emlak Konut'tan ev alacak kişiler 60 ay vade için sıfır faiz kampanyasından yararlanacak. 10 yıl vade isteyen kişiler %0.45, 20 yıl vadeyle konut sahibi olmak isteyen kişilerse %0.79 faizden yararlanacak.

 
KAMPANYAYLA 2.5 MİLYAR TL CİRO

Darbe girişimi sonrasında düzenlenen kampanyayla ses getiren ve ülke ekonomisine güvendiklerini gösteren Emlak Konut GYO Müdürü Murat Kurum ise "İlk kampanyamız 1 ay içinde 2.500 konut satışı gerçekleştirildi. 2 milyar lira ciro elde edildi. Bu yıl da yaptığımız toplantılar neticesinde kampanyayı yapma kararına vardık. Avrupada mortgage kredileri 20-30 yıl sürebiliyor. Bu durum ülkemizde neden olmuyor diyerek yol aldık. Banka ve yüklenicilerle birlikte Emlak Konut olarak fedakarlık gösterip kampanyayı başlattık. Bu kampanya kapsamından 2 - 2.5 milyar lira ciro elde edilecek. Ülke ekonomisinde ciddi oyunlar oynanmaktadır. Ekonomik krizden çıkmak için şantiyeler çalışmalı, yeni yatırımlar gelmelidir." dedi.

20 YIL VADELİ KREDİ VEREN BANKALAR
Kampanya kapsamında 20 yıl vadeli konut kredisi verecek bankalar 9 bankadan ibarettir.  Emlak Konut bünyesinde bulunan 30 proje ve 15 bin bağımsız bölüm için geçerli olacak kampanyaya, 9 banka destek veriyor. Bu bankalar; Albaraka, Halkbank, Garanti, Türkiye İş Bankası, Vakıf Katılım, Vakıfbank, Yapı Kredi, Ziraat Katılım ve Ziraat Bankası yer alıyor.

Konut almak isteyen kişiler için fırsat niteliğinde olan bu kampanyada olan projelerin metrekare fiyatı 2.700 liradan başlıyor. Kampanyaya dahil olan projelerin İstanbul'un yanı sıra Konya, Ankara, Denizli, Niğde, Nevşehir gibi illerde de olduğunu belirtiyor. 240 ay vade için finans sektöründe cazip gözükmediğini altını çizen banka yetkilileri ise ülke ekonomisine güvendikleri için bu kampanyaya destek verdiklerini açıkladı.

 

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Albaraka
Garanti Bankası
Halkbank
Türkiye İş Bankası
Vakıf Katılım
Vakıfbank
Yapı Kredi
Ziraat Katılım
Ziraat Bankası

Yorum yap: