10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar


10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Eğer bir araca sahip olmak istiyorsanız bankalartan taşıt kredisi çekebilirsiniz. Bazı bankalarda 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar bulunsa da, çoğu banka 5 yaşına kadar olan araçlara kredi vermektedir.

sponsorlu reklamlar
10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar
15 Kasım 2017 Çarşamba 18:29 tarihinde paylaşıldı.

sponsor:
HEMEN ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Siz de buraya tıklayıp Akbank kredi kartı başvurusu yapın, onaylandığında kartınız hemen adresinize gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar
 Taşıt kredisi, alacağınız aracın kasko değerinin %70'ine kadar çıkarılabilmektedir. Yine almak istediğiniz taşıtın yaşı ile ilgili de bir kriter bulunmaktadır. Bazı bankalarda 5 yaşına kadar olan araçlara kredilendirme yapılabilirken, bazı durumlarda 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Peki bu bankalar hangileridir ve yaptıkları kampanyalar nelerdir, gelin birlikte inceleyelim.


10 Yaşa Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Genellikle bankalar, taşıt kredisi vereceği aracın yeni ve sağlam olmasına dikkat etmektedir. Ayrıca taşıt kredisi çekecek olan kişinin sicili düzgün ve kredi notu iyi seviyede yer alması gerekir. Kredilendirilecek araçlara banka tarafından borcunun tamamı ödeninceye kadar rehin koyulmaktadır ve borç ödenmemesi durumunda hukuken banka araca el koyabilmektedir. Bu işlemden sonra ise banka el koyduğu araçları satışa çıkararak ilan yöntemiyle duyurmaktadır. Bankalar genellikle 5 yaşına kadar olan araçlara kredi vermekte ve kasko değerinin %70'ine kadar kredilendirme yapılabilmektedir. Bu durum kanunen uygulanmakta olup, son zamanlarda çıkan yasayla birlikte aracın 50 bin liraya olan kasko değerinin %70'i, 50 bin lira olan kısmının %50'sine kadar kredi verilebilmektedir. Şimdi gelelim 10 yaşına kadar taşıt kredisi verebilen bankalara.

Garanti Bankası, 10 yaşına kadar araçlara kredilendirme yapabilmektedir. Uygun faiz oranları ve 48 aya varan vade seçenekleriyle birlikte taşıt kredinizi Garanti'den kullanabilirsiniz. Garanti Bankası'nda taşıt kredisi faiz oranları ise %1,29'dan başlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası da 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankanın şubelerine giderek avantajlı kampanyalardan yararlanabilir ve %1,27'den başlayan faiz oranlarıyla aracınızın sahibi olabilirsiniz.
Bu bankaların yanı sıra Vakıfbank'ta 8 yaşa kadar araç kredisi verilebilmektedir. Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları ise 1,29'dan başlamaktadır.
5 yaşına kadar olan araçların kredilendirmesinde en fazla vade sayısı 48 aydır. Sizde 48 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla araç sahibi olmak istiyorsanız, Kredi Bankalar'ı takip ederek kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Bu konuda 10 yaşa araç kredisi veren bankalar incelemesinde bulundunuz.
sponsorlu reklamlarBu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • E-mail:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.