Western Union PTT'de Var Mı?

Uluslararası para transfer yöntemi Western Union PTT'de var mı diye merak edenlere özel olarak, PTT'de Western Union'un olup olmadığını araştırdık.

Western Union PTT'de Var Mı?

Uluslararası para transfer konusunda dünyanın her yerinde yaygın olarak hizmet veren Western Union, Türkiye'de de anlaşmalı noktalar de anlaşmalı bankalar ile hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında para gönderecek olan kişiler tarafından oldukça yaygın bir şekilde kullanılan Western Union, uygun komisyon oranları ile hızlı ve güvenilir bir şekilde para transferi yapmanıza olanak sağlıyor. Bu sayfamızda Türkiye'de Western Union'un kullanılabildiği bankalar ve ödeme noktaları hakkında bilgi verdik.

Western Union PTT'de var mı?

Türkiye'nin dört bir yanında yaygın olarak hizmet veren PTT şubelerinden Western Union işlemleri yapabilirsiniz. Western Union anlaşmalı para transferi noktası olarak hizmet veren tüm PTT merkezlerinden siz de yurt dışına para gönderebilir, yurt dışından adınıza Western Union ile gönderilen parayı kasadan anında alabilirsiniz.

Western Union gelen para nereden çekilir?

Adınıza yurt dışından Western Union ile gelen parayı çekmek için ihtiyacınız olan tek şey, parayı gönderen kişinin size iletmiş olduğu MTCN (Para Transferi Kontrol Numarası) numarasıdır. MTCN numaranız ile WU (Western Union) etiketi olan anlaşmalı kurumlar veya banka şubelerinden adınıza gelen parayı nakit olarak hemen çekebilirsiniz.

→ Western Union gelen parayı çekme

PTT'den Western Union Para Çekme

Western Union ile adınıza gelen parayı PTT'den çekmek için, en yakın PTT şubesine gidin. Karşı tarafın size iletmiş olduğu MTCN (Para Transfer Kontrol Numarası) kodunu PTT çalışanından aldığınız Western Union para çekme formunu doldurun. Para çekme formunu yetkiliye vererek paranızı çekin.

PTT Western Union Para Çekme Ücreti Var Mı?

Western Union ile para transferi yaparken sadece gönderici kişi komisyon ücreti ödemektedir. Para çekecek kişi PTT'den veya Western Union anlaşmalı bankalardan para çekerken herhangi bir kesinti olmaz.

Daha fazla ayrıntı ve Western Union ile PTT'den para göndermek veya gelen parayı çekmek için aşağıdaki bağlantısını bıraktığımız sayfadan detaylara göz atabilirsiniz.

→ Ptt Western Union para transferi

Bir diğer para transfer yöntemi olan Moneygram ile yurtdışına para transferi yapmak istiyorsanız, Moneygram anlaşmalı bankalar sayfasına da göz atabilirsiniz.

Yorum yap: