300 Koyun Tigem Gov Tr Başvuruları Başladı

300 Koyun Tigem Gov Tr Başvuruları Başladı

Hükümet tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan 300 koyun kredisi için, 300 koyun tigem gov tr üzerinden başvurular alınmaya başlandı.

300 Koyun Tigem Gov Tr Başvuruları Başladı
2018 yılında hükümet tarafından yeni teşvik paketleri ardı ardına açıklanıyor. Köye dönmek isteyen ve köyde hayvancılık yapmak isteyen kişilere devlet tarafından 300 koyun kredisi veriliyor. Bu koyunlar beslendikten sonra tamamı hibe ediliyor ve parası istenmiyor. Bir çok kişinin yararlanmak istediği 300 koyun tigem gov tr üzerinden başvuruları da başlamış durumda. Peki hangi şartlar aranıyor, neler isteniyor hangi yolu izlemek lazım, işte tüm ayrıntılar.

300 Koyun Tigem Gov Tr

Son zamanlarda haberlerde 300 koyun kredisini sıkça görmüşsünüzdür. Başvurular ise Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesinden yapılıyor. Bu aşamada ise 300 küçükbaş koyun/keçi yada 5 büyükbaş gebe düve hibe edileceği de belirtiliyor. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından gelişitirilen, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba söz konusu projeyi 2018'e girdiğimizde açıklamıştı. Aynı zamanda Bakan'ın açıklamasında ise "Bir yanlış anlaşılma gerçekleşti, sanki herkese vereceğiz gibi. Hayvan desteği verilecek çiftçinin mera ve ahırı olmalı. Aynı zamanda bu işi bilen kişiler olacak. 300 koyunluk ahırı var ama mesela 100 koyunu var, biz bunu 300'e tamamlayacağız.  Emin olun ki 500 bin anaç koyun ile 5 yıl sonrasında 5 milyon eder ve bu 500 bin her yıl devam edecek. Bunun yanı sıra 250 bin de düve verilecek. Bunlar ileriki zamanlarda bizim ihtiyaçlarımızı karşılayacak. TİGEM'le birlikte farklı şekilde damızlık konusunda çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

İlginizi çekebilir:
Çiftçiye 100 bin tl faizsiz kredi 2018
Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredisi 2018

300 Koyun Başvurusu

Başvuru nasıl yapılıyor diyenler için de bir yol haritası hazırladık. Aşağıdaki adımları izleyerek devlet tarafından verilen 300 koyun kredisinden sizde yararlanabilirsiniz. Eğer başvuruyu yapamazsanız ilgili Tigem Müdürlüklerinden yardım isteyebilirsiniz.

300 koyun tigem başvuru

1- İlk olarak tigem.gov.tr sitesine giriş yapın. Karşınıza çıkan ekranın sağ tarafında "300 koyun" ile ilgili resimli bir menü bulunuyor, buraya tıklayın.

2-Açılan ekranda sizden giriş bilgileriniz istenecek. Buraya giriş yapabilmeniz için Tigem'e ya önceden kayıtlı olmanız gerekiyor yada "Yeni Yetiştirici Kaydı" bölümünden yeni çiftçi kaydınızı doldurmanız ve sonrasında giriş yapmanız gerekiyor.

-Kayıt olduğunuz sırada aktif olarak kullandığınız mail adresinizi yazmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra "yeni başvuru" menüsüne tıklayarak, mail adresinizi doğrulamanız gerekiyor. Mail kutunuza gelen e-postayı onayladıktan ve güvenlik kodunu girdikten sonra devam edebilirsiniz.

7-Güvenlik kodunuzu onayladıktan sonra ekrandaki “SGK Durumunız, Eğitim Durumu, Bitirdiği Kurs, Aile hane Halkı Sayısı, Askerlik Durumu, Diploma ile ilgili bilgileri” doldurmanız isteniyor.

8- Bir sonraki aşamada projeyi yapacağınız il ve bir kaç şeyin cevaplanması istenecektir.

9- Başvuru yaptığınız son aşamada ise sizden istenilen evrakların ilgili yerlere teslim etmeniz istenecektir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Yararlı linkler:
Proje hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız. 

SİGORTA, ASGARİ ÜCRET VE YEM DESTEĞİ

300 koyun kredisi kullanacak olan kişilere sigorta, asgari ücret ve yem desteği sağlanacak. Bir sene sonunda ise 300 koyunun 300 yavrusu olacak. 1 sene sonunda ise hesaplamalar gerçekleşecek ve yavruları devlet satın aldıktan sonra kalan para çiftçiye ödenecek. Bakan Fakıbaba'nın açıklamasına göre "tüm masraflar çıktıktan sonra en kötü 30 bin lira üreticiye kalıyor" dedi. Yani bu açıklamaya bakılırsa, hiçbir haber sitesinin belirtmediği şekilde bu projedeki hayvanlar ücretsiz olarak verilmeyecek, kredi kullandırılacak. Kredi ise ipotek karşılığında olacak, bu da yine Ak Parti'nin reklam çalışmalarından birisi olduğu ve haberlerde "köylüye 300 koyunu devlet veriyor" imajı oluşturmak içindir. Yani kıssadan hisse; devlet 300 koyunu çiftçiye verecek, asgari ücret yapacak ama sayın Bakan'ın dediği "masraflar" bölümünde yine bu asgari ücret sizden alınmış olacak. Yine de en net bilgili siz TİGEM Müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

300 Koyun Kredisi Başvurusu

Sizler için devlet hibe teşviklerini sitemizde yayınlamaya devam ediyoruz. 300 koyun kredisi 2018 yılında çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımıza verilecek olup; bu krediyi alabilmeniz için hayvanların barınacağı bir ahır ve bu işi bilmeniz gerekiyor. Ayrıca bu kredide açık şekilde belirtilmemiş olsa da, büüyk ihtimalle projeye katılacak kişilerde ipotek göstermeleri de istenecektir. 

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: