Ev Hanımlarına Kredi Şartları 2021

Ev hanımlarına kredi veren bankalar başvuru şartları bu sayfada yer almaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Şartları 2021

Bildiğiniz gibi bankalar kredi verirken ilk olarak gelir belgesi olup olmadığına bakmaktadır. Özellikle üretim yaparak ek gelir elde eden ev hanımlarına kredi günümüzde artış göstermektedir. Geçmiş yıllarda ev hanımlarının kredi alabilmesi çok zor bir durumdu ancak artık gelişen bankacılık ürünleri ile birlikte ev hanımlarının da kolay yoldan ihtiyaç kredisi kullanmalarının önü açılmış durumda. Bu sayfamızı inceleyerek ev hanımına kredi veren bankaların şartlarının yanı sıra alternatif yoldan acil para bulma yollarına da değineceğiz.

Ev Hanımlarına Kredi Alabilir Mi?

Ev hanımı olarak hayatına devam eden kişiler SGK'ya kayıtlı olarak çalışmamasından dolayı bankalardan kredi çekerken zorluklarla karşılaşıyorlar. Bankaların istedikleri şartları yerine getirmeniz halinde siz de ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Öncelikle bankalar birer ticari işletme olduğundan dolayı verdikleri borç paranın yani kredinin "zamanında" geri ödenmesini isterler. Bunun için de kredi verdikleri kişinin "düzenli gelir sahibi" olması bankaların aradıkları ilk şarttır. Yani ev hanımının bankalardan kredi alabilmesi için en önemli şey düzenli bir gelir sahibi olmanız gerekmektedir. SGK'lı olarak çalışmamanızdan dolayı yüksek limitli bir kredi çekemezsiniz. Ayrıca krediye karşılık olarak bir ipotek gösterecekseniz; ortak tapulu bir ipotek ise eşin rızasının da alınması gerekmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi:

 • Türkiye İş Bankası
 • Denizbank
 • Yapı Kredi
 • Odeabank
 • ING
 • Akbank
 • CepteTEB
 • Enpara.com (QNB Finansbank)

İlgili sayfa: Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev Hanımları Kredi Şartları

Yukarıda yer alan bankaların internet bankacılığı ve mobil bankacılığından düşük miktarlı bir ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak e-kredi avantajlarından yararlanabilir ve hiçbir ek belge talebi olmaksızın kredinizi hemen hesabınıza alabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu bankalar internet bankacılığından başvuru yapan müşterilerinden belge istemeden kredi onayı vermektedir.

Tabi bazı durumlarda bankalar ek belge talebi de isteyebilmektedir. Yukarıda yer alan yazıdaki şartları yerine getiren yani gelir belgesi sunabilen (banka şubesinden yapılan başvurularda) kişiler bu bankalardan kolaylıkla kredi çekebilir. Kredi başvurusunun onaylanması bankanın insiyatifine kalmış bir durumdur. Ev hanımlarına kredi şartlarını tamamlasanız bile her bankanın çalışması farklı olduğundan dolayı bir banka krediye onay verirken, bir diğer banka krediyi vermeyebilir. İnternet bankacılığından kullanılan online krediler genellikle 10.000 TL veya 15 bin TL'ye kadar düşük miktarlı olarak verilebilmektedir.

 • Kredi notunun 1200 ve üzeri (iyi seviye) olması
 • Gelir veya ek geliri kanıtlayan belge veya belgeler
 • Daha önceden yasal ve idari takibin olmaması
 • İpotek gösterilerek taşınmaz için eşin rızasının alınması

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

Ülkemizin gelişmesine katkı sağlamak isteyen ev hanımları, KOSGEB'e başvuru yaparak iş kurma kredilerinden faydalanabilir. Özellikle kadınların son yıllarda iş hayatına atılmaları ile birlikte ekonomide büyük bir gelişme gözlemlenmiştir. KOSGEB kadın girişimcilerin yeni iş kurması için hibe ve geri ödemeli iş kurma ve iş geliştirme kredileri ile destek olmaktadır. Üretimden yatırıma kadar tüm faaliyetleri kapsayacak şekilde proje sunan kadınlara kredi desteği sunan KOSGEB kredileri ile, 50.000 TL'ye kadar geri ödemesiz (hibe) kredi kullanabilirsiniz. Detaylı bilgileri Kosgeb sitesinden alabileceğiniz gibi, ikamet ettiğiniz yerde bulunan Kosgeb binasına giderek de detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak isteyen girişimci kadınlar öncelikle İŞKUR'un bazı dönemlerde açtığı girişimcilik kursunu bitirmesi gerekmektedir.

1 - Ev hanımlarına kredi kartı

Ev hanımı olarak acil paraya sıkıştıysanız ev hanımlarına düşük limitli kredi kartı veren bankalara başvuru yaparak kredi kartı alabilirsiniz. Bu kredi kartı ile siz de nakit çekim özelliğinden yararlanarak ATM'den kredi kartı limitiniz kadar taksitli nakit çekim yapabilir ve bu parayı aynı kredi öder gibi taksit halinde ödeyebilirsiniz. Buradan detaylı bilgileri inceleyerek ev hanımlarına özel kredi kartlarına hemen ulaşabilirsiniz.

2 - Eksi bakiye başvurusu

Günümüzde hemen hemen tüm bankalarda bulunan eksi bakiye başvurusu yaparak banka hesabınıza özel eksi bakiye tanımlaması yaptırabilir, eksi bakiye kadar parayı ister taksitli ister 1 ay vadeli şekilde ATM'den banka kartınızla giriş yaparak çekebilirsiniz. Eksi bakiye her bankada farklı isimde kullanılmaktadır, elma bakiye, artı para, esnek hesap, avans hesap, ek hesap gibi isimleri bulunan bu yöntemi kullanarak siz de eksi bakiyeniz kadar nakit çekimi yapabilirsiniz.

İlgili sayfalar:

Ziraat Bankası eksi hesap

Akbank eksi bakiye

Denizbank eksi hesap

3 - Faturalı Hatta Kredi

Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hattınız üzerinden kolaylıkla kredi çekebileceğinizi biliyor musunuz? Bu yöntemi daha önce duysadıysanız kısaca açıklayalım; Faturalı hattınızın operatör bayiisine giderek puan sorgulaması yaptırıyor ve hangi cihazı alacağınızı ilk aşamada öğreniyorsunuz. Örnek olarak İphone 8 cihazı taksitli olarak telefon bayisinden "fatura üzerine taksitli" bir şekilde satın alarak bu telefonun kutusunu açmadan bir kişiye ya da telefoncuya satabilir ve bu sayede faturalı hat üzerine kredi almış olursunuz.

Bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri inceleyerek siz de ev hanımlarına kredi ile kredi başvurusu yapabilir, kredinizi hemen kullanarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Düşük miktarlı kredi çekmek istiyorsanız her zaman kullanmış olduğunuz bankanızın internet bankacılığı veya mobil uygulama bankacılığına giriş yaparak buradan hazır kredilere veya eksi hesaba başvuru yapabilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat