Krediyle Emeklilik Kimleri Kapsıyor - 2021 Tüm Detaylar

2021 yılında emekli olmak isteyenlere kredi veren bankalar ile krediyle emekli olmak şartlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Krediyle Emeklilik Kimleri Kapsıyor - 2021 Tüm Detaylar

SGK veya Bağ-Kur'a olan borçlarından dolayı emekli olamayan kişiler için hükümet bir çalışma yaptı. Krediyle emekli olmak isteyenlere bankalardan 36 vadeye varan taksitlerle kredi verilerek emekli olunabiliyor. Bu sayfada sizler için emekli olmak isteyenlere kredi 2021 yılında kredi veren bankaların şartlarını ve neler yapmanız gerektiğini yazdık.

 

Krediyle Emeklilik Kimleri Kapsıyor

Türkiye'de, prim gününü dolduran SGK'lı ve Bağ-Kur'luların ancak prim borçlarından dolayı emekli olamayan kişiler için Sosyal Güvenlik Kurumu ve kamu bankaları anlaşma sağladı. SGK Başkan Vekili İsmail Yılmaz'ın açıklamasına göre kampanyaya 40 bin üzerinde kişinin katılmasının beklediği bildirildi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilerek emekli olma kredisinin detayları da paylaşıldı. Kredi notunuz düşük olsa bile, emekli olmak isteyenlere Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilecek kredinin kimleri kapsadığı, kredi şartları ve tüm yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık. Yapılandırmanın kapsamı oldukça geniş tutularak SGK alacakları için de yapılandırma imkanı getirildi.

 

Krediyle Emekli Kimler Olabilir?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilen kredinin şartları da belirlendi. Peki krediyle emeklilik kimleri kapsıyor:

  • SGK veya Bağ-Kur'a borcu olan kişilerin yıl şartını tamamlamış olması gerekmektedir.
  • Emeklilik yaşını doldurmuş, primi eksik olan veya askerlik yada doğumdan dolayı eksik olan ödemeleri yapmak isteyenlere.
  • Dondurulmuş Bağ-Kur süresini aktif edince emeklilik hakkı doğanlar.

 

İlginizi çekebilir: Emekliye faizsiz kredi veren bankalar

 

Ziraat Bankası Krediyle Emekli Olmak İçin Kredi 2021

31 Mart'a kadar sürecek kampanyadan yararlanacak emekli olmak isteyenlere 36 ay vade ve %1,60 faiz oranı ile emeklilik kredisi veriliyor. Kredi işbirliği protokolü kapsamında, yaş günü doldururup prim borçlarından dolayı emekli olamayan vatandaşlara özel olarak, kredinin verilmesi durumunda emeklilik hakkı tanınıyorsa Ziraat Bankası emeklilik kredisi veriyor. Krediyle emeklilik hakkı kazanmak isteyen kişilerin Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapması gerekmektedir. Ziraat Bankası'nda emekli olma kredisi faiz oranları %1,60 olarak hesaplanırken, en yüksek vade sayısının ise 36 ay ile sınırlandırıldığı görülüyor.

 

36 Ay Vadeli Emeklilik Kredisi Hesaplama

Krediyle Emeklilik Hesaplama Tablosu 2021

Kredi Miktarı

Faiz Oranı

Aylık Ödeme

ToplamÖdeme

10.000 TL

%1,60

387 TL

13.943 TL

25.000 TL

%1,60

968 TL

34.857 TL

35.000 TL

%1,60

1.355 TL

48.800 TL

50.000 TL

%1,60

1.936 TL

69.715 TL

 

Emekli Olmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar

Her yıl olduğu gibi 2021 yılında da Bağ-Kur ve SGK'ya borcu olan emekli olmak isteyen vatandaşlarımıza özel ve devlet bankalarından pek çoğu kredi vermektedir. Emeklilik yaşını doldurmuş ancak prim borçlarından dolayı emekli olamayan kişilerin çözümü haline gelen bu bankalara başvuru yaparak siz de uygun faiz oranlarıyla emekli olma kredisi başvurusu yapabilir ve 36 aya varan vadelerle emekli olma kredisi çekebilirsiniz. İşte emekli olmak isteyenlere kredi veren bankalar:

  • Ziraat Bankası Bağ-Kur ve SGK Kredisi.
  • Vakıfbank Emekli Olmak İsteyenlere Kredi.
  • Halkbank Emekli Olmak İsteyene Kredi.
  • Denizbank Emekli Olmak İsteyenlere Kredi.
  • TEB Emeklilik Kredileri.
  • Akbank Emekli Kredi Kampanyası.
  • Ziraat Katılım Emekli Olmak İsteyenlere Kredi.

 

Yüzbinlerce emekli olmak isteyen vatandaşların beklediği haber geldi ancak ne yazık ki bankalarla SGK'nın düzgün bir çalışma gerçekleştirmediği de çok açık bir şekilde görülüyor. Emeklilik aylığının asgari ücretten bile düşük bir seviyede olması ve kredi faiz oranlarının yüksek olması; krediyle emekli olmak isteyen vatandaşların aylıklarının direkt olarak bankalara gideceği de çok açık bir gerçektir. Emeklilik kredi vadesi bile arttırılmadan 36 ay ile sınırlandırılarak emekli olmak isteyen vatandaşlar için bir çok haber kanalında "hükümetten emekli olmak isteyenlere büyük kampanya" diye duyurulan bu kampanyanın ne yazık ki hiçbir olumlu tarafı yoktur. Bu kampanyanın en azından vade sayısının 36 aydan yüksek olmasını beklerken, SGK'lı temsilcilerin yaptığı açıklamada vadenin aynı ihtiyaç kredilerinde olduğu giib 36 ay ile sınırlandırıldığı belirtilmiştir. Yukarıda yer alan bankalardan siz de SGK ve Bağ-Kur'a olan borçlarınızı yapılandırarak kredi kullanabilir ve emeklilik hakkınızı doldurabilirsiniz. Bankalar, emekli olmak isteyenlere kredi 2021 yılında da belirli kampanyalar düzenleyerek kredi vermektedir. Siz de bu kredi paketlerine göz atarak anında ihtiyaç kredisi kullanabilir ve emekli olarak kredinizin emekli aylığından eşit taksitler halinde kesilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Faizsiz kredi veren bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

 

Yorum yap:

Kapat