Memurlara Kredi Veren Bankalar (Kamu Çalışanlarına)

Devlet memurlarına bir çok farklı banka uygun faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Bu sayfamızda memurlara kredi veren bankaları ve kampanyalarını sıraladık.

Memurlara Kredi Veren Bankalar (Kamu Çalışanlarına)

Bu sayfamızda memurlara kredi veren bankaları ve kredi kampanyalarını sizler için hazırladık. Ülkemizde bankalar tarafından memurlara, işçilere, emeklilere, öğrencilere, ev hanımlana, sicili bozuklara, esnaflara, tarım çalışanlarına, çiftçilere pek çok farklı kredi paketi hazırlanmaktadır. Devlet memurlarına, polislere, öğretmenlere gibi kamu çalışanlarına faizsiz ihtiyaç kredisi bulunmamaktadır ancak faizsiz katılım bankaları, memurlara özel olarak uygun kar payı oranları ile kredi vermektedir. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi devlet bankaları da, devlet memurlarına özel olarak ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi vermektedir. Bu krediler bir çok kişinin bildiği gibi faizsiz değil, "düşük faizli" olarak verilmektedir.

Memurlara Kredi

Kamuda çalışan binlerce memur, acil nakit ihtiyaçlarında bankalardan kredi çekmek istemektedir. 657 sayılı kanun hükmğnde çalışan devlet memurlarının, bankalardan daha kolay yoldan kredi alabilmeleri için pek çok banka, memurlara özel kredi vermektedir. Bu krediler diğer ihtiyaç kredilerine göre daha uygun faiz oranları ve avantajlı teklifler içermektedir. Asker, Öğretmen, Doktor, Polis, Hakim, İşçi, Servis Görevlisi, Katip, Sekreter, Tıbbi Görevli, Teknisyen gibi pek çok kamu çalışanının yararlanabildiği bu kredilere başvuru yaparak, siz de uygun faiz oranlarıyla kredi çekebilirsiniz. Bir çok banka özellikle bazı dönemlerde memurlara özel olarak faizsiz kredi de vermektedir. Ödeme kolaylıkları, uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile birlikte kamu çalışanlarına özel sunulan bu kredi paketleri ile, kredi kullanmak artık daha kolay bir hale geliyor. Bankalar, emekli ve memur gibi kişilerin ödeme kolaylığı olmasından dolayı bu kişilere daha kolay kredi vermektedir. Memurların düzenli olarak maaşının olması ve devlet güvencesinde olmasından dolayı bankalar memurlara daha çok güvenirler. Bundan dolayı herhangi bir zorluk çıkarmadan, daha kolay bir şekilde bankalar memurlara kredi verirler. Memurlara kredi veren bankalar listesi:

 • Akbank
 • Vakıfbank
 • ING
 • Şekerbank
 • Denizbank
 • İş Bankası
 • Garanti
 • HSBC
 • Halkbank
 • TEB
 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk
 • Ziraat Bankası

İlginizi çekebilir: Memurlara faizsiz kredi veren bankalar

Memur Kredisi Kullanma Şartları

Memurlara kredi veren bankaların genellikle şu şekilde şartları bulunmaktadır:

 • Resmi olarak göreve başlamış olmak.
 • Çekilecek kredi miktarının aylık ödemesi, aylık gelirin yarısını geçmemesi.
 • Kredi notunun en az 1100 üzerinde olması.
 • Sicilin ve geçmiş ödemelerin iyi durumda olması.
 • Konut kredisi hariç diğer kredilerde en fazla vade sayısı 36 ayı geçmemesi.
 • İpotek alınacaksa eşin rızasının da alınması.
 • Uygun görülmesi durumunda kefil gösterebilmek.

Bu şartları tamamlayan kamu çalışanlarına bankalar daha kolay bir şekilde kredi çıkarmaktadır. Bu şartları taşıyan memurlar, özellikle maaş aldığı bankadan veya yukarıda yer alan diğer bankalara başvuru yaparak ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi çekebilir. Kredi başvurusu yapmak için size özel avantajlı faiz oranlarıyla kredi çekmek istiyorsanız, istediğiniz bankanın şubesine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. İnternetten yapılan başvurularda genel başvuru sayıldığından dolayı, memurlara özel avantajlı faiz oranlarından yararlanamazsınız. Ayrıca memurlara faizsiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Memurlara faizsiz kredi veren bankalar ise:

 • Albaraka Türk
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans
 • Vakıf Katılım
 • Ziraat Katılım.

Kredi için gerekli belgeler:

Maaş bordrosu.

İkametgah belgesi.

Varsa ek gelir belgesi (Kira geliri, mevduat geliri gibi)

Konut kredisi kullanacak kişiler için konutun tapu fotokopisi.

Araç kredisi için aracın ruhsat fotokopisi.

Son 3 aya ait adınıza gelen fatura örneği.

Vakıfbank Kamuya Özel Kredi

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar, kadrolu işçiler ve emekliler Vakıfbank'tan uygun faiz oranlarıyla memur kredisi kullanabilir. Aylık eşit taksitli, azalan taksitli, artan taksitli, 3 ay ertelemeli, 3 ayda bir eşit taksitli, balon ödemeli, değişken taksitli gibi farklı seçeneklerle siz de kredinizi Vakıfbank'tan alabilirsiniz. Vakıfbank'a kredi başvurusu yapacak kişiler gelir belgesi sunmak zorundadır. Eğer maaşınızı Vakıfbank'tan alıyorsanız, gelir belgesi şartı aranmamaktadır. Vakıfbank memura özel ihtiyaç kredisinde aylık faiz oranları %1,42'den başlamakta olup, en fazla kredi miktarı ise 125.000 TL'dir.

Vakıfbank memurlara özel Kredi Miktarı

Vade Sayısı

Faiz Oranı

Aylık Taksit Tutarı

10.000 TL

36 ay

%1,42

373 TL

50.000 TL

36 ay

%1,42

1.869 TL

100.000 TL

36 ay

%1,42

3.739 TL

Vakıfbank memurlara özel ihtiyaç kredisinde aylık faiz oranı, kredi kullanacak memurun KKB notuna göre değişiklik göstermektedir.

Vakıfbank'ın kredi politikalarına göre başvurular serbest değerlendirilmektedir.

Vakıfbank kampanya süresince faiz oranlarını değiştirme hakkına sahiptir. Daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Vakıfbank memur ihtiyaç kredisi

Halkbank Memurlara Özel Kredi

Kamuda çalışan  memurların acil nakti ihtiyaçlarına özel olarak Halkbank memur kredisi yanınızda! %1,54'den başlayan faiz oranları ve bütçenize uygun geri ödeme seçenekleri ile birlikte 100.000 TL'ye kadar, 36 aya varan vadelerle ihtiyaç kredinizi siz de Halkbank'tan çekebilirsiniz. Dilerseniz 100 bin TL'ye kadar, aylık 1,54  faiz oranıyla tahsis ücretli ya da, %1,59 faiz oranıyla tahsis ücretsiz olarak krediyi kullanabilirsiniz.

Halkbank memur kredi ödemesini ise aylık eşit taksitli, 3 ay ertelemeli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, serbest ödemeli şekilde kullanabilirsiniz.

Halkbank memurlara özel Kredi Miktarı

Vade Sayısı

Faiz Oranı

Aylık Taksit Tutarı

5.000 TL

36 ay

%1,54

191 TL

10.000 TL

36 ay

%1,54

382 TL

50.000 TL

36 ay

%1,54

1.914 TL

100.000 TL

36 ay

%1,54

3.828 TL

Maaşınızı Halkbank'tan alıyorsanız kredi başvurunuzu Halkbank internet şubeden, Halkbank mobil şubeden gerçekleştirebilirsiniz. Maaşını Halkbank'tan almayan memurlar Halkbank şubesine maaş bordrosu ve ikametgah belgesi ile giderek başvuru yapabilir.

Halkbank tarafından kamu çalışanlarına özel sunulan bu krediye başvuru yapmak için, KAMU boşluk T.C. Kimlik numaranızı boşluk istenilen kredi miktarını yazarak 3452'ye SMS gönderiniz. Örnek SMS: KAMU 11223334455 50000 -> 3452

İş Bankası Memurlara Özel Kredi

Kamu çalışanlarına kredi veren bankalardan birisi de İş Bankası'dır. Siz de İş Bankası şubelerine gelerek 36 aya varan vade ve uygun faiz oranları ile 100 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. %1,50'den başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kullanmak için İş Bankası şubelerinden, İş Bankası mobil ve internet şubeden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank Memur Kredisi

Akbank, kamu çalışanı memurlara özel olarak anında ihtiyaç kredisi vermektedir. Gelir belgesine gerek olmadan kamu çalışanlarına, devlet memurlarına kredi veren Akbank, faiz oranlarını da uygun tutmaktadır. 75.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisinde aylık faiz oranları ise %1,25'ten başlamaktadır. Ayrıca memurlara özel olarak sunulan bu kredi paketinde binde 5 olarak alınan kredi tahsis ücretini de Akbank ödemektedir. Faiz oranları güncel piyasa koşullarına ve kişinin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir.

ING Memur Kredisi

Memurlara özel avantajlı faiz oranlarıyla 36 aya varan vadelerle, ihtiyaç kredinizi ING şubelerinden kullanabilirsiniz. 3 ay ertelemeli olarak 50.000 TL'ye kadar anında onaylanan kredi için ING şubesine kimlik belgeniz, maaş bordronuz ve ikametgah belgenizi de alarak başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca ING'den maaşını alan memurlara özel olarak belgesiz ve imzasız ING mobil şubeden kredi kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank Memur Kredisi

QNB Finansbank'tan kamu çalışanlarına, memurlara anında ihtiyaç kredisi! Siz de 36 aya varan vadeler ve 75 bin TL'ye kadar anında onaylı ihtiyaç kredisi kullanmak için QNB Finansbank'ın web sitesinden veya banka şubesiden başvuru yapabilirsiniz. QNB Finansbank'ta ihtiyaç kredisini 3 ay ertelemeli, eşit taksitli veya farklı ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz. 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank çağrı merkezi hattından güncel fırsatlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Finansbank memurlara özel Kredi Miktarı

Vade Sayısı

Faiz Oranı

Aylık Taksit Tutarı

5.000 TL

36 ay

%1,39

185 TL

10.000 TL

36 ay

%1,39

371TL

50.000 TL

36 ay

%1,39

1.858 TL

75.000 TL

36 ay

%1,39

2.787 TL

Denizbank Memur Kredisi

Denizbank'tan diğer bankalara göre çok farklı bir şekilde kampanya sunuldu. Tayin dönemlerinde 3 ay ödemesiz Tayin Kredisi ile Denizbank memurların yanında! Siz de uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadelerle Denizbank memur kredisi başvurusunu Denizbank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Denizbank'ta kamu çalışanlarına özel BES kredi paketi ve verilmektedir. Denizbank'ta memurlara özel kredi paketinde aylık faiz oranları ise %1,89'dan başlamaktadır. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak Denizbank'ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi

Gelir belgesiz kredi

Askeri personele kredi veren bankalar

Yorum yap: