Vakıfbank açıköğretim lise para yatırma (Mobil ve ATM'den)

Açıköğretim (AÖL) sınav harç ve para yatırma işlemi için Vakıfbank açıköğretim lise para yatırma işleminin nasıl yapıldığını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank açıköğretim lise para yatırma (Mobil ve ATM'den)

Vakıfbank internet bankacılığı veya mobil şubesini kullanarak eğitim ödemelerinizi birkaç dakika içerisinde yatırabilirsiniz. Bu sayfada Vakıfbank açık lise para yatırma işlemlerinin nasıl yapıldığını açıkladık. Siz de açık öğretim lisesi kayıt yenileme ve para yatırma işlemlerinizi Vakıfbank mobil uygulamasına giriş yaparak kolaylıkla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda Vakıfbank ATM'den açık lise para yatırma işleminin nasıl yapıldığını da anlattık.

Vakıfbank ÖSYM ve MEB ödemeleri için hiçbir masraf alınmamaktadır.

Vakıfbank mobil açık öğretim lise para yatırma

Açıköğretim lisesi (AÖL) okuyan kişiler, kayıt yenileme tarihi geldiğinde ödemenizi Vakıfbank internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan yapabilirsiniz. Vakıfbank mobil aöl kayıt yenileme ücreti yatırma:

 • Vakıfbank mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Menü'ye tıkladıktan sonra "Ödemeler" seçeneğine tıklayın
 • "Eğitim, Sınav ve Üniversiteler" menüsüne tıklayın.
 • MEB seçeneğini seçtikten sonra Sınav Seçimi'ne tıklayın.
 • Açık Öğretim Kurumu yazan yerdeki sınav seçeneğini seçin.
 • T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı yazarak "Devam" butonuna tıklayın.
 • Bilgileri inceleyip kontrol ettikten sonra ödeme işlemini tamamlayın.

Vakıfbank ATM açık öğretim lise para yatırma

Vakıfbank ATM'lerini kullanarak açık öğretim ortaokul ve lise kayıt yenileme veya sınav ücretini yatırabilirsiniz. Halkbank müşterisi olun veya olmayın aşağıda yer alan adımları takip ederek kayıt yenileme ücretini veya sınav ücretini yatırabilirsiniz:

 1. Halkbank ATM'sine gelerek "Giriş" tuşuna basın.
 2. Ana menüde yer alan "Ödemeler" butonunu tuşlayın.
 3. "MEB İşlemleri" seçeneğine dokunun.
 4. Karşınıza gelen sayfada para yatırmak istediğiniz sınavın solunda yer alan rakamı rakam menüsünden tuşlayın ve Giriş tuşuna basın.
 5. T.C. kimlik numaranızı yazın ve giriş tuşuna basın.
 6. Karşınıza gelen ekranda telefon numaranızı yazın.
 7. Yeni çıkacak ekranda yatırılacak sınav ücretini göreceksiniz Giriş tuşuna bastıktan sonra parayı yatırın ve onaylayın.
 8. Çevreye katkıda bulunmak için dilerseniz bilgi fişi almadan devam edebilirsiniz.

AÖL Kayıt Yenileme Ücreti 2022

Kayıt yenileme ücreti olarak 50 TL olarak belirlenmiştir. AÖL kayıt yenileme anlaşmalı bankaların internet ve mobil bankacılığından, MEB'in duyurduğu kayıt yenileme tarihleri arasında ödeme yapılabilecek. Öğrenci T.C. kimlik numarasını Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ATM'lerinden, internet ve mobil bankacılık üzerinden "MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü" hesabına yatırması gerekmektedir.

Yorum yap:

Kapat