Temassız Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kart Başvurusu

Bu sayfadan temassız kredi kartı veren bankalar ile kredi kartı başvurusu yapabilir, alışverişlerinizi temassız olarak yapabilirsiniz.

Temassız Kredi Kartı Veren Bankalar ve Kart Başvurusu

2009 yılında mastercard ve visa altyapısını kullanarak hayatımıza giren temassız ödemeli kartlar, günümüzde sıkça kullanılmaya başlandı. Temassız kredi kartı veren bankalar ile siz de kart başvurusu yapabilir, kartınız onaylandıktan sonra alışverişlerinizi şifre kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Korona virüs etkisini ülkemizde gösterdikten sonra kullanımı artan temassız kartların alışveriş limiti de 250 TL'ye çıkartılmıştır. Temassız kredi kartlarının yanı sıra bankalar geliştirdikleri teknolojiler sayesinde artık kart ve şifre kullanmadan, cep telefuna yüklenbilen bir uygulama sayesinde mobil temassız ödeme ile de alışverişinizlerinizde ödemelerinizi cep telefonunuzdan yapabilirsiniz. Konu içeriğimizde mobil temassız ödemenin nasıl yapılacağından da bahsedeceğiz.

Temassız Kredi Kartı Başvurusu

Bankalar, günümüz teknolojilerine ayak uydurarak müşterilerin banka ürünlerini en kolay ve hızlı yoldan kullanmaları için çalışmalarını yürütmektedir. Korona virüs tüm dünyada etkisini göstermeye başlamasıyla beraber, bankalar da pek çok sıkı önlemi almıştır. Özellikle temassız kredi kartlarının kullanımının artmasıyla beraber bankalar temassız kredi kartı ödeme limitini de 250 TL'ye çıkardığını duyurdu. Bu sayfada temassız kredi kartı nasıl kullanılır, başvuru aşaması, özellikleri, alışveriş limiti ve temassız kredi kartı başvuru bilgilerini hazırladık. Temassız özellikli kredi kartı veren bankalar:

  • Akbank Axess kredi kartı
  • Garanti Bonus Kart
  • İş Bankası Maximum Kart
  • Yapı Kredi World Card
  • Ziraat Bankası BankKart
  • Halkbank Paraf Kart
  • Denizbank Bonus Kart
  • QNB Finansbank CardFinans

Temassız Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Yukarıda temassız özellikli kredi kartı veren bankaları sizler için sıraladık. Temassız kredi kartınızı hemen alarak siz de alışverişlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Alışverişlerinizi şifre kullanmadan yapmak istiyorsanız kasiyere temassız ödeme yapmak istediğinizi belirtiniz. Temassız özellikli pos cihazına kartınızı yaklaştırarak alışverişinizi tamamlayabilir, bu sayede pos cihazıyla temas etmezsiniz.

Mobil Temassız Ödeme Kullanabilirsiniz

Kredi kartı veren bankaların hemen hemen hepsi artık mobil temassız ödeme de kabul etmektedir. Mobil temassız ödemeyi kullanabilmek için bankanızın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmiş olmanız gerekmektedir. Mobil bankacılık şifrenizle giriş yaptıktan sonra kredi kartı ayarları menüsünden "Mobil Temassız Ödeme işlemleri" menüsü ile ayarlarınızı yapabilirsiniz. Alışveriş sırasında telefonunuzu pos cihazına yaklaştırarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha detaylı bilgiler aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır.

Buna da bakabilirsiniz: Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

Temassız Kart Nasıl Anlaşılır?

Kredi kartınızın temassız olup olmadığını anlamanız için kartınızın ön yüzünde temassız kart işaretinin olması gerekmektedir. Bu işaret 4 adet yan yana yatay çizgilerden oluşmaktadır.

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek temassız kart başvurusu yapabilir, temassız kredi kartı veren bankalar listesine ulaşabilir ve alışverişlerinizi temas kullanmadan yapmaya başlayabilirsiniz.

Anında kredi kartı veren bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

Yorum yap: