10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Eğer bir araca sahip olmak istiyorsanız bankalartan taşıt kredisi çekebilirsiniz. Bazı bankalarda 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar bulunsa da, çoğu banka 5 yaşına kadar olan araçlara kredi vermektedir.

Bu sayfa hakkında bilgiler

Kredi Bankalar Tarafından hazırlandı

AuthorElif Fidancı Tarafından güncellendi.
AuthorNecati Öztürk Tarafından kontrol edildi.

10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar
İçindekiler

Taşıt kredisi, alacağınız aracın kasko değerinin %70'ine kadar çıkarılabilmektedir. Yine almak istediğiniz taşıtın yaşı ile ilgili de bir kriter bulunmaktadır. Bazı bankalarda 5 yaşına kadar olan araçlara kredilendirme yapılabilirken, bazı durumlarda 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Peki bu bankalar hangileridir ve yaptıkları kampanyalar nelerdir, gelin birlikte inceleyelim.

10 Yaşa Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Genellikle bankalar, taşıt kredisi vereceği aracın yeni ve sağlam olmasına dikkat etmektedir. Ayrıca taşıt kredisi çekecek olan kişinin sicili düzgün ve kredi notu iyi seviyede yer alması gerekir. Kredilendirilecek araçlara banka tarafından borcunun tamamı ödeninceye kadar rehin koyulmaktadır ve borç ödenmemesi durumunda hukuken banka araca el koyabilmektedir. Bu işlemden sonra ise banka el koyduğu araçları satışa çıkararak ilan yöntemiyle duyurmaktadır. Bankalar genellikle 5 yaşına kadar olan araçlara kredi vermekte ve kasko değerinin %70'ine kadar kredilendirme yapılabilmektedir. Bu durum kanunen uygulanmakta olup, son zamanlarda çıkan yasayla birlikte aracın 50 bin liraya olan kasko değerinin %70'i, 50 bin lira olan kısmının %50'sine kadar kredi verilebilmektedir. Şimdi gelelim 10 yaşına kadar taşıt kredisi verebilen bankalara.

Garanti Bankası, 10 yaşına kadar araçlara kredilendirme yapabilmektedir. Uygun faiz oranları ve 48 aya varan vade seçenekleriyle birlikte taşıt kredinizi Garanti'den kullanabilirsiniz. Garanti Bankası'nda taşıt kredisi faiz oranları ise %1,29'dan başlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası da 10 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankanın şubelerine giderek avantajlı kampanyalardan yararlanabilir ve %1,27'den başlayan faiz oranlarıyla aracınızın sahibi olabilirsiniz.


Bu bankaların yanı sıra Vakıfbank'ta 8 yaşa kadar araç kredisi verilebilmektedir. Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları ise 1,29'dan başlamaktadır.
5 yaşına kadar olan araçların kredilendirmesinde en fazla vade sayısı 48 aydır. Sizde 48 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla araç sahibi olmak istiyorsanız, Kredi Bankalar'ı takip ederek kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Bu konuda 10 yaşa araç kredisi veren bankalar incelemesinde bulundunuz.

Yorum yap: