Mevduat Faizi Hesaplama

Tüm bankaların mevduat faiz oranları ile Mevduat hesaplaması yapın, en yüksek faiz veren bankayı seçerek kazançlı çıkın.
En yüksek faiz veren bankayı bulmak için siz de yukarıda yer alan, Mevduat faizi hesaplama 'sı aracımızdan bankaların e-vadeli faiz oranlarını hemen hesaplayın!

Mevduat Hesaplama

 Güncelleme: 10.08.2019

Mevduat yatırımının vatandaşlar tarafından sık tercih edilmesinin sebebi; risksiz ve güvenilir bir yatırım aracı olmasıdır. Günümüz bankalarının mevduat hesaplarına uyguladıkları vade süreleri ve faiz oranları farklılık gösterebilmektedir. Bu sayfa üzerinden mevduat faizi hesaplama, 2019 yılı güncel faiz oranları ve tüm bankaların mevduat kampanya detaylarına ulaşabilirsiniz. Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar, ekonomiyi canlandırmak ve birikimlerinizi değerlendirmeniz için kampanyalı mevduat hesapları sunmaktadır.  

 

Vadeli Mevduat Hesaplama

Günümüzün ‘kaybettirmeyen yatırımı’ olarak bilinen mevduat hesapları, 2019 yılında da avantajlı faiz oranlarıyla değerlenmektedir. Mevduat hesaplarının faiz oranları, bankaya yatırdığınız paranın miktarına ve parayı bankada tutacağınız süreye (vade) bağlıdır. Vade ve faiz oranları bankadan bankaya farklılık gösterse bile oranlar arasında pek fazla fark gözlenmemektedir. Bu sayfadan mevduat faizi hesaplamanızı yapabilir, tüm bankaların en güncel faiz oranlarını karşılaştırabilir ve en avantajlı mevduat hesabına başvurunuzu gerçekleştirerek birikim yapmaya başlayabilirsiniz. İşte tüm bankaların mevduat faizi hesaplama detayları ve 2019 yılı güncel mevduat faiz oranları. 

 

Aylık faiz kazancı hesapla:

10.000 TL Mevduat hesaplama
20.000 TL Mevduat hesaplama
30.000 TL Mevduat hesaplama
40.000 TL Mevduat hesaplama
50.000 TL Mevduat hesaplama
60.000 TL Mevduat hesaplama
70.000 TL Mevduat hesaplama
80.000 TL Mevduat hesaplama
90.000 TL Mevduat hesaplama
100.000 TL Mevduat hesaplama
200.000 TL Mevduat hesaplama
250.000 TL Mevduat hesaplama
300.000 TL Mevduat hesaplama
500.000 TL Mevduat hesaplama
1 Milyon TL mevduat hesaplama

 

Mevduat Faiz Oranları 2019

  Banka – Hesap İsmi

En Yüksek Faiz 2019

100 Bin TL

32 Gün faiz  kazancı

Burgan Bank e-mevduat

%23,75

1.769 TL

İNG BANK E Turuncu Hesap

%23,50

1.767 TL

Fibabanka Kiraz Hesap

%23,50

1.767 TL

Alternatif Bank VOV Hesap

%23,50

1.767 TL

Turkish Bank enerji hesap

%23,50

1.767 TL

Odeabank Oksijen Hesap

%22,50

1.676 TL

İCBC

%22,20

1.654 TL

CEPTETEB Vadeli Hesap

%22,00

1.639 TL

Yapı Kredi Vade Dönüşüm

%21,25

1.583 TL

Denizbank E-Mevduat

%21,00

1.564 TL

Şekerbank vadeli mevduat

%20,50

1.527 TL

Ziraat Bankası internet şube mevduat hesabı

 %20,00

 1.490 TL

HSBC E-Mevduat

%19,50

1.453 TL

Halkbank E-Mevduat

%19,25

1.434 TL

Akbank mevduat hesabı

%19,00

1.425 TL

Finansbank E-Vadeli Hesap

%19,00

1.415 TL

Garanti Bankası 
E-Vadeli Hesap

 %18,50

 1.378 TL

Vakıfbank E-Vadeli Mevduat

 %18,50

 1.378 TL

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat

 %17,00

 1.266 TL

 

 Güncelleme: 12.05.2019

 

Bankaların mevduat faiz oranları karşılaştırması için siz de buraya tıklayın ve en yüksek faiz veren bankalar sayfamızı ziyaret edin.

 

Mevduat Ve Kar Payı Arasındaki Fark Nedir?

Yatırım yapmayı düşünen vatandaşlarımızın son zamanlarda merek ettiği konu; faiz oranı ve kar payı arasındaki farktır. Dünya nüfusunun % 23’ünü oluşturan 1,6 milyar kişi İslam dininin gerektirdiği şekilde yaşamaktadır. Bu kesimdeki vatandaşlarımız, faizsiz prensibi ile çalışan bankaları benimsemiş ve bankaya yatırdıkları paranın helal olmasına dikkat etmektedir. Kar payı; belirlenen vade süresi içinde sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinde kullanılan anapara karının, vade süresi geldiğinde taraflara dağıtılmasıdır. Faiz ise; mevcut paranızın belirlediğiniz vade süresi içerisinde, bankanın belirlemiş olduğu oranlarla değerlenerek, vade sonunda kar elde etmenizi sağlaması anlamına gelir. Bankaların mevduat hesapları faiz usulüyle çalışmaktadır. Günümüz katılım bankaları da kar payı prensibiyle hizmet vermektedir. Mevduat hesapları güvenilir ve risksiz hesaplardır. Mevduat hesaplarında vade sonunda ne kadar kazanç elde edeceğinizi hesap açılışından önce bilirsiniz. Az miktarda olsa bile bir kazanç sağlarsınız. Fakat kar payı hesaplarında ise ne kadar kazanç elde edebileceğinizi bilemezsiniz. Kar payı hesaplarında kazanç elde etmenizin yanında zarar edebileceğiniz de unutmayınız. 

 

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Birikimlerinizi değerlendirmenin en güvenli, risksiz ve karlı yolu mevduat hesaplarıdır. Günümüzde faaliyet gösteren bankalar arasından en yüksek faiz veren bankayı öğrenerek, kazancınızı daha çok arttırabilirsiniz. Kanunlar doğrultusunda yatırım araçlarından elde edilen kazançlardan vergi kesilir. Mevduat yatırımlarında yapılan bu kesintiye de stopaj kesintisi denmektedir. 2019 yılında mevduat hesaplarına yapılan stopajlarda kesintiye gidildi. 1 seneden uzun vadeli olarak açılan hesaplarda stopaj oranın %0 olması kararlaştırılmıştır. Bu karar ile en yüksek faiz veren bankalar da belirlenmiş oldu. 2019 yılında en yüksek faiz veren banka % 23’dir. Şimdi en yüksek faiz veren ve daha çok kazanç elde edebileceğiniz bankaları inceleyelim. 


Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

Banka

Hoş Geldin Faiz Süresi

Ing Bank

12 ay

Vakıfbank

100 gün

Denizbank

3 ay

Alternatif Bank

3 ay

Akbank

3 ay

Burgan Bank

3 ay

Hsbc

1 ay

Qnb Finansbank

1.5 ay

 

Günümüzde bazı bankalar ‘hoş geldin faizi’ adı altında daha yüksek faiz oranları ile mevduat hesabınızı daha kazançlı hale getirmektedir. Bankaların hoş geldin faizleri piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Piyasa koşulları doğrultusunda aşağı ya da yukarı oynayabilmektedir. Ne kadar değişim gösterirse göstersin hoş geldin faizleri, standardın biraz daha yukarısındadır. Hoş geldin faizleri belirli bir süre mevduat hesabınıza uygulanmaktadır. İşte hoş geldin faizi veren bankalar ve faiz süreleri.

 

Mevduat Hesabı Nedir?

Mevduat, kısaca tanımlamak gerekirse herhangi bir bankanın "mevduat hesabına" para yatırarak belirli vade sonunda faiz ile "kar elde etmek" anlamına gelmektedir. Yani isteyen her kişi TL - Euro - Dolar yada diğer para cinslerinden parasını ilgili bankanın mevduat faiz hesabına yatırarak istediği vade sayısına göre kazanç elde etmesini sağlayabilir. Mevduat hesapları ücretsiz bir şekilde açılmaktadır ancak mevduat faiz karlarından devletimiz Bsmv ve farklı isimlerde vergi kesintisi yapmaktadır. 

HİZMETLER

Mevduat faizi hesaplama

Artık kredibankalar.com'da
KOLAY KULLANIM

Bu sayfadan ücretsiz olarak bankaların mevduat faizini kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

TÜM BANKALAR

Türkiye'de hizmet veren hemen hemen tüm bankaların vadeli mevduat kazanç hesaplamasını yapabilirsiniz. Böylece en yüksek faiz veren bankayı bulabilir ve paranızı daha yüksek faiz kazancıyla değerlendirebilirsiniz.

GÜNCEL KARŞILAŞTIRMA

En iyi faiz veren bankayı bulmak için banka banka gezmenize gerek yok. Kredibankalar.com sizler için bankaların en yüksek faiz oranlarını sizler için sıralıyor.

Banka Mevduat Faiz Kazancı Hesaplama

AKBANK MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

Akbank’ın avantajlı mevduat hesabından yararlanarak, piyasadaki faiz hareketlenmelerinden etkilenmeden kazanç sağlayabilirsiniz. Mevduat hesabınızı 7 günden başlayarak 400 güne kadar dilediğiniz vadede açtırabilirsiniz. Akbank mevduat hesap açma limiti 1000 TL’dir ve %18 oranında faizlerden yararlanabilirsiniz. Başvurunuzu Akbank şubelerinden ve Akbank Direkt internetten yapabilir, internet üzerinden de dilediğiniz an takip edebilirsiniz.

 

GARANTİ BANKASI MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

Vadesi bozulmadan, dilediğiniz zaman para çekmek isterseniz Garanti Bankası e- vadeli hesaptan yararlanabilirsiniz. E- vadeli hesabınızı açtırdığınız zaman, piyasadaki faiz oranlarından daha yüksek oranlardan yararlanmaya başlarsınız ve daha çok birikim yapabilirsiniz. TL, USD, EUR, JPY, CHF, GBP, SEK, SAR, RUB, NOK, DKK, CAD ve AUD para birimleri ile hesabınızı açtırabilirsiniz. Hesap açtırma alt limitiniz 1000 TL’dir ve % 18 oranında faiz fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Hesabınızı Garanti Bankası şubelerinden, Garanti İnternetten ve Garanti cep’ten açabilirsiniz. İnternet ve cep üzerinden açacağınız hesaplar, daha avantajlı faiz oranları sunmaktadır.

 

TEB MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

Risksiz bir yatırım yapmak ve piyasadaki faiz oranlarından etkilenmek istemiyorsanız, Teb mevduat hesabı ile birikim yapabilirsiniz. Hesap açılışınızı 1000 TL ve USD türünde yapmanız mümkün. Teb mevduat hesabınızı şubeler, internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden açabilirsiniz. CepteTeb avantajlarından, uygun vadelerden ve  % 21’e varan faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Belirlediğiniz vade süresinden önce hesabınızı kapatırsanız faizden yararlanamayacağınızı da unutmayınız.

 

ZİRAAT BANKASI MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

Türk lirası cinsinden mevduat hesabı açtırarak, birimlerinizi avantajlı faiz oranlarıyla değerlendirebilirsiniz. Ziraat Bankası mevduat hesabınızı 1 günden başlayarak 730 güne kadar dilediğiniz vadede açtırabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerinden mevduat hesabı açtıracaksanız, 1000 TL ve üzeri tutarlar için faiz uygulandığını unutmayınız. Şubelerden, internet bankacılığından ve Ziraat mobil üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. % 20 oranında faiz avantajlarından yararlanarak, TL cinsinden birikim yapabilirsiniz.

 

VAKIFBANK MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

Karlı yatırımlar için Vakıfbank mevduat hesabından yararlanabilirsiniz. Mevduat hesabınızı 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadede açtırabilir, % 21.5 oranında faizlerden yararlanabilirsiniz. İnternet bankacılığından da mevduat hesabı açtırabilir 30 ile 750 gün arası vadelerden yararlanabilirsiniz. Vakıfbank şubelerinden, internet bankacılığından ve mobil şubeden mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Bu kanallar üzerinden ve 0850 222 0724 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerinden, mevduat hesap takibini dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Daha avantajlı vade ve faiz oranlarından yararlanmak için internet bankacılığını ya da mobil şubeyi kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

İŞ BANKASI MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

İş Bankası’ndan mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl, 2 yıl ve 3 yıl vadede hesap açtırabilirsiniz. İş Bankası hesap açılım alt limiti 1.000 TL’dir ve % 17 gibi avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Piyasa koşullarına göre belirlenen faiz oranlarından kazanç elde etmek istiyorsanız İş Bankası mevduat hesabınızı şubelerden açabilirsiniz. Şubelere gitmeden internet bankacılığı, mobil şube ve bankamatiklerden daha avantajlı şekilde hesap açtırabilirsiniz. Bu kanallar üzerinden TL, EUR, USD cinsi hesaplarınızı 1 aydan 3 yıla kadar vadelerde açtırabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca İş Bankası mevduat hesaplarınıza rahatça ulaşabilir, gerekli takipleri yapabilirsiniz.

 

YAPI KREDİ MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

Yapı kredi mevduat hesabınızı aylık vade seçeneklerinden ve % 20.25 gibi avantajlı faiz oranlarından yararlanarak açtırabilirsiniz. Mevduat hesabınızı banka şubelerinden, internet bankacılığı, mobil şube ve 444 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden açtırabilirsiniz. Aylık mevduat hesabının yanında kırık vadeli mevduat hesabı ile de birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu hesap, 1 günden başlayan gün seçenekleriyle sizin belirlediğiniz mevduat hesabıdır.

 

HALKBANK MEVDUAT FAİZİ HESAPLAMA

Halkbank mevduat hesabınızı 500 TL, USD ve EUR alt limitinden başlayarak, 2.000.000 TL, 500 Bin USD ve EUR üst limitine kadar açtırabilirsiniz. Mevduat hesabınızda % 19.25 gibi avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Hesabınızı 28 günden başlayarak 999 güne kadar kırık vadeli şekilde açtırabilirsiniz. Halkbank şubelerinden, internet bankacılığından ve 0 850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog üzerinden hesabınızı açtırabilirsiniz.

 

Kredi bankalar sitesi 2017 yılı şubat ayında, finans ve bilişim sektüründe uzun yıllar hizmet vermiş kişiler tarafından hizmete açılmıştır. Açılışında "banka bilgi portalı" olarak hizmet veriyordu. 2019 yılında yeniden yapılandırmaya girerek sizler için geliştirdiğimiz hesaplama araçlarımızı da hizmetinize sunduk. Hiçbir bankayla sponsorluk anlaşması bulunmayan kredibankalar.com, hesaplamalarını şeffaf bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 

Paranızı değerlendirmek isteyen kişiler bu sayfada yer alan mevduat faizi hesaplama aracımızı ücretsiz bir şekilde kullanabilir ve hemen hemen tüm bankaların faizlerini karşılaştırarak ne kadar kar elde edebileceğini öğrenebilir. Paranızı değerlendirmek istiyorsanız bu sayfadan bankaları karşılaştırarak mevduat faizi hesaplama yapabilir, en yüksek faiz veren bankaya paranızı hemen yatırabilirsiniz. 2019 yılında %22'lere varan faizlerle paranızı değerlendirmek için hemen hesaplama aracımızı kullanarak bankaları karşılaştırın, karlı çıkın. Siz de bu sayfadaki bilgiler ve mevduat hesaplama aracımızı ücretsiz olarak kullanarak tüm bankaların faiz getirisini hesaplayarak, ne kadar paraya bankalardan ne kadar gelir elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca güncellenen mevduat faizlerine de göz atarak en yüksek faizi hangi bankanın verdiğini öğrenebilirsiniz.

 

İLGİLİ SAYFALAR:

 

Günlük faiz veren bankalar

Mevduat mı altın mı kazandırır?