Burun İçi Yaralara Ne İyi Gelir? Burun İçi Yaraları İçin Krem

Burun içi yaralara ne iyi gelir diye merak edenler için, burun içi yaraları için krem önerilerini bu sayfada paylaştık.

Burun İçi Yaralara Ne İyi Gelir? Burun İçi Yaraları İçin Krem

Burun içerisinde yara olan pek çok kişi burun içi yaralara ne iyi gelir diye araştırma yapmaktadır. Biz de burun içerisinde oluşan tahrişe neyin iyi geleceğini ve burun içerisinde çıkan yaralara en etkili merhem ve kremleri listeledik. Burun içerisinde çıkan yaranın birçok farklı nedeni vardır. Eğer burun içi yara kanser hücresi nedeniyle oluşmuyorsa çok kolay bir şekilde tedavi edilebilir. Eğer sorunun nedeni kanserli hücre ise onkolojik veya cerrahi müdahalede bulunulması şarttır.

Burun İçi Yaralara Ne İyi Gelir?

Burunda yara oluşması sonrasında burun içi yaralara ne iyi gelir sorusunun yanıtını arayabilirsiniz. Öncelikle teşhis oldukça önemlidir ve teşhis sonrasında burun içerisinde yer alan yaraların konumu da önem arz etmektedir. Fiziki muayene esnasında burun deliğine yakın olan yaralar kolaylıkla gözle görülebilir. Ancak tedavinin daha iyi ilerlemesi için yaraların ayrıntılı olarak incelenmesi şarttır.

Burun içi yaraları için krem önerisini de burunda yara oluşan kişilerin başvurduğu ilk tedavi yöntemidir. Hatta internet üzerinde pek çok kişi burun içi yaraları için Fucidin krem önerilmekte ve konuşulmaktadır. Özellikle internet üzerinde kullanıcı yorumlarına bakarak birçok kişi burun içerisinde bulunan yaraları kendi kendine tedavi etmek istemektedir. Ancak burun içerisindeki yaraların tedavi edilmesi için uzman bir doktora görünmeniz daha doğru tedaviyi getirecektir. Ayrıca krem, merhem gibi ilaçların yanı sıra yaraları çözmek için doğal yöntemler de bulunmaktadır. Herhangi bir krem veya merhem kullanmadan aşağıda yer alan doğal yöntemler sayesinde burun içi yara nasıl geçer sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Hindistan Cevizi

Burun içerisinde oluşan bakteriyel nedenlerden dolayı kaynaklanan yaralar için en etkili çözümlerden birisi de Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı, yaraları çok hızlı bir şekilde tedavi ederek mikropların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı, sade olarak burun içerisine sürülebileceği gibi, çay ağacı yağı ile de kullanılabilir.

Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı içerisine 2 damla kadar çağ ağacı yağı ekleyin. Karışımı hazırladıktan sonra ise pamuk veya kulak pamuğu yardımı ile burnunuzun içerisinde oluşan yaralara hafif bir şekilde sürebilirsiniz.

Zencefil

İltihap önleyici özelliğinden dolayı burun içerisinde oluşan yaralara zencefil kullanılabilir. Burun içinde yaralara ne iyi gelir sorusuna kolaylıkla zencefil diyebiliriz. Zencefili burnunuzda bulunan yaralara uygularken izlemeniz gereken yol ise bu şekildedir:

  • Bir parça zencefil alarak soyun ve yıkayın.
  • Zencefili ezip blendardan geçirdikten sonra bir macun haline getirin.
  • Kıvamı tutturmak için içerisine az bir miktar su ekleyebilirsiniz.
  • Bir kulak pamuğu alarak hazırlanan macunu burnun içerisindeki yaralara sürün.
  • Ortalama olarka 20-25 dakika bekledikten sonra burnunuzu ılık bir suyla temizleyin.

Tuzlu Burun Spreyi

burun içi yaralara ne iyi gelir

Tuzlu suyun, mikropları öldürücü etkisi olmasından dolayı özellikle diş ağrılarında tuzlu su gargarası bir çok kişi tarafından yapılmaktadır. Özellikle burun içi yaralara ne iyi gelir diye araştıran kişiler için en doğru cevaplardan birisi de, tuzlu su spreyidir. Bir yemek kaşığına tuzu alarak bir bardak suyun içerisine karıştırın. Yaptığınız karışımı bir spreyin içerisine katarak burnunuza sıkabilirsiniz. Burnunuzda oluşan mikrop ve zararlı bakterileri tuzlu su ile tedavi edebilirsiniz.

Vazelin

Burun içerisinde oluşan yaralar için bir diğer doğal çözüm ise vazelindir. Vazelin, burun içerisinde kuruluktan dolayı meydana gelen yaraları iyileştirir. Vazelini burnunuza sürerken yapmanız gerekenler ise:

  • Ellerinizi sabunlu su ile iyice yıkayın.
  • Az miktarda vazelini parmağınızın ucuna alın.
  • Nazik bir şekilde vazelini burnunuzdaki yaralara sürün.
  • Biraz bekledikten sonra pamuk ile burnunuzu temizleyebilirsiniz.

Kantaron Yağı

Günümüzde bir çok evde bulunan ve yaralara oldukça etkili olan kantaron yağı, burun içi yaralara da çok önemli bir tedavi kaynağıdır. Bir pamuk alarak burnun içerisinde bulunan yaralara kantaron yağını uygulayarak, burnunuzdaki yaraların çok kısa bir sürede iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Kantaron yağı, düzenli kullanımlarda yaraları çok kısa bir sürede tedavi ederek hücreleri yenilemektedir.

Yorum yap:

Kapat