sponsorlu bağlantılar

Kredi kartı alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir

Bankalardan kredi kartı alabilmek için belli şartları tamamlamanız gerekiyor. Peki Kredi kartı alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor?

Kredi kartı alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir

2018-05-29 20:52:02

 

Anında onaylanan kredi kartı:

Buraya tıkla, başvurunu yap Akbank kredi kartın hemen onaylansın.

 

sponsorlu reklamlar
 Bankalardan kredi kartı alarak alışverişlerimizde nakit yerine kredi kartı kullanabilir, avantajlı kampanyalardan yararlanabilir ve puan kazanarak puanlarınızla alışverişler yapabilirsiniz. Bir çok kişi kredi notu olmasından veya farklı nedenlerden dolayı kredi kartı alamamaktadır. Yine bize kredi kartı alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir diye bir çok soru sorulmaktadır. Biz de kredi bankalar araştırma akibi olarak, kredi kartı almak isteyen kişilerin aklındaki bu sorunun cevabını veriyoruz.

KAÇ AYLIK SİGORTALI KREDİ KARTI ALABİLİR?

Bankalardan kredi veya kredi kartı alabilmek için, ilgili bankanın şartlarını tamamlamanız gerekiyor. Bu şartlar bankadan bankaya değişse de, genellikle belirli bir süre sigortalı olarak çalışmış olmak, kredi notunun iyi olması kriterlerini tamamlayan kişiler kredi kartı alabilmektedir. Bir bankadan kredi kartı alabilmeniz için resmi kayıtlarda SGK'lı olarak 3 ay çalışmış olmanız gerekmektedir. Yani 3 ay art arda takip eden aylarda çalışmış olmanız ve prim ödemenizin yapılmış olması gerekmektedir. Eğer 3 ay sigortalı olarak çalışmışsanız yüksek ihtimalle size kredi kartı verilecektir. Tabi bir kişinin kredi kartı alabilmesi için tek şart 3 ay sigortalı olarak çalışması değil, bunların yanı sıra pek çok şart aranmaktadır.

Kredi kartı alabilmek için gereken şartlar?

- 3 ay sigortalı olarak çalışmış olmak,
- Kredi notunun 1300 üzerinde olması,
- Daha önceki kredi ve kredi kartı ödemelerinizin düzenli olması.

Yukarıda yer alan şartların yanı sıra farklı şartlar da bulunabilmektedir. Örneğin eşinizin sicili bozuksa ve geçmiş ödemeleri düzensizde bu sizin başvurularınızı da etkileyebilmektedir. Yine geçmiş yıllarda kullanmış ve ödemelerini düzenli yapmadığınız bir kredi kartından dolayı da başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Bankalar, kredi ve kredi kartı başvurularında en önemli saydığı kriter ise kişinin kredi notudur. Genellikle 1300 üzerinde olan kişilere kredi kartı verilse de bu rakam bazı bankalarda değişiklik gösterebilmektedir.

-> Anında kredi kartı veren bankalar
-> Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
EFT Nedir - EFT Nasıl Yapılır?
Tarih : 2019-09-28 23:32:42
Türkiye Finans Çalışma Saatleri 2019
Tarih : 2019-09-22 13:15:42
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA