18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar

Bu sayfadan 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar listesine ulaşabilirsiniz.

18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar

18 yaşının altında olan kişiler bildiğiniz gibi bankacılık hizmetlerinden yararlanmaları için ailelerin izni olması gerekmektedir. Yasalara göre 18 yaş altındaki kişiler erişkin birer kişi sayılmadığından dolayı kredi kartı ve banka hesabı açarken ailelerinin rızasını aldıktan sonra kredi kartı veya banka hesabı açabilirler. Peki hangi bankalardan daha kolay yoldan kredi kartı alınabilir, işte cevabı.

18 Yaş Altına Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaş altındaki kişi başvuru yaparak veya banka şubesine giderek en çok kullanılan bankacılık ürünü olan kredi veya kredi kartı kullanamazlar. Bu ürünleri kullanabilmeleri için kişinin ailesinin de bulunması ve rızasının alınması gerekmektedir. Bir kişinin kredi çekebilmesi için kredi notunun iyi seviyede olması ve belirli bir aylık gelirinin olması, SGK'ya kayıtlı olarak çalışıyor olması gerekmektedir. 18 yaş altındaki kişiler öğrenci olarak değerlendirilebileceğinden dolayı siz de "öğrencilere kredi kartı veren bankalar" ile kolaylıkla kredi kartı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kredi kartları yine ailenin izni doğrultusunda "düşük limitli" olarak verilmektedir. İşte 18 yaş altındakilere kredi kartı veren bankalar:

  • QNB Finansbank
  • Garanti BBVA
  • İNG Bank
  • Akbank
  • Ziraat Bankası (Genç Kart)
  • Odeabank
  • Yapı Kredi

Bu bankaların sunmuş olduğu öğrencilere kredi kartı veren bankalar ile öğrenciye kredi veren bankalar kapsamında ürünleri kullanılabilir. 18 yaşının altında olan kişiler kredi kartı ve kredi başvurusu yaparken ailesinden bir kişiyi de yanında götürmesi gerekmektedir. Ayrıca bu kişilere önerimiz, anne veya babanızın banka hesabından ek hesap açtırarak ek kredi kartı başvurusu yapıp, "ortak kredi kartı" olarak kullanabilirsiniz.

Yorum yap: