PTT Kart Hesap Numarası Nerede Yazar?

Ptt kart hesap numarası öğrenme işlemini bu sayfadan yaparak Ptt kart hesap numarası nerede yazar sorusuna yanıt alabilirsiniz.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Kredi Bankalar Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

PTT Kart Hesap Numarası Nerede Yazar?
İçindekiler

PTT, ülkemizde ilk olarak posta ve telgraf şirketi olarak kuruldu. Günümüzde ise posta hizmetleri, bankacılık hizmetleri, havale ve eft işlemleri, ödeme işlemleri, HGS ve OGS işlemleri, sigortacılık işlemleri, ticari işlemler, tebligat, kargo gibi pek çok farklı işlemleri aynı anda yürütmekte ve Türkiye'nin bir çok noktasında hizmet vermektedir. Özellikle son zamanlarda bankacılık işlemleriyle adından sıkça söz ettiren PTT kurumundan anlaşmalı bankalar aracılığıyla anında kredi çekebilirsiniz. Türkiye'de emeklilere maaş ödemesi yapan en büyük kurumlardan birisi olan PTT, emeklilere verdiği maaş kartları ile sıra beklemeden ATM'lerden ödeme yapmaktadır. Özellikle havale ve EFT gibi para transfer konularında işlem gerektiren PTT kart hesap numarası nerede yazar diye merak ediyorsanız bu sayfada yer alan bilgileri siz de inceleyebilir, hemen para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ptt Kart Hesap Numarası Öğrenme

Diğer banka kartlarında olduğu gibi, PTT bankamatik kartlarında da bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler PTT kart sahipleri için güvenlik önlemleri gerektiren ve bazı bilgilerinin başka bir kişiye paylaşılmaması gereken bilgilerdir. Bir kişiye para transferi yapacaksanız kesinlikle kartınızın resmini göndermeyiniz. Kartınızın resmini bir kişiye gönderirseniz dolandırıcılıkla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazı bankaların kartlarında hesap no gibi bilgiler yer alsa da, PTT kartlarında güvenlik önlemlerinden dolayı hesap numarası yazmaz. PTT hesap no öğrenmek için de bazı yolları kullanabilir ve hemen hesap numaranızı sorgulayabilirsiniz. Özellikle bir kişinin size para yollamasını istiyorsanız hesap numarası yerine İBAN numarası bilgilerinizi öğrenerek karşı tarafa İBAN no bilgilerini gönderebilir ve paranın yollanmasını daha kolay hale getirebilirsiniz. PTT hesap no ve İBAN no öğrenmek için aşağıdaki yolları deneyebilirsiniz. Yeni tip PTT kartlarında İsim ve Soyisim bilgilerinin hemen altında hesap numarası yazmaktadır ancak eski kartlarda hesap no bilgisi yer almamaktadır.

  • PTT çağrı merkezinden hesap no öğrenme
  • PTT dekontlardan hesap no öğrenme
  • ATM'den hesap numarası sorgulama
  • PTT İnternet bankacılığından hesap no öğrenme

PTT Çağrı Merkezinden Hesap Numarası Öğrenme

444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezi hattını arayarak siz de PTT'de bulunan kartınızın hesap numaranızı hemen öğrenebilirsiniz.

Dekont Üzerinden

PTTkart'ın bağlı olduğu hesaplardan, PTT şubesinden herhangi bir işlem yaptığınızda size dekont verilecektir. Bu dekont üzerinde yer alan banka hesap numarası bilgilerini kullanabilirsiniz.

PTT ATM'den

PTT bankamatiklerine kartınızla giriş yaptıktan sonra hesap bilgileri sayfasına girerek hesap ve İBAN no bilgilerini öğrenebilirsiniz.

PTT İnternet Şubesi

PTT bank internet bankacılığına (ptt.gov.tr) giriş yaptıktan sonra Hesaplar - Hesap Detayları sayfasına girdikten sonra hesap numarası - şube kodu ve İBAN numarası gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ptt internet şifresi alma

PTT Kart Üzerinde Yer Alan Bilgiler

PTT kart üzerinde diğer banka kartlarında olduğu gibi önemli bilgiler yer almaktadır. Kartın en üzerinde yer alan 16 haneli numara hesap numarası değildir. Bu numara banka kart numarasıdır ve para yollama işlemlerinde bu numara kullanılamaz. Bu numara üzerinden para yatırılamaz, para çekilemez sadece kartın numarasını temsil eder.

Kartın ön yüzünde yer alan diğer bilgiler ise kart sahibinin isim soyisim bilgisi, kartın son kullanma tarihi ay ve gün; Kartın arka yüzünde ise CCV kodu ve PTT ile ilgili bilgiler yer almaktadır. CCV güvenlik kodudur ve e-ticaret alışverişlerinde kullanılmaktadır. Bu sayfadaki bilgilere göz atarak siz de, Ptt kart hesap numarası nerede yazar gibi sorunun yanıtını bulabilir, Ptt kart üzerinde hesap ve İban no bilgilerinin nerede yazdığını hemen öğrenebilirsiniz.

PTT çalışma saatleri

Banka kartında hesap numarası nerede yazar

Yorum yap:

x