Qnb Finansbank sahibi kim

Türkiye'de 1987'den günümüze kadar hizmet veren bir banka olan Qnb Finansbank sahibi kim diye merak edenler için bu konuyu hazırladık. Peki Qnb Finansbank hangi ülkenin ve sahibi hakkında bilgiler nelerdir.

Qnb Finansbank sahibi kim

Türkiye'de hizmet veren özel bankalar arasında yer alan ve eski adıyla Finansbank, yeni adıyla QNB Finansbank sahibi hakkında merak edenler soruları tarafımıza yönlendirmektedir. Peki Qnb Finansbank sahibi kim ve hangi ülkenindir? İşte Finansbank hakkında akıllara kazınan sorulara yanıt niteliğinde bir konu ile karşınızdayız.

Finansbank Sahibi Kim?

Öncelikle Finansbank'ın geçmişi, hizmeti ve satışları hakkında bilgileri sizlere sunacağız. Finansbank, 26 Ekim 1987 tarihinde iş adamı Hüsnü Özyeğin tarafından %100 yerli sermaye ile kurulmuştur. 2005 yılında Yunan grubu olan NGB'ye satılan Finansbank daha sonra ise, 2016 yılında Katar şirketi olan Qnb'ye %99 hissesi satılmıştır. Finansbank daha sonra ismi ve logosu değiştirilerek Qnb Finansbank olarak hizmet vermeye başlamıştır. 600 üzerinde şube ile yurt genelinde hizmet veren bankanın 13 bin üzerinde çalışanı bulunuyor. Katar'lı QNB Grubu, 3 kıtada ve 30 ülkede 1.200 üzerinde şube ve 30 bine yakın çalışanıyla dünyanın en büyük bank grupları arasında yer almaktadır.

QNB Finansbank Hangi Ülkenin

Qnb Finansbank dediğimiz gibi, 2016 yılında dünyada en büyük banka gruplarından olan Katar'lı QNB grubuna satılmıştır. Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan banka Katar'lılar tarafından işletilmektedir. Böylece bir yerli bankanın da yabancılar tarafından işletilmesi sağlanmıştır. Qnb Finansbank sahibi merak edenler için bu konumuzu hazırladık. Dilerseniz Finansbank hakkında daha detaylı bilgi almak için bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap:

Kapat