2018 Kredi Faizleri Ne Olacak
sponsorlu reklamlar

2018 Kredi Faizleri Ne Olacak

Ülkemizde 2018 kredi faizleri oranları ne olacak diye merak edenler için ön araştırma yapıp sizler için paylaştık. 2018 yılında kredi faizleri ve tüm detaylar konumuzda.

2018 Kredi Faizleri Ne Olacak
sponsorlu reklamlar
Kredi faizleri düşecek mi 2018 sorusu son zamanlarda oldukça fazla gelmeye başladı. Ülkemizdeki gerek ekonomik duruma bakılarak gerekse küresel ekonomideki gidişata göz atarak 2018 kredi faiz oranları kestirmek mümkün olmaktadır. Yeni yıla aylar kala bu araştırmayı yaparak siz değerli takipçilerimize paylaşma gereği hissettik. Türkiye'nin istikrarlı duruşu ve vatandaşlarının yanında oluşuyla birlikte kredi faizlerinin çok yüksek seviyelerine çıkmayacağı müjdesini şimdiden verelim.

Kredi Faizleri 2018

2018 yılında konut kredisi faizleri düşecek mi diye soru yöneltenler son zamanlarda olmaktadır. Erdoğan'ın talimatlarıyla beraber darbe girişiminden sonra ekonomideki gidişatı canlandırmak amacıyla, bankaların konut kredisi faiz oranları düşürülmüştü. Bundan dolayı ekonomide oldukça büyük çaplı bir canlılık oluşmuş ve insanlar hayalindeki evi uygun faiz oranlarıyla kredi çekip almıştı. %0,80'lere kadar düşürülen faiz oranlarıyla beraber yüzbinlerce konut, banka üzerinden kredilendirilip satışı gerçekleşmişti. 2018 yılında da konut kredisinin düşmeyeceğini, aksine artacağını söylemek mümkün. Çünkü konut kredileri uzun vadelerle verildiği için, banka uzun vadede alacağı paradan daha çok kar etmek isteyecektir. Bu nedenle konut kredisinin 2018 yılında %0,90 seviyelerinden açılış yapacağını düşünüyoruz. Kredi faizleri ne olur 2018'de diye merak edenler için, banka uzmaları tarafından bu konumuzu oluşturduk.

2018 Konut Kredisi Faiz Oranları

Yukarıda belirttiğimiz gibi konut kredisi faiz oranları 2017 yılında %0,99 seviyelerinden %0,80'e kadar indirilmişti. Bu şekilde ekonomideki daralma giderilmiş ve iç piyasa hareketlendirilmişti. 2018 yılında da konut kredisi faiz oranlarından bir indirim beklemiyoruz. Tam aksine; konut kredisinin en az %0,90'dan başlayacağını ve hatta %1'e kadar açılış yapması beklenenler arasında yer almaktadır. Ekonomide istikrarın düzenli olsun/ olmasın yine de konut kredilerinde faiz oranlarının %0,80'lerden aşağıya çekilmesi, sektörde olumsuz bakılmaktadır. 

Dip not olarak malesef 2018 yılında kredi faizleri düşmeyecek ve ekonominin gidişatına göre artacaktır. Yine de siz kredi kampanyalarını takip ederek uygun faiz oranlı kredileri kullanabilirsiniz. Yeni yılda kredi faiz oranlarında küçük rakamlarla da olsa bir artış olması beklenmektedir. Özellikle konut kredisinde yaşanan indirim sürecinden dolayı, yeni yılla birlikte bankalar yeni faiz oranlarını açıklayacaklardır. 2018 ihtiyaç kredisi faiz oranlarında da küçükte olsa bir artış olacağı beklenenler arasında yer almaktadır. Ayrıca araç kredisi faiz oranları 2018 yılında, aynı tüketici kredilerinde olduğu gibi küçük rakamlarla artış gerçekleştirilecektir. Ekonomideki duruma bakılarak beklenenler bundan ibarettir. Kredi faizleri düşecek mi 2018 yılı verileri bu şekilde gerçekleşmektedir.

Araç kredisi faiz oranları 2018
İhtiyaç kredisi faiz oranları 2018

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: