Taşıt Kredisi Karşılaştırma 2018 TÜM BANKALAR

Yeni yada ikinci el araba sahibi olmak isteyen kişiler taşıt kredisi karşılaştırma yaparak bankaların faiz oranlarını inceleyebilir.

Taşıt Kredisi Karşılaştırma 2018 TÜM BANKALAR

2018 yılında yeni yada ikinci el araba sahibi olmak istiyorsanız, kredi çekerken daha fazla masrafa girmemek için öncelikle taşıt kredisi karşılaştırma yaparak bankaların faiz oranlarını incelemelisiniz. Bu sayfamızta bankaların taşıt kredisi faiz oranları ile kredi tekliflerini değerlendireceğiz.

Taşıt Kredisi Faiz Hesaplama

Yeni yada ikinci bir araç almak isteyen kişiler bankalardan en uygun krediyi bulmak istemektedir. Taşıt kredilerinde vade sayısı en fazla 48 ay ile sınırlandırılmış olup, aracın değerinin %70'ine kadar kredi kullanılabilmektedir. Bu bağlamda; aracın kasko değerinin 100.000 TL'ye kadar olanları için %70, 100 bin tl üzeri kısma ise %50 kredi imkanı verilmektedir. Daha önceki yıllarda bu rakam 50 bin liraya kadar %70 olarak işlense de, 2018 yılında çıkan bir yasa ile birlikte yeni düzenleme bu şekilde olmuş, kredili araç satışlarının artışının önü açılmıştır. Peki araç kredisi faiz oranları 2018 yılında ne durumda ve en uygun taşıt kredisi hangi bankada?

2018 yılı taşıt kredisi faiz oranlarını incelemek içintıklayın

Yeni araç kredileri, normal kredilerden 1-2 puan düşük verilmektedir. Biz ikinci el araç kredileri için faiz oranlarını sizlere sunduk. Ayrıca alacağınız araç 5 yaşını geçmemiş olması gerekmekte olup, bazı bankalar bu rakamı 10 yaşa kadar çıkarabilmektedir. Taşıt kredisi hesaplamaları yaparken net ödemeniz gereken tutara dikkat edin. Taşıt kredisi masrafları; kredi tahsis ücreti, Bsmv, KKdf, hayat sigortası, kasko ve bazı ek masraflar da çıkarılabilmektedir. Genellikle tüm bankalarda kullanılan araç kredisi masrafları da bu şekilde yansıtılmaktadır.

Taşıt kredisi karşılaştırma sayfamızdan bankaların faiz oranlarını, kredi masraflarını ve benzeri şeyleri karşılaştırarak en uygun faizli taşıt kredisini bulabilirsiniz. Taşıt kredisi faizleri ise 2018 yılında %1,32'den başlamaktadır ve 48 aya kadar vadeli krediler verilebilmektedir.

Yorum yap: