İnternet Bankacılığından Cezaevine Para Yatırma - Tüm Bankalar

Bankadan, İnternet bankacılığından cezaevine para yatırma nasıl yapılır diye tüm merak edilenleri bu sayfamızda hazırladık.

İnternet Bankacılığından Cezaevine Para Yatırma - Tüm Bankalar

Cezaevinde bulunan mahkum veya hükümlü yakın ve tanıdıklarınıza artık tüm bankaların internet ve mobil şubesi üzerinden para gönderebilirsiniz. İnternet bankacılığından cezaevine para yollama ve yatırma işlemlerinin nasıl yapıldığının tüm ayrıntılarını bu sayfada hazırladık.

Cezaevine para nasıl yatırılır?

PTT şubesinden veya bankanızın internet şubesinden cezaevinde bulunan yakınlarınıza para yatırabilirsiniz. Cezaevlerine internetten para yatırmak için, mahkum ve cezaevi bilgilerini öğrenmeniz gerekmektedir. Tüm cezaevlerine internet bankacılığından EFT veya havale ile para gönderebilirsiniz.

İnternet bankacılığından cezaevine para yatırma

Geçtiğimiz dönemde cezaevine para gönderme işlemi sadece PTT şubelerinden yapılabiliyordu. Ancak Korona Virüs salgınının tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de hayatı olumsuz şekilde etmilemesinden dolayı, salgın sürecinde alınan tedbirler kapsamında hükümlü ve tutuklu yakınları postaneye gitmeden banka hesabı üzerinden cezaevine havale veya EFT kanalı işe para gönderebilir. İnternetten cezaevine para yatırmanız için, bankanızın internet şubesine giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir. İşte internetten cezaevine para gönderme:

  • İlk olarak cezaevinin resmi internet sitesine giriniz.
  • "Tutuklu ve Hükümlülere para yatırma işlemleri" sayfasına geliniz.
  • Cezaevinin IBAN numarası bilgilerini not edin.
  • İnternet bankacılığına giriş yapın.
  • Para transferi sayfasına gelin.
  • Cezaevinin IBAN numarasını yazın.
  • Para göndereceğiniz cezaevinin ismini, parayı çekecek kişinin Adı soyadı, T.C. numarası bilgilerini açıklamaya girin.
  • Parayı yollayın.

Cezaevina para gönderirken istenilen bilgiler

Hükümlü veya tutuklunun Adı Soyadı ve T.C. numarası

Para yatıranın Adı Soyadı

Cezaevinin IBAN numarası ve cezaevi ismi.

Cezaevi Para Yatırma Limiti

Bakanlık tarafından belirlenen kurallar kapsamında, hükümlü ve tutukluların emanete alınan kişisel paranın kullanımına dair yönetmeliğin 5. maddesine göre, haftalık harcama limiti 500 TL'dir. Bazı cezaevleri nizamiyeden Covid-19 tedbirleri kapsamında para kabul etmeyebilir. Bu cezaevlerine para transferi için ATM'den veya internet bankacığından, PTT'den para gönderimi yapabilirsiniz. Cezaevinde bulunan yakınınıza para göndermeden önce mutlaka cezaevinin resmi sitesine girerek duyuruları ve para gönderme sayfasını inceleyiniz. Bazı cezaevlerinin para yollama sayfalarını aşağıdaki linkler ile ekledik, yakınınız bu cezaevlerinde bulunuyorsa bu sayfaları inceleyebilirsiniz. Eğer farklı bir ildeki cezaevinde ise, Google arama motoruna girerek cezaevinin resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Silivri cezaevi IBAN bilgileri

Adana cezaevi IBAN bilgileri

Mersin cezaevi IBAN bilgileri

Cezaevine hangi bankadan para yatırılır?

Daha önce sadece PTT'den cezaevlerine para gönderilebiliyordu ancak artık tüm bankalardan cezaevlerine para yatırılabilir. Cezaevlerinin resmi para yatırma hesapları genellikle Vakıfbank'a aittir. Bu hesaplara diğer bankalardan da EFT yolu ile para yatırabilirsiniz.

PTT cezaevine para yatırma

Yorum yap: