1 Ocakta EFT Olur Mu? Bankalar Açık Mı?

1 ocakta eft yapılır mı, 1 Ocak 2020'de bankalar açık mı, eft saatleri kaça kadar merak ettikleriniz bu sayfada.

1 Ocakta EFT Olur Mu? Bankalar Açık Mı?

Günümüzde bir çok kişi para transferi yapmak için bankaların internet bankacılığı ve mobil bankacılığını kullanmaktadır. Durum böyle olunca özellikle EFT ile para transferi yapmak isteyen pek çok kişi 1 Ocak’ta EFT olur mu diye merak etmektedir. Biz de bankacılık bilgi sitesi olarak sizler için araştırarak 1 Ocak 2020 yılında para transferi yapılır mı, efe olur mu hakkında bilgileri bu sayfada toparladık.

1 Ocak’ta EFT Yapılır Mı?

1 Ocak, malumunuz yılbaşı gününe denk geliyor. Her yıl çoşkuyla kutlanan yeni yıl heyecanı bu yıl da Türkiye’de hissedildi. Yeni yıla girmemizle beraber bir çok yenilik de hayatımıza girmeye devam ediyor. Yılbaşında para yollamak zorunda kalan pek çok kişi EFT yapmak istiyor ancak 1 Ocak resmi tatil günü olmasından dolayı EFT yapılamaz. EFT ile para transferi, sadece bankaların açık olduğu günlerde yapıldığından dolayı Merkez Bankası da yılbaşından kapalı olmasından dolayı yapılamamaktadır. Ancak ileri tarihli eft talimatı vererek siz de para transfer işleminizi 2 Ocak 2020 tarihine erteleyebilir ve para yollama işinizi de hallettmiş sayılırsınız.

1 Ocak’ta Para Yollamanız Mı Gerekiyor, O Halde Alternatif Yöntemleri Deneyin:

Yılbaşında bankaların olması pek çok kişiyi de mağdur etmektedir. Eğer 1 Ocak’ta para yollamak istiyorsanız, alternatif para transfer yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bunlar arasında da havale, cebe havale gibi seçenekler yer almaktadır. Siz de para göndereceğiniz kişinin bankasına havale yaparak aynı dakika içerisinde paranızı gönderebilirsiniz. Örnek olarak Garanti Bankası’ndan farklı bir kişinin Garanti Bankası hesabına para yollamak için havaleyi tercih edebilir ve 7/24 istediğiniz zaman havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu seçenek size uygun değilse EFT ile para yollamak için bir diğer günü beklemeniz gerekecektir.

Bu sayfamızı 1 Ocakta EFT yapılır mıdiye merak edenler için alternatif para gönderme seçenekleriyle beraber hazırladık. Siz de bankacılıkla ilgili merak edilen konuları sitemizden ulaşabilirsiniz.

TÜM BANKALAR: EFT SAATLERİ

Yorum yap: