Konut Kredisinin Yüzde 90ına Kadar Kredi Verilebilecek


Konut Kredisinin Yüzde 90ına Kadar Kredi Verilebilecek

Bddk, bankaların kredi işlemlerine ilişkin yönetmelikte önemli değişiklikler yaptı. Sayfamızdaki bilgilere göz atarak, değişiklikleri öğrenebilirsiniz.

sponsorlu reklamlar
Konut Kredisinin Yüzde 90ına Kadar Kredi Verilebilecek
26 Ocak 2019 Cumartesi 14:13 tarihinde paylaşıldı.

sponsor:
HEMEN ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de buraya tıklayıp Akbank kredi kartı başvurusu yapın, onaylandığında kartınız hemen adresinize gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar
2019 yılında BDDK, yönetmelikte bazı değişiklikler yaptı. Açılımı Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu olan BDDK, bankalarda kredilere yönelik düzenlemeler yaptı. Devlet bankalarına kullandırılan krediler, Bankacılık Kanunu’ndaki kredi sınırlaması dışında bırakılırken, enerji tasarrufu sağlayan konutlar için kredi oranı % 90’a kadar çıkarıldı. Öncesinde, değeri 100 Bin TL’ye kadar olan taşıtlarda %70 olan kredi sınırında limitler baştan oluşturuldu. 120 Bin TL’ye kadar olan taşıtlar için %70 oranında kredi kullandırılabilecek. Haberin detayına, aşağıdan ulaşabilirsiniz.

"Enerji Verimliliği Yüksek Konuta Yüksek Kredi"

Konut kredileri için çeşitli ayrıcalıklar sağlandı. Bu ayrıcalıklar; enerji kimlik belgesi olan ve enerji performansı a sınıfından olan konutlar için, konut değerinin % 90’ına, enerji performansı b sınıfından olan konutlar için de %85’ine kadar kredi kullandırılabilecek olması. Bu ayrıcalığın yanı sıra kredi tutarının, konut değerinin %80’ini geçmemesine ilişkin yasa korunmaya devam ediyor. 

Konut Kredilerinin yanında taşıt kredilerinde de yeni limit belirlendi.
 
Ederi 120 Bin TL ya da altında olan taşıtlar için % 70’ine kadar kredi kullandırılacak. Bu krediler, taşıt kredileri ya da taşıt teminatlı krediler ve finansal kiralama işlemlerinde kullandırılabilecek. 120 Bin üzerinde olan taşıtlar için de; 120 Bin TL’ye kadar olan kısım için %70, kalan kısım için ise % 50 oranında kredi kullandırılabilecek.

İlginizi çekebilir:

Konut kredisi faiz oranları 2019
Taşıt kredisi faiz oranları 2019
ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019


"Kamu Bankalarına Büyük Kolaylık"

Sermayesinin büyük bir kısmını ayrı ya da birlikte hazineye, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş.'ye ve merkezi yönetim kapsamındaki diğer kamu  idarelerine ait bankalara kullandırılan krediler, Bankacılık Kanunu ile belirlenen kredi sınırlarına dahil edilmeyecek.

"Kredi Kartı Borçları İçin 60 Aya Kadar Tüketici Kredisi"

Türkiye’de Ziraat Bankası’nın liderliğinde başlayan kredi kartı borçları için düşük faizle tüketici kredisi kullandırılmasıyla ilgili de çeşitli değişiklikler yapıldı. Bu değişiklik ile birlikte, 25/01/2018 itibarıyla asgari tutarı ödenip kalan borcu kredilendirilenler dahil olmak üzere dönem borcunun bir kısmı ya da hiçbiri ödenmemiş kredi kartlarının mevcut borç bakiyeleri ile sınırlı olmak üzere kredi kartı borçlarının ödenmesi amacıyla 60 aya kadar tüketici kredisi kullandırılacak. Kredi kartı borcunun başka bir bankada bulunması durumunda kredi, borcun ödenmesini teminen ilgili bankaya ödeme yapılması suretiyle kullandırılacak.
sponsorlu reklamlarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.