Öğrenci Burs Başvuruları 2022 - Tüm Kurumlar

Öğrencilere karşılıksız burs veren kurumlar hangileridir? Öğrenci burs başvuruları 2022 tüm kurumlar listesi bu sayfada!

Öğrenci Burs Başvuruları 2022 - Tüm Kurumlar

Üniversiteye gidecek milyonlarca öğrencinin aklındaki en önemli soru öğrenci burs başvuruları 2022 yılında hangi kurumlardan yapılıyor olmaktadır. Biz de öğrencilerimize destek olmak amacıyla 2020 - 2021 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak burs veren kurumları araştırarak bu sayfamızı hazırladık. İlgili kurumların internet adreslerinden veya diğer iletişim yöntemlerini kullanarak siz de öğrenci burs başvurusu yapabilirsiniz.

2022 Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

Yeni eğitim yılında bir çok öğrenci karşılıksız burs almak istemektedir. Devletimize bağlı olarak hizmet veren KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) bir çok öğrenciye karşılıksız olarak burs vermektedir. Bursun yanı sıra öğrenciler geri ödemeli olarak kredi de kullanabilmektedir. Devletimizin imkanları bir yere kadar olduğundan dolayı Türkiye'de hizmet veren pek çok kurum ve kuruluş da geleceğimiz olan öğrencilerin daha rahat koşullarda eğitim görmeleri amacıyla karşılıksız burs vermektedir. Bazı kurumlar her ay düzenli olarak burs verirken, bazıları ise tek seferli destek bursu vermektedir. Bu kurum ve kuruluşları, vakıfları, dernekleri, iş adamlarını her ne varsa araştırarak tek sayfa halinde aşağıda bu kurumların listesini hazırladık. İşte öğrenciye burs veren kurumlar 2020 listesi:

 • KYK Bursları
 • TEMA Vakfı Öğrenci bursları
 • Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu
 • Türk Eğitim Vakfı Bursları
 • Sevda Cenap And Müzik Vakfı Bursu
 • Aktaş Vakfı Bursları
 • Hayat Sende Derneği Bursu
 • TED Tam Destek Bursu
 • İş Adamları Bursları
 • Aydın Doğan Vakfı Eğitim Bursu
 • Yarının Umutları Derneği Bursları
 • ÇYDD Bursları
 • AHEV Bursları
 • TEKFEN holding Bursu
 • Sabancı Vakfı Öğrenci Bursu

Aşağıda maddeler halinde araştırmalarımızı yaparak yukarıda yer alan üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar, şirketler, dernekler, kişiler ve iş adamlarının kimler olduğunu yazdık. Bu kurum ve kuruluşlara başvurularınızı yaparak siz de eğitim hayatınız boyunca burs almaya hak kazanabilirsiniz. Her kurumun öğrenciye burs vermesi için farklı şartları bulunmaktadır. Bu şartları da öğrenerek burs alabilir ve eğitim hayatınızı rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

KYK Bursları 2022

YKS sınavına girerek üniversite hayatına başlayacak öğrencilerin eğitim hayatlarını daha rahat geçirmeleri amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 22 Ağustos 1961 tarihinden beridir hizmet veren Kredi Yurtlar Kurumu; yüksek öğrenim gören ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek olmak amacıyla burs, kredi ve yurt konaklama imkanları sağlamaktadır. KYK burs ve kredi başvuruları aynı anda yapılırken süreç E-devlet üzerinden işlemektedir. Genellikle ekim ayı içerisinde yapılan burs başvuruları aynı ay içerisinde sonuçlandırılmaktadır. KYK tarafından burs başvuru tarihleri resmi web sitelerinden duyurulmaktadır. KYK burs başvurusu nasıl yapılır sayfamızı ziyaret ederek burs başvurusu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, KYK burs başvurusu ne zaman sayfamıza da giderek burs başvuruların hangi tarihlerde yapıldığını öğrenebilirsiniz.

TEMA Vakfı Öğrenci Bursları

TEMA Vakfı, her yıl olduğu gibi 2020 yılında da lisans üstü ve doktora öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burs başvurusuna olumlu olarak yanıt verilen öğrencilere her ay olmak üzere 1.080 TL karşılıksız olarak burs verilmektedir. TEMA Vakfı öğrenci bursuna başvuru tarihleri arasında başvurunuzu iletmeniz gerekmektedir. Tema Vakfı sitesinde yer alan başvuru tarihlerini takip ederek bu kurumdan burs alabilirsiniz.

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin 18 - 26 yaş arasında olması aranan ilk şart arasında yer almaktadır. Yabancı dil eğitimi görecek öğrencinin sınavlarda oldukça başarılı olması da Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu'nun olumlu sonuçlanmasını etkilemektedir. Ayrıca bu kurumdan burs alacak öğrencinin, başka bir kurumdan burs almıyor olması da aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Türk Eğitim Vakfı Bursları

Burs almaya hak kazanan öğrencilere 2019 - 2020 eğitim yılında Türk Eğitim Vakfı her ay 700 TL burs vermektedir. Burs başvuru tarihi 2 - 22 Eylül arasında yapılması gerekmektedir. Türk Eğitim Vakfı, Atatürk ilkelerine bağlı, milli duygulara sahip ve sağlam karakterli güvenilir, başarılı fakat maddi desteğe ihtiyaç duyan üniversite öğrencilerine yönelik TEV eğitim bursu vermektedir. Başvuru şartları arasında maddi durumu iyi olmamak, T.C. vatandaşı olmak, farklı bir kamu veya özel kurumlardan burs almamak yer almaktadır. Açıköğretim, Vakıf ünviersitesi öğrencileri bu bursa başvuru yapamazlar. Ayrıca TEV'den burs alan kardeşi bulunan kişiler de burs alamıyorlar. Başvuru ile ilgili tüm detaylı bilgilere TEV burs sayfasından ulaşabilirsiniz.

Türk Eğitim Derneği Bursları

TED olarak kısaltması olan Türk Eğitim Derneği, her yıl olduğu gibi 2019 - 2020 eğitim yılında maddi durumu iyi olmayan öğrencilere destek olmak amacıyla burs imkanı sağlamaktadır. Türk Eğitim Derneği; başarılı fakat maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin nitelikli eğitime erişmesine olanak sağlamak amacıyla öğrencilere burs vermektedir. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve toplumun her kesiminde eğitim hizmetlerinden yararlandırmak amacıyla burs vermeye devam eden Türk Eğitim Derneği'ne burs başvuru tarihlerinde başvurunuzu iletebilirsiniz. Tam Eğitim Bursu, Tam Destek Bursu, Destekleme Bursu gibi farklı kategorilerde bulunan burslarına başvuru yaparak, başvurunuz olumlu değerlendirilmesi halinde her ay burs almaya hak kazanabilirsiniz. https://www.ted.org.tr/burslar/ sayfasından başvuru tarihlerini, bilgilerini ve gereken tüm şartları inceleyebilirsiniz.

Üniversiteye gidecek olan öğrencilerin eğitim hayatlarını rahat bir şekilde sürdürmeleri amacıyla bu sayfamızda öğrenci burs başvuruları 2022 araştırmamızı yaparak, burs veren kurumların listesini ve burs detaylarını sizler için hazırladık. Siz de burs veren kurum ve kuruluşlardan birine veya bir kaçına başvurunuzu yaparak başarılı görülmeniz halinde eğitim hayatınız boyunca karşılıksız burs alabilirsiniz. Burs başvuruları genellikle kurumların belirlediği tarihler arasında yapılırken bu tarihler ilgili kurumun internet sitesinden duyurulmaktadır. Başvurular ilgili burs veren kuruluşun sitesinde de yer almaktadır.

Yorum yap:

Yorumlar

2 yorum yapılmış

Yasemin

Öğrencilere Burs veren kurumlar arasında Hayat Sende Derneği Bursu olması gerçekten çok iyi...

2020-08-10 23:13:13 -
Uğur Sönmez

Merhabalar, Sabancı Vakfı burslarına başvuru yaptım acaba ne zaman sonuçlanır?

2020-08-10 12:54:48 -