Koyun Kredisi Veren Bankalar 2021 (En Düşük Faiz)

Bu sayfadan koyun kredisi veren bankalar ile koyun kredisi destekleme veren kurumların hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz.

Koyun Kredisi Veren Bankalar 2021 (En Düşük Faiz)

Hayvancılık kredileri her geçen gün farklı özellikler ve kampanyalarla bankaların ilgi odağı olmuş durumda. Özellikle devletimizin sağladığı faizsiz kredi desteklerinin yanı sıra devlet ve özel bankalar da hayvancılığı teşvik etmek amacıyla koyun kredisi vermektedir. Koyun kredisi nasıl alınır diye merak eden kişilere özel olarak araştırmalarımızı yaparak faizsiz, geri ödemesiz (hibe krediler) ve koyun kredisi veren bankaların güncel şartlarını bu sayfada maddeler halinde hazırladık. Siz de hayvancılık yapmak istiyorsanız veya hayvan sayınızı arttırmak istiyorsanız bu sayfamızdaki önerilere göre küçük baş koyun kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 2020 yılında küçükbaş hayvancılık yapmak istiyorsanız siz de devlet imkanlarından yararlanarak destek kredisine hemen başvuru yapabilirsiniz. TKDK kredileri ile küçükbaş koyun, kuzu veya kanatlı hayvancılık yapmak için tavuk çiftliği kredisi kullanabilir, yüzde 70 hibe kredilerden yararlanarak çekilen kredinin sadece yüzde 30'unu geri ödersiniz. Bu sayede işletmenin açılış sürecinde bile çok büyük bir kar ile işe başlayabilirsiniz. Çiftçilere geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da devletimizin bir çok farklı kurumundan pek çok destekler yapılmaktadır. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak açılımı olan TKDK IPARD projesi kapsamında; işletme kuracak çiftçilere hibe kredi imkanı sunmaktadır. Gereken şartların sağlanması ile birlikte projenin kabul görmesiyle %50 ile %70 arasında hibe olanaklarından yararlanabilirsiniz.

 

Küçükbaş Koyun Kredisi Veren Bankalar 2021

Türkiye'de hizmet veren pek çok özel ve devlet bankaları hayvancılığı desteklemek amacıyla krediler vermektedir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık kredilerinin yanı sıra kanatlı hayvancılık tavuk veya diğer üretimleri yapmak isteyenler de bu kredilerden yararlanabilir. Ziraat Bankası'nda faiz oranları oldukça düşük seviyelerdedir. Diğer bankalarda ise normal ihtiyaç kredisine göre daha düşük faizlerle koyun keçi kredisi çekebilirsiniz. Koyun kredisi veren bankalar listesi:

 

TKDK Koyun Kredisi Destekleri

koyun kredisi

Türkiye'de Avrupa Birliği İPARD programları işbirliğiyle çiftçiliğin geliştirilmesi amacıyla verilen hibe krediler, hayvancılığın daha profesyonel bir şekilde yapılmasını amaçlamaktadır. Sadece desteklenen illerde hayvancılık yapan veya yapmak isteyen kişilerin hazırladıkları projeler kabul görülmesi halinde yüzde 70'e varan hibe kredi kullandırılır. TKDK hibe koyun kredisi desteklerinden yararlanmak istiyorsanız öncelikle proje hazırlamayı öğrenmeli veya bir çok yerde hizmet veren "projeci" şirket veya kişilerle bu işi yapmak istediğinizi belirterek danışmanlık satın almalısınız. TKDK'nın siteninde ve TKDK kitapçıklarında projenin nasıl hazırlanacağı en ince ayrıntısına kadar bulunmaktadır. Ayrıca internetten TKDK proje örneklerine de göz atarak projenizi oluşturabilirsiniz. Bize kalırsa bir projeciyle anlaşarak daha profesyonel bir şekilde başvuru ve süreç işlemlerine devam etmeniz yönündedir. Hem bu süreci bilen bir kişiden yardım alacak hem de sürecin daha hızlı bir şekilde tamamlayacaksınız. Bölgenizde bulunan TKDK binasına giderek bu işle ilgili bilgileri alabilir, yatırım yapacağınız bölgenin proje kapsamında olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

Koyun: Akkaraman, Dağlıç, Eşme, Güney Karaman, İvesi, Kangal Akkaraman, Karacebey Merinosu, Karabaş Koyun, Karayaka, Karya, Kıvırcık, Koçeri, Morkaraman, Orta Anadolu Merinosu, Pırıt, Pırlak, Ramlıç, Sakız, Şavak Akkaraman, Tahirova ve Zom Koyunu

Keçi: Kilis keçisi, Maltız, Hemşin, Ankara, Türk Saanen keçisi, Şam keçisi, Honamlı, Kıl keçisi

 

Ziraat Bankası Koyun Kredisi Şartları

Devlet bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, her zaman olduğu gibi 2020 yılında da çiftçilerimizin yanında olduğunu gösteriyor. Ziraat Bankası koyun kredisi için 2020 yılında tesis kuracak çiftçilerimize 15.000.000 TL'ye kadar faizsiz veya düşük faizli krediler ile destek oluyor. Kredinin geri ödemesi ile 12 aydan 84 aya kadar değişmektedir. Ziraat Bankası'ndan hayvancılık kredisi çekmek isteyen kişilerin kredi şartlarına da uyması gerekmektedir. Daha önceki yıllarda 5 milyon TL'ye kadar hayvancılık kredisi veriliyorken bu yıl üst rakam 15 milyon TL'ye kadar çıkartılmıştır. Büyükbaş veya küçükbaş hayvancılık kredisi çekmek isteyenler Ziraat Bankası kredisi ile, genç çiftçi veya kadın girişimcilere özel olarak resmi gazetede de yayımlanan 7 sene vadeli faizsiz kredilerden yararlanabilirsiniz. İşte kredi şartları:

  • Alınacak hayvanın cinsinin saanen, Damascus, Ankara, Kilis, Kıl keçisi olması gerekmektedir.
  • Koyun - Keçi sisteminde kayıtlı olması,
  • 9 Aydan küçük, 24 aydan büyük olmaması,
  • Yeni işlletme açacakların en az 50 baş, hayvan sayısını yükselteceklerin ise en az 25 baş ile üretim yapıp bu sayıyı 50 başın üzerine çıkarması,
  • Krediye karşılık ipotek verilmesi,
  • KKB kredi notunun ve sicilin bozuk olmaması,
  • gerekli görüldüğü durumlarda kefil gösterebilmek.

 

Ziraat Bankası Koyun Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı

VADE

FAİZ ORANI

AYLIK TAKSİT

TOPLAM ÖDEME

50.000 TL

 24 AY

 %0,5

 2.243 TL

 53.840 TL

50.000 TL

 36 AY

 %0,5

 1.549 TL

 55.750 TL

50.000 TL

 60 AY

 %0,5

 995 TL

 59.690 TL

 

Koyun kredisi veren bankaların Ziraat Bankası'na göre faiz oranları çok yüksektir. Bundan dolayı çiftçi olarak kredi kullanabileceğiniz en uygun faiz oranlı banka Ziraat Bankası'nın olduğunu belirtebiliriz. Yukarıdaki hesaplamaya da göz atarak siz de Ziraat Bankası şubelerine giderek koyunculuk kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak faizsiz ve düşük faizli kredilerin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz. 2021 yılında koyun kredisi veren bankalar ve koyun kredisi devlet destekleri hangileridir diye araştırma yapan ve merak edenlere özel bu araştırma konumuzu hazırladık. Siz de aklınıza takılan detayları aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Yorum yap: