Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2022 (uygun Faizli Esnaf Kredisi)

Esnaf kredisi veren bankalar ile uygun faiz oranlarıyla kredi çekebilirsiniz. Ayrıca faizsiz esnaf kredisi 2022 seçeneklerini değerlendirebilir, kredinizi kullanarak işinizi büyütebilirsiniz.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Kredi Bankalar Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2022 (uygun Faizli Esnaf Kredisi)
İçindekiler

   Türkiye'de 1 milyon 693 bin kişi esnaf olarak çalışmaktadır. Sayı böyle yüksek olunca bankalar arasında esnaf kredisi veren bankalar da esnaflara özel kredi seçeneklerini sunmaktadır. Esnaflarımıza özel bazı dönemlerde devlet tarafından sunulan faizsiz kredi seçenekleri de esnaflarımız rahat bir nefes almaktadır. Bu sayfadan bankaların ve devlet desteklerinin esnaf kredisi şartları hakkında tüm gerekenlere ulaşabilirsiniz. Küçük, orta ve büyük çaplı esnaf ile Kobi'lere özel olarak sunulan kredi seçeneklerinin detaylarına bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Esnafa en uygun faiz oranlarıyla kredi veren bankaları sizler için açıkladık.

Esnaflara Özel Kredi
Her banka esnaflara özel olarak kredi verir ancak uygun faizli krediyi esnafımıza her banka vermez. Bunun için, kredi bankalar araştırma ekibi olarak sizler için esnafımıza özel olarak sunulan en uygun faizli ve faizsiz kredi seçeneklerini araştırdık. Aşağıda başlıklar halinde sıraladığımız bankalara kredi başvurusu yapabilir, kredinizi kullanarak işletmenize rahat bir nefes aldırıp işlerinizi büyütebilirsiniz. Esnaf kredisi veren bankalara geçmeden önce, esnaf kredisi şartlarını sizler için sıraladık. Esnafların kredi alabilmeleri için bankalar tarafından istenilen şartlar bulunmaktadır, her banka için bu şartlar değişiklik gösterse de genellikle aşağıdaki gibidir. Başvurulan bankaya göre bazı bankalar ek belge talep ederken, bazılarıysa belge istemeyebilir.

Faizsiz Esnaf Kredisi
Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları

1. İmza sirküleri,
2. Ortakların nüfus cüzdan fotokopisi,
3. Ticaret sicil gazetesi,
4. Vergi levhası,
5. Bilanço ve gelir tablosu,


Esnafa Kosgeb Kredisi (Faizsiz)

KOSGEB tarafından esnafa bazı dönemlerde, önceden duyurularak sıfır faizli ve kısmen geri ödemesiz kredi imkanları sunulmaktadır. Sıfır faizli kredi imkanından yararlanabilmek için işletmenizin taşıması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Kosgeb'in kredisine başvurarak sıfır faizli kredi desteğini alabilir ve işletmenizi büyütmek için maddi olanağı sağlayabilirsiniz. Kosgeb'in resmi sitesi olan (kosgeb.gov.tr) adresine girerek bu imkanlara göz atabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.


Halkbank Esnafa Özel Faizsiz Kredi

Esnaf ve sanatkara destek böyle olur sloganıyla, tüm esnaflara sıfır faizle başlayan ve her türlü ihtiyaç için özel sunulan kredi seçeneklerini Halkbank'ta değerlendirebilirsiniz. 

- İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılanmasına yönelik olarak 200.000 TL'ye kadar,
- İşyeri, taşıt alımına yönelik olarka 500.000 TL'ye kadar,

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefalet kredisi veya Halkbank tarafından sunulan kredi seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu kredi kapsamında ilk başvurunuzu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ne yapmalısınız Ön onay alındıktan sonra ise Halkbankası'ndan kredinizi alabilirsiniz. Faizsiz esnaf kredisinin geri ödemesi ise 60 aya kadar vadelendirilebilir. Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na ve Esnaf Sanatkarlar Sicil Müdürlüğü'ne kayıtlı olanlar, Medeni hakları kullanmaya sahip kişiler, İş ve ve ikametgahın bulunduğu ilçede faaliyetini sürdüren Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olan kişiler bu krediden yararlanabilir. Başvuruyu yapmak için bağlı bulunduğunuz kooperatife nüfus cüzdanı, esnaf oda kayıt belgesi, esnaf sicil belgesi, vergi levhası belgelerini sunarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca esnaflara özel kredi veren bankaların diğer seçeneklerini incelemek isteyenler, esnafa kredi veren bankalar konumuza göz atabilir. Ayrıca Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Albaraka, Kuveyt Türk gibi katılım bankalarından esnafa özel faizsiz kredi kullanabilirsiniz.
İlgili: Halk Bankası Esnaf Kredisi

Denizbank Esnafa Özel Kredi

80.000 TL'ye kadar ihtiyaçlarınıza özel olarak esnaf kredisi Denizbank'ta. İster sms, ister internet şubesi, ister denizbank facebook sayfasından veya Denizbank  ATM'lerinden kredi başvurusu yapabilir ve 80.000 TL uygun faizli kredinizi Denizbank'tan alabilirsiniz. Bu kredi kapsamında başvuruyu yaptıktan sonra en geç 5 dakika içerisinde olumlu veya olumsuz sonuç verilmektedir. Bu nedenle Denizbank bu kredinin sloganını "esnafa en hızlı kredi!" olarak kullanmaktadır.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi

Esnaf ve kobilere özel kredi seçenekleri sunan Garanti Bankası'nda, 48 ay vadeli 50.000 TL kobi destek kredisi sizleri bekliyor. Her zaman uygun faiz oranlarıyla kredi seçenekleri bulunan Garanti Bankası'ndan esnaf kredisini alabilir ve işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

TEB Esnaf Kredileri

TEB'de esnaflara özel kredi seçenekleri 48 aya varan vadeler ve uygun faiz or anlarıyla sunulmaktadır. Ayrıca TEB esnaf hoşgeldin paketi kapsamında vadesiz hesap ve kurumsal internet bankacılığını aktif ettikten sonra bir çok avantajlı ürünleri ücretsiz kullanma imkanı sunulmaktadır. 

QNB Finansbank Esnaf Kredisi


50.000 TL'ye kadar "Kobi Para Cepte" ile esnafa özel kredi seçenekleri Finansbank'ta. "Kobi Para Cepte" başvurusu yapmak isteyenler cep telefonundan Tc kimlik numarasını 7646'ya sms göndererek hızlı başvuruyu bankaya iletebilir. Kredinin ön onay cevabı sms olarak size bildirilecektir. Ön onayı aldıktan sonra gerekli belgeleri topladıktan sonra en yakın Finansbank şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank'ta 3 ay ertelemeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca 120 ay vade için ipotekli esnaf kredisini de bu bankadan çekebilirsiniz. 
Kredi detayları: Finansbank esnaf kredisi

Akbank Esnaf Kredisi (Olduğunda Öde)

Esnaf kredisini ramazan ayı içerisinde alan esnaflar, kredinin geri ödemesini  yıl içerisinde "olduğunda" yapabiliyor. 12 ay vadeye kadar olan krediler için geçerli olan olduğunda öde kredisi ile esnaflar ramazan ayında rahat bir nefes alıyor. Detaylı bilgi için Akbank olduğunda öde sayfasına göz atabilirsiniz.

İNG Bank Esnaf Kredisi


Başvurmak için Kobi yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp Tc kimlik numaranızı da yazarak 2205'e sms gönderebilirsiniz. 50.000 TL'ye kadar 36 aya varan vadelerle kredinizi İNG Bank'tan kullanabilirsiniz. &1,34 faiz oranları, 3 ay ödemesiz dönem avantajı ile esnaflara özel kredi İNG Bank'ta. Telefonla yapılan başvurularda en fazla 15.000 TL alınabilmektedir, ancak başvuruyu banka şubesine giderek yaparsanız 50 bin TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası, TEB, Denizbank, Finansbank, Halkbank, Vakıfbank, Garanti Banaksı, İNG Bank esnafa kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. 2018 yılında uygun faizlerle kredi kullanmak istiyorsanız bu bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan Ziraat Bankası esnaf kredisi, Vakıfbank esnaf kredisi gibi diğer kredi seçeneklerini de karşılaştırarak en uygun esnaf kredisine başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

AKIN DALAR

sorularımıza yeterli cevap alamıyorum.iş yeri kredim var ve iş yerim ipotokli.benden ipoteksiz tapu istiyorlar ipoteksiz kredi vermiyorlar.bu doğrumu.neden ipoteksiz alamıyoruz.devlet bize yalan açıklama mı yapıyor.yoksa halk bankası müşterimi ayırıyor. yetkili birinin bizi aramasını ve izah etmesini istiyorum.saygılarımla

2019-02-09 12:46:43 -
akın dalar

halkbankasından esnaf kredisi almak istiyorum.ilgililerin bigisine sunulur

2018-10-13 12:04:08 -
x