sponsorlu bağlantılar

Yeni Kimlik Çıkarma Ücreti 2019

Yeni çipli kimlik kartı çıkarmak isteyen vatandaşlarımız, belirli bir ücret ödeyerek nüfus müdürlüklerine başvuru yapabilirler. Yeni kimlik çıkarma ücreti 2019 yılı güncel fiyatlarına, yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yeni Kimlik Çıkarma Ücreti 2019

2019-01-28 18:00:01

sponsorlu bağlantılar

 

 ANINDA ONAYLANAN KREDİ KARTI:

Akbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın, başvuru formunu doldurun kartınızı hemen kullanmaya başlayın.

 

Yeni kimlik kartları yani çipli kimlikler, yüksek güvenlik özelliklerine sahiptir. Artık bütün resmi işlemlerinizi, çipli kimlik kartınızla yapabileceksiniz. Ehliyet ve pasaport yerine de geçebilecek olan çipli kimliğinize, ilçe nüfus müdürlüklerine başvurarak sahip olabilirsiniz. Eski kimlik kartlarındaki gibi herhangi bir renk ayrımı olmayan çipli kimliği almak için belirli bir ücret ödemek zorundasınız. Yeni kimlik çıkarma ücreti 2019 güncel fiyatları için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Yeni çipli kimliklerinizi, şehrinizdeki ilçe nüfus müdürlüklerinden temin edebilirsiniz. Resmi olarak dağıtılmaya başlanan, yüksek güvenlik sistemiyle donatılmış, yeni kimlik kartınıza bir an önce sahip olabilirsiniz. Yeni çipli kimliğini almayan pek çok vatandaşımız var ve hepsi kimlik ücretlerini merak ediyor. Yeni yıla girişimizle birlikte, yeni kimliklerin de ücreti belirlendi. Peki, yeni kimlik ücretleri 2019 yılında ne kadar ücret karşılığında çıkarılacak. Yazımızın devamında ücretleri öğrenebilirsiniz. İşte, yeni kimlik ücretleri.


Yeni kimlik çıkarma ücreti

Eski kimliğini kaybeden ya da yeni kimlik kartından (çipli) almak isteyen vatandaşlarımız, 2019 yılında da belirli ücret karşılığında kimliklerini değiştirebilecek. Yeni düzenlemeler ile birlikte, çipli kimlik kartlarınızı kullanmaya başlayacağız. Bu yıl da, eski kimlik kartını değiştirmek isteyen, kayıp kimliğini tekrar çıkarmak isteyen vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla. Sayfamızdaki bilgilere göz atarak, çipli kimlik, kayıp kimlik çıkarma ve yeni doğanlar için kimlik çıkarma ücretlerini öğrenebilirsiniz. 

İşlem adı

2019 yılı kimlik ücretleri

Kimlik yenileme

22,50 TL

Kayıp kimliği yenileme

45 TL

Zamanında yapılmayan yeni doğan kimlik çıkarma

22,50 TL

Yeni doğan kimliği çıkarma

Yeni doğan kimliği için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Eskiyen kimliği değiştirme

22,50 TL

Evlilik sebebiyle kimlik değiştirme

22,50 TL

İlgili: Yeni kimlik para yatırma
2019 yılında yeni kimlikler için, nüfus müdürlüklerinden randevu alma şartı kaldırıldı. Randevu almadan direkt olarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Yeni kimlik çıkarma ücreti 2019 yılında yenilendi. Sizler de, yeni kimlik çıkarma ücretlerine dikkat ederek, randevusuz bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. İlçe nüfus müdürlüğüne gittiğiniz zaman, işleminizi belirterek, kimliğinizi çıkartabilirsiniz. Yukarıdaki ücretler, 2019 yılının güncel ücretleridir. Yeni kimlik başvurunuzu zaman kaybetmeden gerçekleştirebilirsiniz.
sponsorlu bağlantılar
Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap!

Güncel:
Akbank Hesap Kapatma
Tarih : 2019-08-31 19:34:45
.
KREDİ HESAPLAMA
Kredibankalar.com'da
En uygun krediyi bul!

Onlarca bankanın ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve mevduat faizi hesaplaması yapmak için siz de kredi bankalar'ın hesaplama araçlarını hemen kullanın.

KREDİ HESAPLAMA