Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar DÜŞÜK PUANA KREDİ

Eğer sizinde kredi notunuz düşük seviyede yer alıyorsa, kredi notuna göre kredi veren bankalardan hemen başvuru yapıp kredinizi alabilirsiniz. 800-900 puana kredi veren bankalar bu sayfada yer almaktadır.

Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar DÜŞÜK PUANA KREDİ

Findeks kredi notugünümüzde bankalar tarafından kredi başvurularında incelenen en önemli şeydir. Özellikle kredi başvurusu yapan kişilerin düşük kredi notuna sahip olmaları oldukça yüksek can sıkıcı bir olaydır. Çoğu kişinin kredi alamama nedenine bakacak olursak düşük olan kredi notundan dolayıdır. Pekikredi notuna göre kredi veren bankakar düşük nota kredi verirler mi? Bu konu altından sizler için araştırdık ve 700- 1400 arasında yer alan düşük kredi puanına hemen kredi veren bankaları sizler için bulduk.

KREDİ NOTUNA GÖRE KREDİ

Öncelikle bilmeyenler için kredi notu hakkında bir kaç önemli bilgiyi verelim. Kredi notu, her kişinin KKB kayıtlarında yer aldığı 0 ile 1900 arasında bir puanlama sistemidir. Bankalar daha güvenilir bir ortamda faaliyet gösterebilmek için yakın zamanda birleşerek KKB kurumunu yani Kredi Kayıt Bürosu'nu kurmuşlar ve sonrasında tüm bankalar KKB'den yararlanmaya başlamışlardır. Yani siz kredi başvurusu yaptıktan sonra bankanın ilk incelediği şey sizin kredi notunuzdur. Eğer kredi notu düşükse yüksek ihtimalle kredi verilmez ve başvurunuz red edilir. Genellikle 1400 üzerinde yer alan kredi notuna bankalar kredi çıkarmaktadır. Tabi kredi başvurularında tek etkili şey kredi notu değildir. Aynı zamanda geliriniz, Sgk kaydınız, geçmiş ödemeleriniz, kredi limitiniz, kredi kartı ödemeleriniz gibi şeyler de başvurularda etkili olmaktadır, ancak en etkili olarak bakılan şey kredi notudur. Kredi notuna aynı zamanda kredi puanı, findeks notu, KKB notu, risk raporu da denilebilmektedir.

[ Kredi notu nedir?,Kredi Notu Kaç Olmalı? ]


KREDİ NOTUNA GÖRE KREDİ VEREN BANKALAR

Bir çok banka kişinin kredi notuna bakarak kredi vermektedir, yani kredi notu aynı zamanda kredi limitini belirlemektedir. Ancak bunu kampanyalar yaparak müşterilerine duyururlar yani "500 puana kredi, 800-900 kredi notuna anında kredi" gibi şeylerle kredi verirler. Ancak şuanda bu kampanyalar bitmiş durumdadır. Geçtiğimiz ocak ayında Fibabanka "düşük kredi notuna kredi" gibi bir kampanya oluşturmuş ve pek çok kişi bu kampanyadan yararlanmıştır. Kampanyanın bitmesine rağmen bize göre bu banka halen kredi notuna bakmadan kredi vermektedir. Ancak bu bankalar da yine bazı ek şeyler istemektedir. Bunlar da kefil yada teminat olmakla birlikte, aynı zamanda bankada mevduat ürünleriniz varsa buna bloke koyularak kredi verilebilmektedir.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar

KREDİ ÇEKMEK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

Bir kişinin bankalardan kolaylıkla kredi alabilmesi için en az 1300 üzerinde kredi notu olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra Sgk kaydı olmalı ve kredi sicili de düzgün olması gerekmektedir. Sizinde eğer kredi puanınız düşük seviyede yer alıyorsa yükseltmek için birkaç finansal hareketlilik yapabilirsiniz. Kredi puanınızı yükselttikten hemen sonra da istediğiniz bankadan kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.

[ Kredi notu yükseltme teknikleri ]

500 KREDİ NOTUNA KREDİ

500 kredi notuna kredi veren bankalar araması yapıyorsanız, bir kaç kriter dahilinde kredi kullanmanız mümkündür. Eğer sizin de kredi notunuz 500 ve civarında yer alıyorsa (500'den aşağı olana kesinlikle kredi çıkmaz) sitemizde yer alan bankalardan kredi kullanma ihtimaliniz bulunmaktadır. [Bu konuyla ilgilenenler 500 kredi notuna kredi sayfasına bakabilir.]

800 - 900 Kredi notuna kredi veren bankalar

Eğer kredi puanınız 800-900 seviyesinde yer alıyor ve oldukça düşükse sizde önereceğimiz bankalardan kolaylıkla kredi alabilirsiniz. Ancak sizlere önerimiz kredi çekmek yerine daha öncesinden bir kredi kartı almanız yönündedir. Kredi notunuzu artırmak için kredi kartı alır ve düzenli olarak kullanırsanız sizde kısa zaman içerisinde kredi notunuzu artırabilirsiniz. Kredi notum 900 kredi alabilir miyim diye soranlar bu sayfaya bakabilir: [ 800 puana kredi veren bankalar]

Düşük Kredi Notu Olanlara Kredi!

Sizin de kredi notunuz 1300 altında yer alıyorsa, o zaman düşük Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar sayfamızdaki bilgiler doğrultusunda kredinizi alabilirsiniz. Bu konuyu sizler için hazırladık ve kredi notuna göre kredi veren bankalar listesini sizlere sunduk. Aklınıza takılan soruları aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Yorum yap: