Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde bir çok kişi Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme istemektedir. Peki bankalardan, Findeks'ten veya başka bir yerden ücretsiz olarak kredi notu sorgulamak mümkün mü?

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu, uzun yıllardan beridir tüm bankalarca kullanılan kredi değerlendirme aracıdır. Kredi notunu sorgulamak için pek çok yöntem bulunmaktadır, bunlar arasında ücretsiz kredi notu sorgulama bir çok kişi tarafından araştırılmakta ve merak edilmektedir. Peki sms ile, findeks.com üzerinden veya bankalardan ücretsiz olarak kredi notunu öğrenmek mümkün müdür? Kredi Bankalar araştırma ekibi olarak bu sorunun yanıtını bularak sizler iin bu sayfamızı hazırladık.

ÜCRETSİZ KREDİ NOTU ÖĞRENME

KKB, Türkiye'nin önde gelen bankalarının birleşmesiyle beraber kurulan bir kurumdur. Herkesin kredi notu KKB merkezinde tutulmaktadır ve bireysel sorgulamalar findeks üzerinden ücret karşılığında yapılabilmektedir. 2018 yılında kredi notu sorgulama ücreti 10-15 TL arasında değişmektedir, bu nedenden dolayı para ödemek istemeyen kişiler kredi notuna ücretsiz olarak ulaşmak istemektedir. Kredi notu hesaplamaları aylık periyotlar halinde yapıldığı için kredi çekmek isteyen kişiler sürekli olarak kredi notunu takip etmek istemektedir. Bir kişinin bankalardan kredi çekebilmesi için KKB kredi puanının, risk raporu sorgulaması 1300 ve üzerinde çıkması gerekmektedir. Kredi notu sıfır ile 1900 arasında bir puanlama sistemidir. Eğer bankalarda daha önce hiçbir ürün kullanmadıysanız kredi notunuz sıfır (0) olarak gözükecektir. Tabi kredi notunu yükseltmek için pek çok yöntem bulunmaktadır, bunlar da finansal hareketlilikten geçmektedir. Siz de kredi notunuz düşük olmasından dolayı kredi alamıyorsanız bir an önce kredi notunuzu yükseltecek işlemler yapmalısınız.


YARARLI: KREDİ NOTU KAÇ OLMALI?


Ücret Ödemeden Kredi Notu Sorgulanır mı?

Geçtiğimiz yıllarda, Findeks açılmadan önce bunu yapmak için pek çok yöntem bulunmaktaydı. Bunların başında, bankalarda kredi çektiğimiz sırada bankacıdan kredi notumuzun kaç olduğunu rica etmekten geçiyordu. Tabi ki bankacıların insiyatifinde olan bu durum sonucunda kolaylıkla kredi notumuzu ücretsiz olarak öğrenebiliyorduk. Günümüz şartlarında ise Findeks bunu yasaklasa da halen bir çok kişi tarafından yapılabilmektedir. Eğer bir bankaya kredi başvurusu yapmış ve olumsuz yanıt almışsanız bankaya bunun nedeninin ne olduğunu sorabilirsiniz. Eğer kredi notunuzun düşük olmasından dolayı kredi çıkmıyorsa bu durumda kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenmek için bankacıya rica edebilirsiniz. Ancka bu dediğimiz gibi KKB tarafından yasaklansa da halen geçerliliğini korumaktadır. İnternet üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulama ekranı ile alakalı geçerli bir adres yoktur ve, online yapılan sorgulamaların tamamı ücret karşılığında yapılmaktadır. Ayrıca aşağıda yer alan ilgili bağlantılara tıklayarak sayfaları inceleyebilir ve bu konuyla alakalı daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

kredi notu sorgulama
kredi notu 1 ayda ne kadar artar?
sms ile kredi notu sorgulama
 

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

Burak Keleş

kredi notum nedir ne gibi kredi cıkar

2018-11-17 13:43:12 -
Kapat