Şekerbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Şekerbank kredi kartı iptali işleminin nasıl yapıldığını bu sayfada yazan ayrıntılı bilgilerden öğrenebilirsiniz.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Elif Fidancı Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

Şekerbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?
İçindekiler

Şekerbank, Türkiye'de hizmet veren en köklü bankalar arasında yer almaktadır. Genellikle esnaf ve kobi ağırlıklı müşterisi bulunan Şekerbank, bireysel müşterilere de hizmet vermektedir. Şekerbank'ta bulunan kredi kartınızı kapatmak ve iptal etmek istiyorsanız aşağıda yer alan kredi kartı iptal etme yöntemlerinden birisini kullanabilirsiniz.
 

Şekerbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Şekerbank kredi kartınız Şeker Bonus Kart veya diğer Şek erbank kredi kartınızı kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Şekerbank kartınız çalındı veya kaybolduysa  0850 222 78 78 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı kapatabilir ve yeni kartınızı talep edebilirsiniz. Yenilenen kartınız en kısa süre içerisinde adresinize teslim edilecektir. Eğer kartınızı tamamen kapatarak bir daha kullanmak istemiyorsanız, aşağıda yer alan kredi kartı iptal yöntemlerinden birisini kullanarak kartınızı anında kapatabilirsiniz.
 


Şekerbank kredi kartı iptal etme telefon numarası

0850 222 78 78 numaralı müşteri hizmetlerini aradıktan sonra sesli komut sistemine "kredi kartı iptali" diyerek ilgili menüye aktarılın. Kredi kartınızı niye iptal edeceğinizi seçin ve müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kartınızın kapatılması başvurusunu bırakın. Müşteri temsilcisi size kampanya ve teklif sunacaktır. Kredi kartınızın kapatılması konusunda ısrarcı olursanız kredi kartınız en kısa süre içerisinde kapatılacaktır.
 

Şekerbank Şubelerinden Kredi Kartı İptali

 En yakın Şekerbank şubesini ziyaret ederek müşteri temsilcisinden kredi kartı iptal talep formunu doldurarak imzalayın. Kart iptal talebiniz sisteme girdikten hemen sonra kredi kartınız iptal edilecektir.


İnternetten kredi kartı iptali

Şekerbank internet şubesinden de kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Belirli bir süreyi aşan kredi kartı kullanıcılarına açılan kart iptal menüsü Şekerbank internet/mobil şubesine girdikten sonra Kartlarım sayfasında Kart İptali alanında yer almaktadır. Eğer kredi kartı iptal butonu sizde açık değilse iletişim butonuna tıklayarak kredi kartınızı iptal etmek için Şekerbank ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Borcu olan kredi kartı kapatılır mı?

Evet, kredi kartınızın borcu olsa bile kartı iptal edebilirsiniz. Kredi kartınız kapatıldıktan sonraki dönemde borcunuzu taksitler şeklinde ödemeye devam edebilirsiniz. 
 

Banka kredi kartınızı iptal etmiyorsa

5664 sayılı Bankacılık Kanunu 25'inci maddesinde yer alan ifadeye göre tüketiciler kredi kartını iptal etme hakkı vardır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi kartı borcunuz, kredi kartınızı iptal etmek için bir engel değildir. Eğer daha önceki kredi kartı borcunuzdan dolayı banka kartınızı iptal etmek istemiyorsa, bu durumu BDDK'ya şikayet edebilirsiniz. Kredi kartınızı kapattıktan sonra taksitleriniz aynı vade ile ödeme işlemi yapabilirsiniz


Kapatılan kredi kartı tekrar açılır mı?

Kredi kartı kapatma nasıl yapılır?

Yorum yap:

x