Yeni Kimlik Ücreti 2020

Bu sayfadan yeni kimlik ücreti 2020 yılı güncel ücretine, yatırma işlemlerine ve gerekli detaylara ulaşabilirsiniz.

Yeni Kimlik Ücreti 2020

Yeni kimlik kartları yani çipli kimlikler, yüksek güvenlik özelliklerine sahiptir. Artık bütün resmi işlemlerinizi, çipli kimlik kartınızla yapabileceksiniz. Ehliyet ve pasaport yerine de geçebilecek olan çipli kimliğinize, ilçe nüfus müdürlüklerine başvurarak sahip olabilirsiniz. Eski kimlik kartlarındaki gibi herhangi bir renk ayrımı olmayan çipli kimliği almak için belirli bir ücret ödemek zorundasınız. Yeni kimlik ücreti 2020 güncel fiyatları için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Yeni çipli kimliklerinizi, şehrinizdeki ilçe nüfus müdürlüklerinden temin edebilirsiniz. Resmi olarak dağıtılmaya başlanan, yüksek güvenlik sistemiyle donatılmış, yeni kimlik kartınıza bir an önce sahip olabilirsiniz. Yeni çipli kimliğini almayan pek çok vatandaşımız var ve hepsi kimlik ücretlerini merak ediyor. Yeni yıla girişimizle birlikte, yeni kimliklerin de ücreti belirlendi. Peki, yeni kimlik ücretleri 2020 yılında ne kadar ücret karşılığında çıkarılacak. Yazımızın devamında ücretleri öğrenebilirsiniz. İşte, yeni kimlik ücretleri.

 
Yeni kimlik ücreti
Eski kimliğini kaybeden ya da yeni kimlik kartından (çipli) almak isteyen vatandaşlarımız, 2020 yılında da belirli ücret karşılığında kimliklerini değiştirebilecek. Yeni düzenlemeler ile birlikte, çipli kimlik kartlarınızı kullanmaya başlayacağız. Bu yıl da, eski kimlik kartını değiştirmek isteyen, kayıp kimliğini tekrar çıkarmak isteyen vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla. Sayfamızdaki bilgilere göz atarak, çipli kimlik, kayıp kimlik çıkarma ve yeni doğanlar için kimlik çıkarma ücretlerini öğrenebilirsiniz.
 
Bu sayfada da bakınız: Kimlik randevu numarası
 
 

İşlem adı

2020 yılı kimlik ücretleri
 

Kimlik yenileme

25 TL

Kayıp kimliği yenileme

50 TL

Zamanında yapılmayan yeni doğan kimlik çıkarma

25 TL

Yeni doğan kimliği çıkarma

Yeni doğan kimliği için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Eskiyen kimliği değiştirme

25 TL

Evlilik sebebiyle kimlik değiştirme

25 TL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İlgili:


2020 yılında yeni kimlikler için, nüfus müdürlüklerinden randevu alma şartı kaldırıldı. Randevu almadan direkt olarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Kimlik yenileme ücreti 2020 yılında yenilendi. Sizler de, yeni kimlik çıkarma ücretlerine dikkat ederek, randevusuz bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. İlçe nüfus müdürlüğüne gittiğiniz zaman, işleminizi belirterek, kimliğinizi çıkartabilirsiniz. Yukarıdaki ücretler, 2020 yılının güncel ücretleridir, yeni kimlik başvurunuzu zaman kaybetmeden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kimlik yenileme randevu

 

 

Paylaş: