İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır (Ücretsiz)

Bu sayfada ücretsiz isimden numara sorgulama ve bulma yöntemlerini öğrenebilir, telefon numarası kime ait sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır (Ücretsiz)

Günümüzde pek çok kişi telefon numarasına gelen çağrının kime ait olduğunu öğrenmek için isimden numara sorgulama yapmak istemektedir. Ev telefonlarının ilk çıktığı yıllarda telefona gelen numaraların kime ait olduğu bilinmiyordu. Sonradan görüntülü ev telefonları çıkması ve Türk Telekom'un numara sorgulama rehber servisleri sayesinde bu sıkıntı ortadan kaldırılmıştı. Şimdi ise cep telefonlarına gelen çağrıları sorgulamak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Biz de bu yöntemleri ve isimden cep telefonu numarası bulma işlemlerini araştırarak bu sayfamızda sizler için hazırladık.

 

İsimden Numara Bulma

Telefonunuza gelen yabancı numaranı kime ait olduğunu merak ediyor veya bir tanıdığınızın numarasını öğrenmek istiyorsanız aşağıda yer alan yöntemleri kullanabilirsiniz. Hemen numara sorgulama ücretsiz işlemini yapabilmeniz için aşağıda operatörlerin numara sorgulama servisleri ve ayrıntılarına yer verdik. Ancak bu servislerin tamamı ücretli olarak çalışmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda ücretsiz numara sorgulama uygulamaları olsa da bu uygulamaların tamamı engellenmiştir. Bazı sitelerde yer alan ücretsiz numara sorgulama kesinlikle yanıltma amaçlı olarak yazılmıştır.

 

İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz

Eğer doğru düzgün bir servis kullanmak ve aradığınız şeyin sonucuna ulaşmak istiyorsanız, belirli bir bedel ödemeniz gerekmektedir. Yukarıda da dediğimiz gibi para vermeden isimden numara bulma yöntemi yoktur. Aşağıda Türkiye'de hizmet veren telefon operatörlerinin sorgulama bilgileri yer almaktadır. İşte isimden numara sorgulama yöntemleri:

 

  • Turkcell İsimden Numara Sorgulama: 11832 numarasını arayarak sorgulama yapabilirsiniz. Yapacağınız sorgulama işlemi dakika bazında ücretli olacaktır. Bu yöntemi kullanarak numara gizleme yapan kişiler için de sorgulama yapılabilir.
  • Vodafone İsimden Numara Sorgulama: 11842 bilinmeyen numaralar servisini arayarak isimden numara bulma işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca kısa mesaj bölümüne "KIM" yazıp bir boşluk bırakarak 10 haneli GSM numarasını yazarak 7048'e SMS göndererek de sorgulama yapabilirsiniz.
  • Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama: 11811 Türk Telekom sorgulama servisini arayarak sizi arayan numaranın kime ait olduğunu veya isimden numara öğrenme işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr/ Türk Telekom beyaz sayfalar sitesine giderek isim soyisim, il ilçe gibi bilgileri girdikten sonra da  Türk Telekom Rehber'den numara bulabilirsiniz.

 

Bilinmeyen numaralar servisi 2021 yılında da ücretli olarak kullanılabilmektedir. Malesef günümüzde bilinmeyen numara sorgulama için ücretsiz bir servis yoktur. Bu sayfamızda yer alan 2020 yılına ait güncel bilgilerden yararlanarak siz de isimden numara sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Konu içeriğinde yer alan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone isimden numara bulma yöntemlerini tüm ayrıntılarıyla inceleyebilir, aklınıza takılan detaylar için aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

 

Maske cezası sorgulama

Yorum yap:

Kapat