Dexofen Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri ve Fiyatı 2021

Dexofen ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, ne kadar sürede etki eder ve Dexofen hakkında tüm gerekli bilgileri bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Dexofen Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri ve Fiyatı 2021

Dexofen 25 Mg Film Tablet adında piyasaya sunulan bu ilaç ketoprofen içermektedir. Ketoprofen, steroid yapıda bulunmayan antiinflamatuar ilaçlar (NSAİİ) grubunun bir üyesidir. Bu sayfadan yer alan bilgiler sayesinde Dexofen nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri ve güncel eczane satış fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dexofen Nedir Ne İşe Yarar?

Dexofen etken madddesi bir ketoprofen olan, deksketoprofen trometamol'dür. Dexofen eklem ve kaslarda ağrı hissini ve iltihaplanmayı hafifleten bir ilaçtır. Ayrıca aşağıda yer alan hastalıkların tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır:

 • Kaslar ve bağlarda burkulma ile incinme ve gerilme.
 • Bel ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Diş ağrısı
 • Migren
 • Regl sancısı
 • Eklem iltihapları ile görülen romatizmal hastalıklar
 • Omurlar arasında eklemlerin sertleşmesi ile hareket yeteneğinin azalması ile birlikte karakterize romatizmal hastalıklar.
 • Eklem çevresinde yumuşak dokunun iltihabi hastalıkları.

Romatoid Artrit: Genel olarak iltihaplı romatizma olarak adlandırılan iltihaplı, kronik iltihaplı bir eklem hastalığıdır. Eklem ağrısı, şişlik ve sertleşme ile işlev kaybına neden olur fakat vücudun diğer organlarını da tetikler.

Ankilozan Spondilit: Omurga ile kaburgalar arasında eklemlerdeki sertleşme ile omurga, koksiks ile pelsivi birbirine bağlayan eklem üzerinde sertleşme ve hareket kabiliyetini yitirme veya azalması ile karakterize ağrılı olarak görülen ilerleyici, iltijhaplı bir romatizmal hastalıktır.

Akut Gut Artriti: Ayaklarda, ayak parmağında, ayak bileğinde, diz üzerinde, dirseklerde, el ve bileklerde kendi kendine ağrı oluşması ile meydana gelen ani ağrı başlangıcıdır. Esas olarak bakacak olursak ayak başparmağını etkileyen bir artrit türüdür ve kandaki ürik asit artışının neden olduğu bir hastalık olarak bilinir.

Dexofen nasıl kullanılır?

Dexofen'i her zaman doktorunuzun onardığı şekilde ve dozajda kullanmaya dikkat ediniz. İhtiyacınız olan Dexofen dozu, ağrı tipi ve şiddetine göre değişkenlik gösterir. Doktorunuz size günde kaç tablet kullanmanızı önerdiyse, doktorun önerdiği süre ve tablet sayısı kadar kullanmaya devam edin.

 • Önerilen doz miktarı genel olarak günlük 3 tablet (75 mh) geçmeyecek şekilde her 8 saatte 1 tablet olarak alınmalıdır.
 • Tabletleri yeterli kadar su ile alın.
 • Ağrınız şiddetli olarak seyrediyorsa ve ağrının hızlı şekilde rahatlaması isteniyorsa tableti emilimi daha kolay olacağından dolayı aç karnına (yemekten en az 30 dakika önce) alınız.

Dexofen kimler kullanabilir?

Dexofen'i 18 yaş altı kişilerin kullanması uygun değildir. Çocuklar ve bebeklerin uzanamayacağı yere bu ilacı saklayınız. Yaşlılarda kullanımı ise günde 2 tableti geçmeyecek şekilde doktor önerisiyle alınabilir

Kalp ameliyatı uyarısı:Yakın zamanda baypas ameliyatı geçirdiyseniz bu ilacı kullanmayınız.

Bypass ameliyatı öncesi ve sonrasında ağrı kesici kullanılmamalıdır. Bu ilacın kullanımına bağlı olarak mide ve bağırsak kanaması ile delinmesi gibi risklere neden olabilir.

Dexofen yan etkileri

Kahve telvesine benzer siyah, kanlı ya da katran gibi dışkı ile kusmuk gibi kanama belirtisi olursa hızlı bir şekilde doktora başvurunuz. Bu ilaç dikkatli bir şekilde doktorun önerdiği dozda kullanılması gerekmektedir. Yaşlılarda kullanımı doktor kontrolünde olmalı; 18 yaş altı kişilerde kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu ilaç hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Gebe takibindeki dönem hassas olabileceği için ilaç kullanmadan önce mutlaka uzman hekimlere başvurunuz.

Dexofen 25 Mg Film Tablet 2021 yılında eczane satış fiyatı 17.10 TL olarak belirlenmiştir. Reçeteli ve reçetesiz ilaç alımlarında fiyat farkı oluşabilir.

Dexofen Ağrı Kesici Mi?

Dexofen osteoartrit, romatoid artrit, ankilozan ya da akut gut artriti gibi iltihaplı romatizmal hastalıkların semptomlarının giderilmesi yanında, adet ağrısı ya da kas-iskelet sistemi ağrılarını hafifletmek için de kullanılan bir ilaçtır.

Dexofen Diş Ağrısı İçin Kullanılır Mı?

Dexofen, doktor önerisi olduğunda diş ağrısı için de kullanılabilir ancak asıl kullanım amacı diş ağrısı tedavisi değildir.

Bu sayfamızda Dexofen ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri, ilaç hakkında dikkat edilmesi gerekenler ve tüm merak edilenleri hazırladık. Aklınıza takılan detayları aşağıda bulunan yorum bölümünden yazabilir, uzmanlardan yanıt alabilirsiniz.

Stilex Jel Nedir?

Geralgine K Nedir?

Yorum yap:

Etiketler