QNB Finansbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank EFT nasıl iptal edilir diye merak ediyorsanız bu sayfadan EFT iptali ile ilgili bilgiler alabilirsiniz.

QNB Finansbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank müşterileri internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM, müşteri hizmetleri kanallarını kullanarak EFT ile para transferi yapabilir. Hafta içi sadece mesai saatleri içerisinde yapılan EFT, haftasonu günlerinde yerini FAST (Kolay Adres) sistemine bırakmıştır. İlk aşamada 1.000 TL para gönderim limiti bulunan Kolay Adres kullanarak para transferi, belli kademelerle yükseltirerek EFT'nin yerine geçecektir. Aşağıda QNB Finansbank mobil ve internet bankacılığından yaptığınız EFT işlemini nasıl iptal edeceğinizi açıkladık.

Finansbank Eft İptal Etme

Haftasonu yapmış olduğunuz ileri tarihli EFT talimatlarını iptal etmek için QNB Finansbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ayrıca QNB Finansbank mobil şubeden para transferi sayfasına gelerek ileri tarihli EFT talimatlarınızı görüntüleyebilir ve silebilirsiniz. Eğer yapmış olduğunuz EFT işleminde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız ve başka bir kişinin hesabına para gönderdiyseniz, yine Finansbank müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Ayrıca QNB Finansbank'ın şubesine giderek de EFT gönderiminize itiraz edebilirsiniz ancak işlemin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için QNB Finansbank çağrı merkezini aramanızı öneririz. 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank müşteri hizmetlerini 7/24 arayabilir, EFT talimatlarınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

EFT bilgilerimi yanlış girdim, ne yapacağım?

EFT ile para gönderirken karşı hesabın isim - soyisim ve İBAN numarası veya hesap numarası & Şube kodu gibi bilgileri doldurmamız gerekmektedir. Bu bilgilerden herhangi birini yanlış doldurduğumuzda ve bu yanlışlık banka tarafından tespit edilmesi durumunda eft işleminiz "otomatik" olarak iptal edilerek para hesabınıza gönderilecektir. EFT yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta açıklamaya paranın ne için gönderildiğini yazmanızdır. Eğer para yanlışlıkla farklı bir hesaba gönderilirse ve açıklamaya doğru bilgiler girildiyse paranızı daha kolay bir şekilde iade alabilirsiniz.

BUNU DA İNCELEYİN: Yanlış hesaba eft yaptım (para iadesi)

QNB Finansbank ile yapılan eft işleminin nasıl iptal edeceğinizi bu sayfamızda açıkladık. Bu sayfada belirtilen yöntemler para karşı hesaba geçmediyse yapılabilecek işlemlerdir. Yanlış hesaba para gönderdiyseniz ve para karşı hesaba geçtiyse bu durumda mahkeme yoluyla paranızı geri alabilirsiniz. EFT ile para gönderirken bilgileri kontrol ederek dikkatli bir şekilde para transfer işlemini tamamlamanızı öneririz. Finansbank eft iptali nasıl yapılır sorusuna tüm gerekli açıklamaları bu sayfamızda yaptık. Siz de eft iptaliniz için bankanızla iletişime geçerek eft işleminin iptal edilmesi için başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank eft saatleri

Yorum yap:

Kapat