Vakıfbank'tan yatırım kredisi

İş kurarken sizin yanınızda yer alan bankalar arasında Vakıfbank'ın yatırım kredilerinden bahsedeceğiz. KrediBankalar internet sitesi olarak kullanıcılarımızın istek ve arzuları doğrultusunda hareket ediyor, sizlerin istediği konuları paylaşmaya özen gösteriyoruz.

Vakıfbank'tan yatırım kredisi

 

 

 Vakıfbank, Türkiye'nin en büyük bankaları arasında yer almaktadır. İş kurmak isteyen, işini büyütmek isteyen girişimcilerin maddi durumdan sıkışık olduğu dönemlerde bankalara başvuru yaparlar. İşte o bankalardan birisi de Vakıfbank'tır.

Vakıfbank yatırım kredisi başvuruları

Vakıfbank Yatırım kredisi almak isteyen kişiler; devlet destekli olarak sunulan hibe kredileri ile birlikte düşük faizli sunulan kredi çeşitleridir. Devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank, devlet teşvikli krediler vererek ülkenin büyümesinde yardımcı oluyor hem de girişimcilerin iş kurarak daha iyi yerlere gelmesi için kredi yardımları yapıyor.

 

 

Devlet teşvikli hibe kredileri de sunan Vakıfbank'tan diğer devlet bankalarında olduğu şekilde kredi kullanılabilmektedir. İlk olarak devlet tarafından belirlenen illerde yatırım için projenizi hazırlarsınız daha sonrasında ise devlet bu projeye onay verirse bankalardan kredinizi kullanabilirsiniz. Örneğin hayvancılık için bir projeniz var ve TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu)'na başvurunuzu yaparsınız. Başvurunuz onay alırsa ondan sonraki süreç bu kurumun gösterdiği bankalardan kredinizi kullanabilirsiniz. Kosgeb kredileri de bu yolla verilmektedir. Onay geldikten sonra bankalardan kredi kullanabiliyorsunuz.

SİCİLİNİZ TEMİZ OLMALI

Devlet kredilerinden yararlanmak için banka geçmişiniz ve sicilinizin temiz olması, kredi notunuzun düzgün olması gerekmektedir. Bunu ilgili bankadan öğrenebilirsiniz. Devlet kredilerinde normal bir taşıt kredisi gibi hemen onay gelmez. Tüm geçmişiniz araştırılır ki banka size güvenmek ister. Kredi geçmişiniz de kredi çekmek istediğiniz türe göre çok etkili olacaktır. Borçlarına sadık müşterilere daha kolay kredi çıkarılmaktadır. 

Buna da göz atabilirsiniz: Hayvancılık kredisi. Hayvancılık kredisi kullanmak isteyen kişiler de bu yazımızı dikkatli şekilde incelemesi gerekmektedir.

Vakıfbank Yatırım Kredisi 2017

 

2017 yılında iş kurmak isteyen girişimciler için Vakıfbank kredi desteği sunmaktadır. Kobi'lere özel krediler verdiği gibi, çiftçilere özel, girişimcilere özel krediler de vermektedir. 

Vakıfbank Yatırım Kredisi Türleri
 

  • Kobi'lere özel kredi
  • Çiftçilere özel kredi
  • Kosgeb Kredileri
  • Ticari Bina Enerji Verimliliği Kredisi
  • EBRD Kaynaklı Kadın Girişimcilere Özel Kredi
  • Turaff Kredisi Tarıma Tam destek
  • Organik üretim kredisiVakıfbank Çiftçiye Tam Destek Kampanyası

Vakıfbank sık sık kampanya oluşturmaktadır. Bunlardan birisi de çiftçilere özel olan "Çiftçiye Tam Destek Kampanyası"dır. 
 

Hasat Ödemeli Krediler: Çiftçilere kredi hızlı şekilde sunulur, gelir elde edildiği dönemde de kredilerin geri ödemesi istenir ve esnek ödeme seçenekleri mevcuttur. Bitkisel üretim, süt ve besi hayvancılığı üretimine kadar her türlü işletmeye çok güzel şartlar sunan Vakıfbank; üreticinin faaliyet alanına göre kredi vermektedir. Her işletmeye özel çözümler sunar. Bunlardan bazılarını sayacak olursak; traktör, arazi ve ekipman alımlarında uzun vadeli krediler, üretim kapasitesini arttırmak isteyen çiftçilere özel krediler, işletme büyütmek isteyen girişimciye özel krediler vs.

İşte devlet bankası olan Vakıfbank'ın birkaç desteğini sizlere sunduk. Bu desteklerden yararlanmak için Vakıfbank şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Kosgeb Kredisi almak istiyorsanız öncelikle Kosgeb'in projenizi onaylaması gerekmektedir. Devlet kredilerinde, yeni iş yeri açma kredilerinde de projelendirme istenmektedir. Çiftçilik kredilerinde ise çiftçilik belgesi sizden talep edilecektir.

Yorum yap:

Kapat