Bireysel Kredi Vadeleri Uzayacak Mı 2018
sponsorlu reklamlar

Bireysel Kredi Vadeleri Uzayacak Mı 2018

Ev, araba ya da ihtiyaçları karşılamak için kredi başvurusu yapıyoruz. Peki 2018 yılında kredi vadeleri uzayacak mı? Bu sorunun cevabını bulduk ve sizlere hazırladık.

Bireysel Kredi Vadeleri Uzayacak Mı 2018
sponsorlu reklamlar
Son zamanlarda tüketiciler ev, araba yada ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan finansman desteği almaktadır. Türkiye'de de konut ve araba kredilerine de oldukça yüksek talep bulunmaktadır. Her banka farklı faiz politiksıyla çalıştığından dolayı başvuru belgeleri de değişiklik gösterebilmektedir. Uzun dönemli krediler için ödemelerin çoğu tüketici için büyük zararla karşılanması da geçmiş dönemlerde görülen bir şeydir. Tüketiciler uzun süre borçlanma sonucunda birikim yapamaz hale gelmekte ve uzun sürede ödenme rahatlığına aldanılıp çok yüklü miktarlardaki borçların altına girilmektedir. Bundan dolayı bir çok işletme de maddi sıkıntılardan dolayı iflas etmiştir.

Kredi vadeleri artacak mı?

Türkiye'de Bddk'nın hazırladığı prosedürler çerçevesinde bankalar hizmetlerini sürdürür. Bankalar ihtiyaç ve taşıt kredilerinde en fazla 48 aya kadar vade yapabilmektedir. Daha öncelerde ihtiyaç ile taşıt kredileri için vade sayısı 72 ay olarak belirlenmişti ancak insanların büyük borçlanma ve uzun dönem yaşanan olumsuzluklardan dolayı 48 aya düşürülmüştür. Bir ara 36 aya kadar indirilen vade sayısı, yeniden 48 aya çıkarılmıştır bunun da nedeni kredi alımlarının birden bire düşmesinden dolayıdır. Aynı zamanda ev kredilerinde de taksit sayıları artırılarak konut satışlarında canlandırılma planllanmaktadır. Daha önceki yıllarda en fazla 120 ay vade yapılabilen konut kredileri, günümüzde ise 240 aya kadar taksitlendirilebilmektedir. Aynı zamanda vade sayınız ne kadar artarsa, ödenecek faiz de ona göre artış göstermektedir.

Ekonomideki durağanlık dönemlerinde hükümetin ataklarıyla yapılan vadelerde iyileştirme çalışmalarının 2018 yılında yapılıp yapılmayacağı aşikardır. Şuan güncel olarak ihtiyaç ve taşıt kredileri 48 aya kadar vadelendirmekte, konut kredileri ise 120 aya kadar çekilebilmektedir. Önümüzdeki günlerde inşaat devleri ve bankaların birleşerek bir kampanya yapması da beklenenler arasındadır. Buna göre Bddk tarafından belirlenen vadelerle ve faiz oranlarıyla tüketicilere kredi verilmeye devam edilmektedir.

10.000 tl 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: