Bayilik Veren Firmalar İçin Kredi Başvurusu Franchise Kredisi

Ülkemizde bayilik sektörü gelişiyor. Böyle olunca girişimciler de bayilik veren firmalar için franchise kredisi arayışına girmiş durumdalar. Bu konu üzerinden franchise kredisi veren bankaları açıklayacağız.

Bayilik Veren Firmalar İçin Kredi Başvurusu Franchise Kredisi

Franchise kredisi veren bankalar, tüm bayilik almak isteyen girişimcilere özel seçenekleriyle hizmetine devam etmektedir. Girişimcilere bayilik kredisi yada franchising kredisi adı altında kobi destek paketleriyle bankalar her zaman desteklerini sürdürmektedir. Peki hangi bankalar bayilik veren firmalar için kredi veriyorlar, faizsiz kredi veren var mı?

Bayilik Kredisi Veren Bankalar

Bayilik veren firmalar sektörü özellikle 2010 senesi sonrasında büyük bir büyüme kaydetti. Öyle ki artık her sektörden bayilik veren firma görmek mümkün hale geldi. Çiğ köfte bayiliği, kahve bayiliği, dondurma bayiliği, market, büfe, tekel, iddaa, kiosk, tatlıcı, oto ekspertiz, oto yıkama, mağaza ve pek çok alanda bayilikler verilmektedir. Peki bayilik almak isteyen kişi finansmanı nasıl karşılayacak. İşte burada da bankalar devreye giriyor ve bayilik almak isteyenlere özel franchising kredilerini sunuyorlar. İşte o bankalar:

Halk Bankası Franchise Kredisi

Franchising sistemi ile kendi işini kurmak ya da mevcut işlerinin yanı sıra yeni bir alanda faaliyet göstermek isteyenler için yeni bir kredi hazırladık. Avantajlı faiz oranı ve vade seçenekleri ile sunulan krediyle, franchise giriş bedeli ödemesi ve işyerinin tüm ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapılan harcamalar için finansman desteği sağlıyoruz. Franchising Kredisi kullananlar, faaliyet gösterdikleri sektörlerin özelliklerine uygun farklı ödeme seçeneklerinden yararlanabilecektir.

Kredinin vadesi azami 60 aydır.
Kredi, AET, 3 ayda ya da 6 ayda bir eşit taksitli, ya da Serbest Taksitli olarak kullandırılır.
Kredilere, ilk yıla mahsus olmak üzere azami 6 ay ödemesiz dönem verilebilmektedir.
Kredi limiti, franchise giriş bedeli ile işyerinde kullanılacak demirbaşların temin edilmesi, firma faaliyet alanının dekorasyonunun yapılması ve mevcut işyeri için yapılacak tüm harcamaların yüzde 75’i olarak belirlenmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için
tıklayın.


TEB Franchise Kredisi
 
Başta teknoloji olmak üzere Bilişim, Yazılım, İnternet, E-Ticaret, Elektrik/Elektronik, Mühendislik, konularında mobil uygulamalar, dijital oyun ve çeşitli online projeler geliştirmekte olan tüm girişimcilerin finansman ihtiyaçlarının yanındayız. Kredilendirme süreçleri girişimcilere özel olarak kurgulanarak  finansman taleprleri girişimcilerin kredileri mali verilerine göre değil, iş planı ve nakit akışı değerlendirmesi ve iş fikrinin taşıdığı potansiyele göre değerlendirilmektedir. Franchise girişimcilerinin yararlanabileceği finansman fırsatlarıdır.

Daha detaylı bilgi almak isteyenler
tıklayabilir.

 
İş Bankası Franchise Kredisi
 
Franchising sistemi, Franchisee’nin (franchise alan), gelişmiş bir üretimi, işletme ve pazarlama sistemini, ticari ismi ve beraberinde getirdiği hakları ve tescilli bir ticari markayı içinde bulunduran herhangi bir işletmenin sistemine, söz konusu sistem dahilinde üretilen veya satılan mal ve hizmetlerin dağıtımını bağımsız bir işletme sahibi sıfatıyla gerçekleştirmek için Franchisor’a (franchise veren) belirli bir ücret ödemeyi kabul ederek dahil olmasıdır.  Franchising Kredisi, Franchising sistemine katılmak isteyen girişimcilere sisteme giriş aşamasında ödeyecekleri giriş bedelinin yanı sıra demirbaş temini ve dekorasyon gibi doğacak muhtelif ihtiyaçların sağlanması amacıyla kullanabileceğiniz taksit ödemeli ticari kredi türüdür. Franchising Kredisi ile sağlayacağınız fon ile güvenli sistematiğe sahip markaların çatısı altında faaliyet gösterebilir, hem işletmenizi yenilikçi nitelikte kurabilir, hem de markanın tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak ve krediye başvurmak için
tıklayın.

Yapı Kredi Bankası Franchise Kredisi
 
Franchising Kredisi, ticari faaliyetlerinde franchising yöntemini kullanacak veya halihazırda bir franchise sistemi içinde yer alan KOBİ müşterilerimizin, oluşabilecek finansal gereksinimlerini karşılamak amacıyla yararlanabilecekleri kredi çeşididir. Yapı Kredi’de, kredi uygulamalarında geçerli teminatlar kapsamında, eşit taksitler halinde; Ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir, 6 aya kadar ödemesiz seçenekleriyle Franchising Kredisi kullanabilirsiniz.
Franchising Kredisi 36 aya kadar vadelendirilebilir, üst limiti isim hakkı bedeli, dekorasyon, demirbaş alımı vb. ihtiyaçların %65’i kadardır. Yapı Kredi Franchising Kredisi hakkında diğer talep ve sorularınız için size en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne başvurabilirsiniz.

Bayilik Kredisi Veren Bankalar

Yukarıdaki bankaların yanı sıra pek çok banka franchising kredisi adı altında girişimcilere ve kobilere özel kredi paketleri sunmaktadır. Sizde daha fazla araştırma yaparak bu kredilere başvuru yapabilir ve hemen bir iş kurabilirsiniz. Bilindiği gibi bayilik sektörü ülkemizde büyük bir ivme kazanarak büyümesini sürdürüyor. Öyle olunca girişimciler de pastadan pay alabilmek adına bayilik firmalarıyla çalışmayı tercih ediyor. Sizde henüz bayilik sektöründe ne yapacağınıza karar vermediyseniz hemen aşağıda yer alan siteyi inceleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için Bayilik veren firmalar sitesini ziyaret edebilir, bayilik firmalarına göz atabilir, bayilik başvurusu yapabilir yada iş fikirleri, girişimcilikle ilgili makaleleri okuyabilirsiniz.

Yorum yap: