Kredi Borcu Yapılandırma 2019
sponsorlu reklamlar

Kredi Borcu Yapılandırma 2019

Bankalardan çekilen kredilerin ödemesinde zorlanma olduğu zamanlarda kredi borcu yapılandırma 2019 yılında da yardımınıza koşacaktır. İşte borç kapatma kredisi adı altında sunulan kredi ürünleri.

Kredi Borcu Yapılandırma 2019
sponsorlu reklamlar
 Çoğu durumda nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak amacıyla bankalardan kredi çekiyoruz. Bütçeyi hesap etmeden yada ani bütçe gelir değişikliklerinden dolayı kredi ödemenizde zorlanma yaşayabilirsiniz. İşte bu durumda kredi borç yapılandırma 2019 yılında da geçerli olacak bir durumdur. İşte ödemesinde zorlanılan kredilerde ne gibi yol izlenmeli sizler için paylaşıyoruz. 7 Şubat 2019 tarihinde BDDK tarafından ihtiyaç kredisi kullananları sevindirecek bir bildiri yayınlandı. Bu bildiriye göre kredisini ödemekte güçlük çekenlere özel olarak kredi yapılandırması 60 aya kadar vadeli olarak verilebilecek. Haber detaylarına bu sayfadan ve ilgili sayfalardan ulaşabilirsiniz.


Kredi Borcu Yapılandırma 2019

Konut kredisi, ihtiyaç kredisi yada taşıt kredisi ödemelerinizde zorluk mu çekiyorsunuz? O halde sizler için hazırladığımız yol haritasını dikkatli şekilde incelemenizde yarar olacaktır. Kredi borcu yapılandırma için önünüzde 2 seçenek vardır. Birincisi bankaya giderek borcunuzu tekrardan düzenletmek için anlaşmak, diğeri ise devletin bazı durumlarda çıkardığı borç yapılandırma düzenlemelerini beklemek. 2017 ve 2018 yılında borç yapılandırma ile ilgili hükümet tarafından pek çok düzenleme yer almış ve yüzbinlerce borçlu bundan yararlanarak borcundan kurtulmuştu. 2019 yılında da bu kanun kesin olarak çıkacak diyemeyiz, bu durum borçluların durumları ve sayısıyla alakalı ve hükümetin isteğiyle olmaktadır. Diğer yandan borcunuz olan bankayla anlaşarak kredi borcunu yeniden yapılandırabilirsiniz. Ayrıca borç transferi yaparak yine borcunuzu düzenleme yapabilirsiniz. Ancak borç transferi ile yapılandırma arasında fark vardır. Şimdi bunu da net bir şekilde ele alalım.

GÜNCEL HABER: 60 AY KREDİ YAPILANDIRMA 2019
Kredi Borç Transferi ve Kredi Borcu Yapılandırma

Birbirine çok benzese de borç transferi ve yapılandırma arasında farklar mevcuttur. Borç transferi, borcunuz olan banka dışındaki bir bankaya giderek borcunuz hakkında bilgi veriyor ve borç için kredi başvurusu yapıyorsunuz. Bu aşamadan sonra banka uygun görmesi halinde karşı bankaya ödeme yaparak borcun ödemesini kendi bankasına almaktadır. Kredi borcu yapılandırma ise, borcunuz olan bankayla sizin yeniden anlaşmanızdır. 

Borç transferi kredisi; ihtiyaç, taşıt ve kredi kartı borçları için yapılabilirken; kredi yapılandırma ise sadece konut kredilerinde uygulanmaktadır.


Bakabilirsiniz: Borç kapatma kredisi veren bankalar

Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?


Şimdi kısaca bu konuya gelelim. Konut kredisi yapılandırma yapmak istiyorsanız bunu ele alırken birkaç hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar ise;
  • Kalan borç miktarının tamamı
  • Faiz oranları arasındaki farkı karşılaştırma
  • Ödenmekte olan taksit miktarı
  • Toplam kredi maliyeti

Bu 4 noktayı ele alarak yapacağınız bir hesaplama sonrasında kredi borcunuzu yeniden yapılandırmak için karar verebilirsiniz. Ayrıca şunu belirtmek gerekir ki, aynı bankada da borç yapılandırması yapabilirsiniz. Bankalar ödenmeyen yada zamanında ödenemeyen krediler için anlaşmaya her zaman açık olmaktadır. 

Borç Transferi Nasıl Yapılır?


Birkaç bankaya dağılmış borcunuzu borç transferi ile tek bir bankaya toplamak mümkün olmaktadır.(Birden fazla kredi ve kredi kartı borcunuz varsa ve ödeme planlarınız uymuyorsa borç transferi yapabilirsiniz.) Transfer sırasında karşı bankalara olan toplam borçlar ödenir ve taksitler yeniden hesaplanıp tek bir gün ve tek miktarda ödeyebilirsiniz. Bu sayede farklı tarihlerde olan borçlarınızı tek bir günde ödeyebilir ve kredi ödemelerinizi takip altında tutabilirsiniz. Bu konumuz üzerinden kredi yapılandırma 2019 hakkında bilgilere ulaştınız. Eğer devletin borç yapılandırma hakkında haberlere ve bilgilendirmelere ilk olarak siz ulaşmak istiyorsanız bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, yada istediğiniz zamanlarda sitemize uğrayarak duyurulara göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap: