Moneygram PTT'de Var Mı?

Bir çok kişi Moneygram PTT'de var mı diye merak etmektedir. Bu sayfamızda Moneygram'ın PTT'den olup olmadığını araştırdık.

Moneygram PTT'de Var Mı?

Türkiye'den yurt dışına para gönderirken veya yurtdışından Türkiye'ye gelen parayı çekerken Moneygram çok sık kullanılmaya başlandı. Diğer uluslararası para transfer araçlarına göre daha uygun komisyon oranları, daha hızlı olması ve pek çok özelliği sayesinde bir çok kişi tarafından MoneyGram tercih ediliyor.

Moneygram ile herhangi bir ülkeden farklı bir ülkeye dakikalar içerisinde para gönderilebiliyor. Diğer şirket ve bankalara göre daha düşük komisyon olmasından dolayı, özellikle öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Moneygram anlaşmalı bankalar ve acenteler üzerinden yapacağınız para transferlerinde, transfer işleminin onaylanması ile birlikte bir kaç dakika içerisinde para karşı tarafa geçiyor.

 

Bankadan yapılan SWİFT ile para transfer işlemlerinin, hem uzun sürmesi hem de maliyetli olmasını pek çok kişi bilmektedir. Bundan dolayı bankadan Swift ile para göndermek istemeyen kişiler, Moneygram'ı kullanabilir. Moneygram anlaşmalı bankalar ise Kuveyt Türk ve Denizbank'tır. Siz de Kuveyt Türk veya Denizbank şubesine giderek Moneygram ile para gönderebilir gelen parayı Moneygram ile çekebilirsiniz.

 

Moneygram PTT ile anlaşması olmamasından dolayı, bir çok kişi Moneygram para transfer işleminde bankaya gitmek zorunda kalıyor. Eğer banka şubesinden işlem yapmak istemiyorsanız, anlaşmalı Moneygram acentesini internet üzerinden bularak anlaşmalı noktalardan Moneygram transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası yurtdışı para transferi