PTT Konut Kredisi Veriyor Mu?

PTT'den maaş alan kişiler konut kredisi kullanmak için PTT konut kredisi veriyor mu diye merak etmektedir. Siz de PTT kredilerine başvurunuzu yaparak hemen kredi kullanabilirsiniz.

PTT Konut Kredisi Veriyor Mu?

PTT, Türkiye'nin her bir noktasında hizmet veren bir kurumdur. PTT üzerinden havale, hesap işlemleri, tahsilat işlemleri, ödeme işlemleri, HGS, sigortacılık işlemleri, ticari işlemler ve bir çok bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Siz de maaşınızı PTT şubelerinden alıyorsanız PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak 60 aya varan vadelerle kredinizi hemen kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi dışında ev satın almak isteyen emekliler PTT konut kredisi veriyor mu diye merak etmektedir. Biz de araştırmalarımızı yaparak bu sayfamızı sizler için hazırladık.

 

PTT Konut Kredisi

PTT şubelerinden İNG Bank, Aktif Bank, TEB, Denizbank, Burgan Bank anında onaylanan ve PTT şubesinden kullandırılan ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredilerde faiz oranlarını bankalar belirlemektedir, siz hangi bankayı tercih ediyorsanız o bankanın kredisine Ptt şubesinden başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapmanız için kredi başvurusu yapacak olan kişi kimlik belgesiyle PTT şubesini ziyaret etmek zorundadır. PTT'den 60.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz ancak taşıt kredisi ve konut kredisi kullanamazsınız. PTT'den 2019 yılında konut kredisi başvurusu kabul edilmemektedir, dolayısıyla PTT konut kredisi hesaplama yapmak isteyen kişiler için de bir önerimiz bulunmamaktadır. Konut kredisi kullanmak isteyen kişiler Konut Kredisi kategorimiz üzerinden bankaların konut kredisi tekliflerini değerlendirebilir, bankaları karşılaştırabilir ve en uygun faizli konut kredisi veren bankaya başvuru yapabilirler.

 

PTT Konut Kredisi Vermeye Hazırlanıyor

Son zamanlarda çıkan haberlere göre ise PTT'nin konut kredisi vermeye hazırlık yaptığı belirtiliyor. İleriki zamanlarda konut kredisi kullanmak isteyenler PTT'nin ileriki dönemlerde oluşturacağı PTT konut kredisi kampanyasını bekleyebilir. PTT Genel Müdürü Osman Tural'ın açıklamasına göre PTT'den kullanılacak konut kredileri piyasadaki bankalarda bulunan konut kredilerinden daha uygun ve avantajlı olacak. Türkiye'de 23 banka ile kredi kartı tahsilat anlaşması bulunan PTTBank'ın, konut kredisi, ihtiyaç ve taşıt kredisi vereceği konuşuluyor. Kuruluş amacı Posta hizmetleri olan PTT, artık bankacılık alanında da söz sahibi olacak gibi görünmektedir. Siz de Ptt konut kredisi veriyor mu diye araştırma yapıyorsanız bu sayfada yer alan bilgileri kullanabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer aln PTT kredilerini inceleyebilir kredi başvurunuzu yapmadan önce kredi araştırmasını yapabilirsiniz.

 

İlgili sayfalar:

Ptt kredi başvurusu

Yorum yap:

Kapat