sponsorlu bağlantılar

Ücretsiz Numara Sorgulama Servisi 2019

Bilmediğiniz bir numarayı öğrenmek için ücretsiz numara sorgulama yapabilirsiniz. Peki ücretsiz olarak numara sorgulama nasıl yapılıyor? Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom numaralarının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Numara Sorgulama Servisi 2019

2018-11-13 17:14:49

sponsorlu bağlantılar
Yabancı bir numara sizi arıyorsa siz de numara sorgulama yaparak bu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ücretsiz numara sorgulama nasıl yapılıyor diye bir çok kişi tarafımıza soru yöneltmektedir. Günümüzde hem operatörlerin hem de numara sorgulama şirketlerinin belli bir ücret karşılığında kullandıkları rehberler bulunmaktadır. Bilinmeyen numaralar servisi olarak başlayan 118'le başlayan numaraları arayarak siz de bilmediğiniz numaranın sahibi hakkında bilgi alabilirsiniz. Geçtiğimiz dönemde ücretsiz olarak android ve ios marketlerde kullanılacak bilinmeyen numaralar uygulamasını kullanabiliyorduk. Ancak bu uygulamaların BTK tarafından engellenmesi sonrasında ücretsiz olarak kullanabilecek program kalmamıştır. Fakat bilmediğiniz numaranın kimin olduğunu öğrenmek için farklı yöntemler de bulunmaktadır.

Numara Sorgulama Ücretsiz

Türkiye'de 70 milyon operatör abone sayısı bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artış göstermektedir. Mobil telefonlar hayatımıza yakın dönem önce giriş yapsa da teknolojik gelişmeler sayesinde telefonlara bir çok özellik eklenmiştir. Oyun oynama, video izleme, fotoğraf çekme, video kaydetme, arama yapma gibi özelliklerin yanı sıra pek çok farklı işlemi cep telefonları üzerinden yapabiliyoruz. Reklam firmalarının mesaj göndermelerinin yasaklanması sonrasında yabancı numaradan gelen çağrıların kime ait olduğunu merak edebiliyoruz. Geçtiğimiz dönemde numara sorgulama işlemi ücretsiz olarak mobil uygulamalar tarafından yapılabiliyordu. Ancak bu uygulamalar rehberimizde kayıtlı olan kişilerin bilgilerini "çalıyordu". Bundan dolayı BTK tarafından bu uygulamalar engellenerek kapatıldı. 118'le başlayan bir çok farklı numara sorgulama servisi bulunmaktadır, bu servisleri kullanarak belli bir ücret karşılığında isimden numara sorgulama veya numaradan isim sorgulama yapabiliyoruz. Ancak bu firmalara ücret ödemek istemeyen kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler için ücret ödemeden numara sorgulamanın nasıl yapılabileceğini aşağıya yazdık.

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell hattından ücretli olarak numara sorgulamak isteyen kişiler 11832'yi arayarak numaranın kime ait olduğunu öğrenebilir.

Vodafone Numara Sorgulama

Sizi arayan Vodafone hattının kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız 11842'yi arayabilir ve numaranın sahibini öğrenebilirsiniz.

Turk Telekom Numara Sorgulama

Sizi arayan Avea/Turk Telekom hattının sahibini öğrenmek için de 11811'i arayarak numara sorgulama işlemini ücret karşılığında yapabilirsiniz.


Ücretsiz Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sizi arayan kişinin ücretsiz olarak sorgulayacağınız bir servis şuanda bulunmamaktadır. Ancak sizi arayan numarayı rehberiniz ekleyebilir ve Whatsapp uygulaması sayesinde bu kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu sayede ücretsiz olarak sorgulama yapabilemek için karşı tarafın Whatsapp hesabı olmalı ve bu hesabı gizli olmamalıdır. Ayrıca numarayı facebook.com'dan arama bölümüne yazarak arayabilir ve kişinin varsa Facebook hesabına ulaşarak bu kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Günümüzde bir çok kişi tarafından ücretsiz numara sorgulama yapmak için kullanılan yöntem budur. Farklı uygulama ve yöntemler çıktıkça konumuzu güncelleyerek sizlere de haber verilecektir.

İlginizi çekebilir: Numaradan isim sorgulama
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
TEB Pos Komisyon Oranları 2019
Tarih : 2019-08-20 21:34:41
Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?
Tarih : 2019-08-11 12:54:56
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA