Yeni Kimlik Randevu Alma Numarası Alo 199

Yeni Kimlik Randevu Alma Numarası Alo 199

Bu sayfadan nüfus cüzdanı değişimi için yeni kimlik randevu alma numarasını arayabilir, Nüfus Müdürlüğü'nden randevunuzu alarak kimliğinizi değiştirebilirsiniz.

Yeni Kimlik Randevu Alma Numarası Alo 199

2019-02-02 00:28:51

T.C. Kimlik kartları zorunlu olarak değiştiriliyor. Bir çok vatandaşımız kimliklerini değiştirse de halen kimliğini değiştirmeyen kişiler de bulunmaktadır. Bundan dolayı bu sayfada yeni kimlik randevu alma numarası paylaşarak sizler için kimlik değişiminin nasıl yapılacağını anlattık. Aşağıda yer alan kimlik randevusu alma numarasından hemen istediğiniz güne (uygun olan güne) randevunuzu alarak siz de kimliğinizi değiştirebilirsiniz. TC kimlik kartı değiştirme randevusu almak istiyorsanız  aşağıda yer alan numarayı arayabilir ve Alo 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi'nden randevunuzu alabilirsiniz.

Yeni Kimlik Randevu Numarası

ALO 199

Alo 199, Nüfus Müdürlüğü randevu hattı sayesinde 7/24 istediğiniz zaman arayabilir ve hem kendi adınıza hem de anne baba / çocuk için randevu alabilirsiniz. Bilindiği gibi kimlik değiştirmek isteyen kişilerin oluşturdukları yoğunluktan dolayı devletimiz randevulu sisteme geçmiştir. Randevu almadan kimlik değişimi için giderseniz büyük ihtimalle sıra size gelmeyecektir. Çünkü randevu aldıktan sonra Nüfus Müdürlüğü'nde de fiş ile sıra alınmakta ve öncelik randevulu kişilere verilmektedir. Eğer randevusuz olarak giderseniz ve o gün hiç kimse randevu almadıysa (böyle bir ihtimal şuan için mümkün değil ama) işte o zaman size sıra gelebilir ve kimliğinizi değiştirebilirsiniz. 

Kimlik Değişimi Nasıl Yapılıyor?

Ancak bunun yerine siz  de 199'u arayabilir ve hemen TC kimlik numaranızla kimlik yenileme randevunuzu alabilirsiniz. Eğer telefondan randevu almak istemiyorsanız, kimlik randevusu alma internet sitesine (https://randevu.nvi.gov.tr/) adresine girdikten sonra "T.C. KİMLİK KARTI" seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan bilgiyi okuduktan sonra "kabul ediyorum" seçeneğine tıklayın. Sonrasında ise Adınız, soyadınız, Tc kimlik numaranız, telefon numaranız (cep), e-mail adresinizi (zorunlu değil) ve kutucukta yazan güvenlik kodunu da yazdıktan sonra "devam et" botununa tıklayarak size uygun olan tarihle ve Nüfus Müdürlüğü'nde randevunuzu alabilirsiniz. Randevu saati ile ilgili bilgiler cep telefon numaranıza sms ile gönderilecektir. Böylece siz de kimlik değişimi randevusu almış olursunuz ve sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Kimlik değiştirmek isteyen pek çok kişi sürecin nasıl işlediği hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Kimlik değiştirmek için ister randevu aldıktan sonra, ister önce bankaya kimlik yenileme ücreti yatırmanız gerekmektedir. Bir çok bankada bu işlem yapılsa da, bazı bankalar "sistem yok" diye bu işle uğraşmak istememektedir (bizzat yaşadık). Siz en garanti yol olan Ziraat Bankası atm'sinden kartsız işlem ile kolaylıkla paranızı yatırabilirsiniz. İşlem sonrası fiş almasanız bile paranın yatırıldığı otomatik olarak sisteme girecektir. Para yatırma ile ilgili tüm gerekenlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

-> Yeni kimlik atm para yatırma
-> Yeni kimlik için gerekli belgelerKİMLİK RANDEVU ALMA NUMARASI

Paranızı da yatırdıktan sonra sıra geldi fotoğraf işlemine. Bir fotoğrafçıdan biyometrik fotoğraf çektirmelisiniz. Nüfus Müdürlüğü'ne randevu günü gittiğinizde sizden 1 adet biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanınız istenecektir. Eğer nüsuf cüzdanınız (kimliğiniz) yanınızda yoksa bu durumda "kayıp" işlemi yapılacak ve daha yüksek para ödemeniz istenecektir. Yeni kimlik ücreti 2019 almak için bankaya 22,5 TL,  kayıp değişimi için ise 45 TL ücret ödenmesi gerekmektedir. Kimlik değiştirmek için tüm süreç bu şekilde işlemektedir. 

 Siz de bu sayfada yer alan bilgilerle birlikte yeni kimlik randevu alma numarası Alo 199'u arayabilir ve direk müşteri temsilcisine bağlanarak kimlik değiştirmek için randevunuzu alabilirsiniz. Ayrıca kimliğini kaybeden kişiler atm'de para yatırırken "kayıp" ücreti ödemesi gerekmektedir. Kayıp kimlik değiştirme ücreti ödemezseniz ve kimlik belgenizi göstermezseniz yeni kimlik başvurunuz yapılmayacaktır. Aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulmak için aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
,
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA