Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar (Devlet Destekli 2019)

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar (Devlet Destekli 2019)

Uygun faiz oranlarıyla evlilik kredisi veren bankalardan kredi çekebilir, devlet destekli evlilik kredisi 2019 yılında başvurunuzu yapabilirsiniz.

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar (Devlet Destekli 2019)

  Evlilik kredisi veren bankalar düğün yapmak isteyenler için büyük bir maddi kaynaktır. Bu yıl evlenecek çiftler için bankaların verdikleri evlilik kredilerini ve özelliklerini araştırdık. Düğün yapıp mutlu bir birliktelik yaşamak isteyen çiftlere özel olarak bankalar evlilik kredilerinde faiz oranlarını düşürmüşlerdir. Buna göre sizde evlilik kredisi çekerek güzel bir düğün yapabilirsiniz. Evlilik kredileri sayesinde evlenecek çiftler maddi açıdan bir sorun yaşamadan düğünlerini yapabilmektedir. Özel bankalar düşük faizli evlilik kredileri verirken, kamu bankaları da bazı koşullar altında evliliği teşvik etme amacıyla kredi vermekteler. Yani burada belirttiğimiz şekilde evlilik kredisini özel banka ve kamu bankalarından alabilirsiniz. Kamu bankalarında evlilik kredisi için bazı koşullar olmaktadır. 

Faizsiz evlilik kredisi veren bankalar
Özel bankalarda evlilik kredisi için genel olarak kredi başvuru koşullarındaki istenen belgeler istenmektedir. Gelir belgesi, nüfus cüzdanı gibi şeylerle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yine evlilik kredilerinde de kredi notunuza bakılmaktadır. Bu da yine bankaların kendini güvence altına alması için gerekli bir sistemdir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklanan evlilik kredisi ise yeni evlenecek çiftlere büyük imkanlar sunmaktadır. Bu krediden 18 - 27 yaş aralığındaki kişiler faydalanmaktadır. Yine devletin verdiği evlilik kredisinde faiz alınmamaktadır. Ancak buradaki üst limit ise 10.000 TL ile sınırlıdır. Bu krediye Ziraat Bankası gibi kamu bankalarından başvurabilirsiniz. Konunun tüm detaylarını aşağıdan inceleyebilirsiniz. Bu konumuzu Temmuz 2019'da güncelleyerek sizlere kredinin yeni şartları da sunduk.

 

 

Faizsiz kredi veren bankalar

 


Evlilik kredisi 2019 ile destek olmak amacıyla çoğu banka evlilik kredisi vermektedir. Bunun için bazı şartlar aranmakla birlikte, genel kredi başvurusundaki koşullar geçerli olmaktadır. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank evlenecek çiftlere sıfır faizli kredi imkanı tanırken, çoğu özel banka da düğün kredisi vermektedir. Bu krediyi düğün masrafları, çeyiz giderleri ve evlilik ile ilgili tüm giderlerde kullanabilirsiniz.

Vakıfbank evlilik kredisi
Yeni evlenecek olan çiftlere Vakıfbank'dan düğün destek paketi! Siz de 60 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi adı altında evlilik kredinizi alabilir, düğün kredisini uygun faiz oranlarıyla geri ödeyebilirsiniz. Vakıfbank'ta 7 Temmuz 2019 günü ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,99 olarak hesaplanmaktadır. Bu krediyi 3 ayda bir ya da her ay olarak geri ödeyebilirsiniz.


ING Bank Evlilik kredisi
ING Bank'ta evlilik, düğün kredisi olarak sunulan kredi, 3 ay ertelemeli olarak verilmektedir. 60 aya varan vade seçenekleri ve düşük faiz oranlarıyla birlikte, yeni evlenecek çiftlere kredi imkanı tanınmaktadır.


Garanti BBVA evlilik kredisi
Garanti Bankası da evlilik kredisi arasında yer almaktadır. Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleriyle birlikte yeni evlenecek çiftlere kredi imkanı Garanti Bankası'nda.


İş Bankası Evlilik kredisi
İş Bankası'ndan evlilik kredisi kullanmak için banka şubelerine uğrayabilirsiniz. 10 bin TL, 60 ay vadeli evlilik kredisi imkanı vardır. 18 yaş üstündeki evlenmek isteyen çiftlere özel olarak kredi imkanı sunulmaktadır. 


Devlet Destekli Evlilik Kredisi
Son zamanlarda en çok araştırılan konular arasında yer alan devlet destekli, faizsiz düğün kredisinden bir çok kişi yararlanmak istemektedir. Özellikle yaz aylarında düğün sezonunun açılmasıyla beraber evlenmek isteyen çiftler devlet destekli kredileri araştırmaktadır. Türkiye'de hemen hemen tüm bankalar evlilik için kredi vermektedir. Ancak faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı faizsiz evlilik kredileri de rağbet görmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından duyurulan evlilik destek kredisi, 10.000 TL'lik kredi imkanı sağlıyor. Bu kredi faizsiz olarak yeni evlenecek çiftlere özel olarak veriliyor. Faizsiz olarak düğün yapacaklara verilen bu kredinin geri ödemeleri de oldukça kolay oluyor.

 

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Alma Şartları

 • Evlenecek çiftlerin birisi ya da her ikisinin 27 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.
 • Devlet tarafından anlaşmalı olan bankalarda "çeyiz hesabı" düğün yapacak çiftler tarafından açılmış olması gerekmektedir.
 • Evlilik kredisi, kabul edildiği taktirde sadece 1 defaya mahsus olarak kullandırılır.
 • Açılan çeyiz hesaplarına evlenecek çiftlere her biri adına 5.000 TL, toplamda 10.000 TL verilir.
 • Bu faizsiz krediden yararlanmak için de evlenecek çiftlerin çeyiz hesabında 3 yıl boyunca ayda en az 100 TL, en fazla 1.000 TL yatırılması gerekmektedir.
 • Devlet destekli evlilik kredisi başvurusu yapmak isteyenlerin TCK'ya göre ağır suçlardan sabıkasının olmaması gerekmektedir.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yukarıdaki şartlar tamamlanması halinde faizsiz olarak 10.000 TL devlet destekli evlilik kredisi verilmektedir.

 

Başvurular Nereden Yapılıyor?

Evlilik kredisi alabilmek isteyen evlenecek çiftlere faizsiz evlilik kredisi vermek için aşağıda yer alan bankalarla anlaşmıştır. Siz de bu bankalardan çeyiz hesabı açarak bu krediden yararlanabilirsiniz. Bu bankalara giderek siz de hesabınızı açabilir ve gerekli koşulları tamamlamanız halinde evlenme kredisinden faydalanabilirsiniz.

 

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Veren Bankalar

 

 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Akbank,
 • Garanti BBVA,
 • Vakıfbank

 

 Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu

Evlenmek isteyen gençlerin önünü açan bu uygulama, devletimiz tarafından sosyal yardımlaşma adı altında geliştirilmiştir. Bu uygulamadan yararlanan binlerce çift evlenerek yuvalarını kuruyorlar. Sürecin yol haritasının nasıl işlediğini araştırarak sizler için bu konumuzu hazırladık. İşte başvuru detayları ve gerekli olan yol haritası;

 • Anlaşmalı olan bankaları ziyaret ederek "evlilik kredisi için çeyiz hesabı" açacağınızı belirtebilir ve müşteri temsilcileri aracılığıyla hesabınızı açın.
 • Bankalar gerek görmesi durumunda kimlik belgesi dışında ek belgeler de talep edebilmektedir.
 • Çeyiz hesabınızı açtırdıktan sonra, sizden 3 ayda bir ya da her ay bu hesaba para yatırmanız istenecektir.
 • Gerekli olan şartları tamamladıktan sonra faizsiz evlilik kredi desteğinden siz de yararlanabileceksiniz.


Devlet destekli faizsiz düğün kredisi 2019 almak isteyen kişilerin aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Evlenecek çiftlerin 18 - 27 yaş aralığında olması gerekmektedir. Bu kişiler üniversite mezunuysa üst limit 27 olabilmektedir. Evlenecek çiftlerde sicilinde ağır suç olmamalıdır. Çiftlerden her ikisi de daha önce evlenmemiş olmalıdır. Kredi komisyonunu evleneceklerine dair ikna etmeli ve durumlarının yeterli olduğunu göstermelidir. Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler devlet bankalarından evlilik kredisi alabilmektedir. 2 yıl geri ödemesiz ve en fazla 10 bin TL verilen evlilik kredisi yanı sıra 24 ay vadeli ek kredi imkanı da sunulmaktadır. Bu çift ilk yıl çocuk sahibi olursa kredi ödemesi 1 yıl ertelenebilmektedir. Yeni evlenecek çiftler için faizsiz evlilik kredisi veren bankalar konumuzu yayınladık. Yukarıda yer alan bilgilere göre sizde özel ya da kamu bankalarından düğün kredisi kullanarak evlenebilir ve mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: