Anında Kredi Çekebilmek İçin Yapmanız Gereken 4 Şey

Türkiye'de kredi veren bankalar hangi şartlara sahiptir ve anında kredi nasıl alınır diye soran kişiler bu sayfadaki bilgilerden yararlanabilir.

Anında Kredi Çekebilmek İçin Yapmanız Gereken 4 Şey

Anında kredi veren bankalar ile bireysel ihtiyaç kredisi alabilmek ve kredi başvurusunun hemen sonuçlanması, tüm kredi çekmek isteyen kişiler için beklenen şeydir. Kredi notunun düzgün olması durumunda çoğu kişinin kredi başvurusu anında sonuçlanmaktadır ancak bazı olumsuz durumlarda bu başvurulara banka tarafından red cevabı gelebilmektedir. Gelin şimdi hızlı kredi çekebilmek için 3 altın niteliğinde öneriye bakalım. Acil olarak krediye sıkışan, para lazım diyen ve çok acil para nasıl bulabilirim diyen kişiler bilindiği gibi bankalardan kredi çekmek için başvuru yapmaktadır. Peki kredi başvurularında incelenen en önemli kriterler nelerdir ve hızlı kredi sonucu almak için neler yapılması gerekiyor. İşte kredibankalar ekibi olarak araştırıp sizlere sunduğumuz o 3 madde:

1 - Kredi notunuzu sürekli kontrol altında tutun

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu sistemi üzerinde kayıtlı olarak tutulan bir değerlendirme sistemidir. Özellikle kredi notunun bireysel kullanıcılara açıldığında sonra daha da önem kazanmış, banka dışında elden borca ürün satan büyük alışveriş merkezleri ve mağazalar da kullanmaya başlamıştır. Günümüzde bu kadar önem kazanan kredi notunuzu dikkatli ve önemli şekilde takip altında tutabilirsiniz. Findeks yada farklı mecralardan sorgulamasını yaptığınız kredi notunuz eğer düşük seviyelerde yer alıyorsa, yükseltmek için çaba sarf etmelisiniz. Eğer iyi seviyede yer alan bir kredi notunuz varsa bu sefer o notu korumak ve daha yukarılara çekmek için bazı taktikler uygulayabilirsiniz. Bankalardan anında kredi alabilmek için kredi notunuz iyi seviyede tutmanızda yarar var. 
Kredi notu nasıl yükselir 2019 konumuza bakabilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kredi notum sıfır, kredi alabilir miyim?

Daha önce bankalardan hiçbir işlemi bulunmayan kişilerin kredi notu sıfır olarak gözükür. Bu durumda hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Ancak ipotek göstererek yada kefil göstererek bazı bankalardan kredi alınabilmektedir, fakat bu durumda oldukça zordur. Bunun yerine kredi notu yükseltme için teknikleri uygulayabilir ve kısa zaman sonra tekrardan kredi başvurusu yapıp kredinizi alabilirsiniz. 


2 - Ödemelerinizde gecikme olmasın!

"Borç yiğitin kamçısıdır" atasözüne güvenipte boyunuzdan büyük bir borca kendinizi sokmayın. Kredi çekerken yada yüksek limitli bir kredi kartını kullanırken bütçe planlaması yapın. Daha sonrasında ise, bütçenize göre kredi kullanın, asla ve asla ödeyemeyeceğiniz ve sizi zor duruma sokabilecek riskli bir borcun altına girmeyin. Eğer kredi kartı borcunuzu yada kredi borcunuzu zamanında ödemezseniz kredi notunuz birden düşmeye başlayacaktır. Bu durumda ise diğer kredi ve benzeri ürünlerde başvurularınız olumsuz değerlenebilir. Anında kredi veren bankalardan hızlı kredi çekebilmek için bu maddemizi dikkatli şekilde değerlendirmelisiniz.


3 - Banka ürünlerini sık sık kullanın

Bankalar, kredi başvurularını değerlendirirlen; kişinin kredi limiti, geçmiş ödemeleri, kredi notu ve bankayla daha önceki bağlantısı ile banka üzerinden hangi işlemleri yaptığını inceler. Bilindiği gibi her bankanın bir kredi verebilme limiti vardır. Kredi başvurusu yapılan bankanın sizin kredi başvurunuza olumlu yaklaşmasını istiyorsanız, o bankanın ürünlerini kullanmanız gerekiyor. En küçük örnekle düzenli ödediğiniz bir faturayı "otomatik fatura" talimatı verebilir, yada fazla paranızı e-vadeli hesapta değerlendirerek bankada işlem sayınızı artırabilirsiniz. Ayrıca alışverişlerde bankanın kredi kartını kullanarak da artı puan kazanmış ve bankanın gözüne girmiş bir müşteri olursunuz. 
En yüksek faiz veren banka 2019 konusuna bakarak bankaların e-vadeli faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.


4 - SGK Kayıtlı İş Şartı

Bankalar kredi başvurusu yaparken kişinin gelir durumuna bakmaktadır. Bu durumda sigortalı olarak en az 3 ay çalışmış olmanız gerekiyor. Yani son çalıştığınız yerde devamlı olarak 3 ay çalıştıktan sonra bir bankadan kredi alabilirsiniz. Kredi notu iyi seviyede olan ve geçmiş ödemeleri düzenli olan bir kişi için bu süre aşağıya çekilebilmektedir.  Eğer sigortalı olarak bir yerde çalışmıyorsanız kesinlikle bir bankaya kredi başvurusu yapmanızı önermiyoruz. Çünkü, kredi başvurularında gelebilecek her olumsuz cevap kredi notunuzu düşürecek ve ileriki dönemlerde kredi çekebilmeniz zorlaşacaktır. (Sigortasız olarak bir yerde çalışanlar için sigortası olmayana kredi veren bankalar konusu yararlı olabilir.)

Anında Kredi Çekebilmek için dikkat edilmesi gerekenler:

1 - Kredi notunuz iyi olsun
Eğer kredi notunuz iyi seviyede yer alıyorsanız o zaman anında kredi veren bankalardan kolaylıkla kredi alabilirsiniz. Bu durumda ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi yada konut kredinizi bankalardan almanız mümkündür. Ancak kredi puanınız kötü durumda ise, belli bir süre başvuru yapmadan kredi notunuzu yükseltmek için çaba göstermelisiniz. 


2 - Kredi limitinizi öğrenin
Bankalardan sağlanan kredilerin herkes içinm bir limiti bulunmaktadır. Eğer hali hazırda bir kredi ödemeniz varsa kredi almanız zorlaşacaktır. Bu durumda, yine aylık net geliriniz / 2 yaparak çıkan rakama kadar aylık taksit tutarı olan bir kredi almanız mümkündür. Çoğu bankada kredi limiti belirlenirken bu hesap yapılmaktadır. Eğer asgari ücretli çalışansanız, asgari ücrete ne kadar kredi çıkar yazımıza bakabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye'de anında kredi veren bankalar 2018 diyenler, bu şartları tamamladığınız taktirde Akbank, Garanti Bankası, Teb, Yapı Kredi, QNB Finansbank, İş Bankası, Ziraat Bankası yada diğer bankalara başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer sizde kredi çekerken en uygun faiz oranları olan bir bankayı tercih ederseniz, cebinizden daha çok paranın çıkmasını önleyerek tasarruf elde edebilirsiniz.  
Ayrıca ihtiyaç kredisi faiz oranları 2019 konusuna da bakabilirsiniz. Anında kredi almak isteyenler bu konuda yer alan bilgilerden yararlanıp istediği bankaya kredi başvurusu yapabilirler.

Bu yazının tüm hakları Kredibankalar.com sitesine aittir. Başka bir yerde kopyalanması, çoğaltılması ve link verilmeden alıntılanması yasaktır.

Yorum yap:

Yorumlar

1 yorum yapılmış

ahmet

5000 TL anında kredi veren bankalar 2018 yılında İş Bankası üzerinden kredimi kullanıyorum. bence ihtiyaç kredisininde bu banka anında kredi veriyor.

2018-02-12 04:42:47 -
Kapat